خانه » اخبار روز » اجتماعی » جنجال ویدئو نوجوان 13 ساله تلگرام و …

جنجال ویدئو نوجوان 13 ساله تلگرام و …

هیاهوی فیلم پسر برهنه 13 ساله در تلگرام

این روزها حضور در فضای مجازی دیگر منحصر به نسل جوان نیست، زیرا کودکان و کهنسالان هم از این قافله عقب نمانده اند و همه آغوششان را در برابر پمپاژ اخبار، اطلاعات و سوژه های گوناگون که با سرعتی باورنکردنی در حال تزریق به شبکه هایی همچون «تلگرام» است باز کرده اند و در این بین نگرانی ها پیرامون آسیب های فرهنگی این عرصه جدی تر می شود.

سایت «ناطقان» در این رابطه آورده است: طی روزهای اخیر کلید واژه ای که به شکل باورنکردنی در گروه ها و کانال های تلگرام به چشم می خورد، «نوجوان 13 ساله» است و هرکس از زوایه نگاهی به پردازش این موضوع می پردازد!

ماجرا مربوط به نوجوانی است که اقدام به تهیه ویدئویی از پیکر برهنه خویش کرده و با توجه به شرایط «خاص» فیزیکی اش، تبدیل به سوژه ای برای عموم مردم شده است.

اگرچه هنوز ایرانی بودن این «نوجوان» قطعی به نظر نمی رسد، اما اولین زنگ خطری که از این مسأله شنیده می شود، غفلت خانواده هایی است که بدون هیچ نظارت و محدودیتی بستر ورود فرزند نابالغشان را به فضای مجازی فراهم کرده اند و پاره تنشان را با دستان خویش به وادی ناکجاآباد سوق می دهند.از آن تأسف بارتر، آن دسته از انسان های به ظاهر بالغی(!) هستند که با دیدن چنین ویدئویی، شور و شعف تمام وجودشان را فرامی گیرد و برای به اشتراک گذاشتن آن با دیگر گروه ها و دوستانشان، از یکدیگر گوی سبقت را می ربایند.

به واقع به کجا می رویم؟ و آیا به این فکر خواهیم کرد با آسیب های جبران ناپذیری که خودمان به حریم فرهنگی کشورمان وارد می کنیم، در روزگاری نه چندان دور فرزندان ما اولین قربانیان این سقوط اخلاقی خواهند بود؟بیائیم یکبار هم که شده خودمان در دفاع از «شرافت و فرهنگ ایرانی» به عنوان مدعی العموم بپاخیزیم و بدون شک کارآمدترین برخورد «عمومی» با چنین رویدادهای «ضدارزشی» بایکوت آن توسط خود مردم است و نه اینکه ما هم به عنوان عاملی در نشر چنین «خفت هایی» سهیم شویم.

پسر 13ساله، رابطه جنسی و بی اخلاقی

‫‏پسرسیزده ساله‬ آخرین سیلی را به صورتمان زد، باشد كه خواب بمانیم تا‏سیلی‬ بعدی و ادامه ‫‏خواب غفلت‬ ! ‫‏ علی حق شناس نوشت:در پس خنده ها و “هر و كر” ها و فوروارد كردن ‫‏جوك‬ ها و عكس ها و ‫‏كلیپ‬ های مربوط به ‫‏پسر١٣ساله‬ ای كه از دیروز آخرین ‫‏سلبریتی‬ ‫تلگرام‬ ایرانیان است اگر حسِ طنزتان مجال داد به ابعاد فاجعه ای نگاه كنید كه صورت كریه اش كاملاً هویداست.

یك/ این كه پسر بچه ای سیزده ساله ( روی كلمه “بچه” تاكید می كنم ) در پی برقراری ‫‏رابطه جنسی‬ است هولناك نیست؟

چه اتفاقی رخ داده كه پسركی در این سن و سال به دنبال رابطه جنسی است؟ جامعه ما چگونه فرزندانش را ‫‏تربیت‬ كرده كه پسر بچه ای ‫سیزدهساله‬ برای برقراری رابطه جنسی به در و دیوار می كوبد؟

دو/ درخواست رابطه جنسی از جانب كودكی سیزده ساله برای اكثریت مردمان این سرزمین زشت و ناپسند و قبیح نیست. كه اگر بود این حجم از مطلب و عكس و فیلم در قالب ‫‏طنز‬ و ‏شوخی‬ و هجو، تولید نمی شد و در ‫‏موبایل‬ ها نمی چرخید.

چرا درخواست رابطه جنسی از جانب یك كودك سیزده ساله برای تعداد بسیاری از ‫‏ایرانیان‬ عادی است؟ آیا این عادی بودن هولناك نیست؟

سه/ تمام آنهایی كه اطلاعات نوشتاری، تصویری یا صوتی مرتبط با این ‫‏كودك‬ را تولید یا دریافت و ارسال كرده اند مصداق عینی فعالیت در ‫‏پورنوگرافی كودكان