خانه » آرایش و زیبایی » نکات ریز و کلیدی آرایشگران معروف دنیا برای یک آرایش صورت حرفه ای!

نکات ریز و کلیدی آرایشگران معروف دنیا برای یک آرایش صورت حرفه ای!

آرایشی زیباست كه به چشم نیاید یا اگر به چشم می آید باید آنقدر با اجزا، رنگ و صورت هماهنگ باشد كه باهم یك تركیب زیبا بسازند نه یك تابلوی نقاشی با هزار رنگ و برق. آراستن صورت یكی از ظریف ترین كارهاست اما با كمی دقت و رعایت نكات كاربردی می توان بهترین و به روز ترین متدهای آرایشی را تجربه كرد. آرایش صورت حرفه ای

ترفند های آرایش صورت حرفه ای

فقط كافی است تصویر های ذهنی كه از قبل داشته اید، دور بریزید و با اشتباه هایی كه می كردید، آشنا شوید. اشتباه هایی كه نه تنها شما را زیبا نمی كرد، بلكه باعث می شد آرایشی پر از رنگ و درخشان داشته باشید؛ آرایشی كه حتی باعث می شد قیافه تان خیلی بد به نظر بیاید و همه اعتماد به نفس تان را از بین ببرد. پس اگر می خواهید آرایشگر حرفه ای صورت خودتان باشید، این نكات ریز اما كلیدی آرایشگران معروف دنیا را رعایت كنید.

برای یک آرایش صورت حرفه ای سراغ هر محصولی نروید

قبل از اینكه كرم پودر بزنید و آرایش را شروع كنید، حواس تان به كرمی كه انتخاب می كنید، باشد. بسته به نوع پوست صورت باید از كرم زیر آرایش استفاده كنید. مثلا اگر پوست تان چرب است، از كرم مرطوب كننده و اگر پوست تان خشك است، از كرم چرب استفاده كنید. اگر پوست تان چرب است، از كرم چربی دار استفاده نكنید؛ چربی در چربی تركیبی روان وبراق روی صورت شما درست می كند و از همان پایه آرایش تان بهم می ریزد. اگر پوست تان هم زیادی خشك است، كرم مرطوب كننده كار شما را راه نمی اندازد. صورت خشك آرایش و كرم پودر را خوب نمی پذیرد و انگار همه چیز روی هواست و به دل پوست نمی نشیند.

برای آرایش صورت حرفه ای مراقب باشید صورت تان سفیدك نزنید

مهم ترین و اولین مرحله در آرایش انتخاب كرم پودر پایه است. بزرگ ترین اشتباه این است كه هر كس با هر رنگ صورت از كرم پودر سفید استفاده كند. با این كرم پودر رنگ صورت بیش از حد سفید و روشن می شود و تضاد عجیبی با رنگ گردن، موها و دست ها پیدا می كند. بهترین انتخاب، كرم پودری است كه یك درجه از پوست تیره تر باشد؛ نه روشن تر و نه تیره تر. كرم پودر روشن رنگ صورت را می پراند و كرم پودر خیلی تیره رنگ صورت را خفه می كند.

برای یک آرایش صورت حرفه ای جوش ها را پنهان کنید

جوش صورت بدترین اتفاقی است كه قبل از یك مهمانی سرش بیرون می زند و باعث عذاب می شود اما آن را خیلی راحت می توانید پنهان كنید. لطفا پوشاندن جوش صورت با سفیدكننده روشن را فراموش كنید. كرم پودر روشن یا پنكیك سفید باعث می شود روی جوش یك تپه بسازید و بیشتر به چشم بیاید. متخصصان آرایش معتقدند با كمی كرم پودر تیره می توانید جوش را پنهان كنید. اندازه خود جوش كرم بردارید و به مدت پنج دقیقه بگذارید بماند. بعد آن را با دست محو كنید و بعد روی آن را با كرم پودر موردنظر بپوشانید.

روی مژه ها خانه نسازید

ریمل مهم ترین وسیله آرایش چشم است. مژه را می توانید با ریمل یكدست، سیاه و زیباتر كنید. البته به شرطی كه روی چشم های تان خانه نسازید. خانه سازی اصطلاحی است كه آرایشگرها به ریمل های لخته شده و گلوله گلوله شده روی مژه ها می گویند. برای اینكه ریمل روی مژه های تان گلول گلوله نشود باید اول مژه ها را از پشت پلك و وقتی به پایین نگاه می كنید، ریمل بزنید و بعد با چشم باز و از انتهای مژه ها شروع كنید. هیچ وقت روی ریمل، ریمل نزنید. اگر می خواهید آرایش تان را تجدید كنید اول چشم ها را تمیز كنید و بعد دوباره روی آن ریمل بزنید. ریمل گلوله گلوله شده روی چشم به هیچ وجه زیبایی ندارد و حتی می تواند چشم های شما را ریز تر و بسته تر نشان دهد.

برای یک آرایش صورت حرفه ای این مدل سایه را فراموش کنید

اصلا می دانید سایه های طبقه ای و پله پله چند سال است كه از مد افتاده؟پس اگر می خواهید آرایش تان به روز و زیبا به نظر برسد، دیگر دور این مدل سایه را خط بكشید. آرایشگرهای معروف دنیا معتقدند بهترین نوع سایه تركیبی از چند رنگ بدون تشخیص رنگ ها از همدیگر است. شاید در نگاه اول سخت به نظر برسد اما اصلا این طور نیست. فقط كافی است چند رنگ مناسب صورت و لباس تان انتخاب كنید و رنگ ها را به كمك برس محو كنید؛ طوری كه هیچ خطی از رنگ ها مشخص نباشد و بین بقیه رنگ ها جدایی نیندازد. قبل از اینكه سایه بزنید هم روی پلك را با پنكیك بپوشانید تا پلك ها یكدست باشد و سایه ها به اصطلاح روی پلك راه نیفتد.

برای یک آرایش صورت حرفه ای خط كشی نكنید

خط چشم مثل ریمل باعث زیبایی چشم می شود اما خط چشم های شكسته شكسته و بریده بریده و بیش از حد پهن هیچ كمكی به زیبای شما نمی كند. در آرایش چشم بعد از اینكه سایه زدید و قبل از ریمل زدن باید خط چشم بكشید. بسته به نوع چشم تان باید نوع خط چشم را انتخاب كنید. اگر چشم های تان درشت است، از خط چشم پهن و اگر چشم های تان ریز است، از خط چشم نازك استفاده كنید. خط چشم بیشتر برای پلك بالاست اما اگر اصرار دارید زیر پلك پایین هم خط بكشید، حواس تان به اندازه و پررنگی آن باشد. یك خط چشم پهن و پر رنگ برای پلك پایین اصلا مناسب نیست. سعی كنید خط پلك پایین را نازك و كمرنگ بكشید و طوری نشود كه انگار زیر چشم های تان خط كشیده اید و خواسته اید یك جای مهم را نشان بدهید.

برای یک آرایش صورت حرفه ای مژه های تان را نشكنید

درست است استفاده از فرمژه خیلی در ریمل زدن به شما كمك می كند اما مژه های شكسته به بالا هیچ زیبایی ندارد. قبل از استفاده از فر مژه چند ثانیه قسمت پلاستیكی آن را با سشوار گرم كنید و بعد از آن استفاده كنید. این طوری مژه های تان نمی شكند و مثل شاخه های باد خورده هر كدام به یك طرف نمی رود.

برای یک آرایش صورت حرفه ای ترك های لب را مخفی کنید

قبل از اینكه روی لب های تان رژ بزنید باید كارهای زیرسازی را انجام بدهید. مثلا اگر لب های تان خشك و پوسته پوسته است، حتما با لوسیون یا پماد ویتامین A خشكه ها را برطرف كنید و بعد روی آن رژ بزنید. بگذارید پماد ۵۱دقیقه روی لب بماند تا پوست ها كاملا نرم شود. اگر روی لب خشك و پوسته پوسته رژ بزنید، انگار روی زمین ترك خورده كویر سیمان كشیده اید.

برای یک آرایش صورت حرفه ای درست رژگونه بزنید

رژگونه مصالح ساختمانی نیست كه با آن روی گونه های تان پله بسازید. رژگونه قرار است آرایش شما را كامل و زیبا كند. در قدم اول در انتخاب رنگ رژگونه دقت كنید. اگر رنگ صورت شما تیره است، از رنگ های قهوه ای و تیره دوری كنید و سراغ رنگ های آجری و تن هلویی بروید. اگر هم پوست سفیدی دارید، تركیب رنگ های صورتی و هلویی بهترین انتخاب است. برای رژگونه زدن از یك برس بزرگ استفاده كنید. برس های كوچك باعث می شود روی گونه شما خط بیفتد. رژگونه را نباید خیلی پر رنگ و نمایان بزنید. رژگونه پررنگ و براق روی گونه های تان پله می سازد. از همان برس رژگونه به دو طرف گونه و زیر چانه و بالای پیشانی هم بزنید.

در آرایش صورت حرفه ای رژلب تیره را فراموش کنید

در انتخاب رنگ رژ خیلی دقت كنید. رژ زدن یعنی مهر پایان كار یك آرایش. پس بهتر است این مهر تكمیل كننده كارتان باشد نه اینكه باعث تخریب شود. رنگ رژ لب باید با رنگ پوست تان تضاد ایجاد كند. اگر رنگ پوست تان سفید است باید از رنگ هایی كه تن صورتی پر رنگ و قرمزی دارند، استفاده كنید. اگر رنگ صورت تان تیره است باید از رژهای هلویی و نارنجی روشن استفاده كنید. حواس تان باشد رنگ قهوه ای برای پوست های تیره اصلا مناسب نیست.

همان طور كه رنگ های صورتی كمرنگ و هلویی كمرنگ به هیچ وجه به پوست های سفید نمی خورد. برای ماندگار شدن رژ روی لب هم یك ترفند ویژه انجام دهید؛ اول لب تان را با یك مرطوب كننده لب ماساژ دهید و بعد روی آن پنكیك بزنید. رژ را روی پنكیك بزنید. این طوری ماندگاری رژ بیشتر می شود.

منبع: مجله سیب سبز

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.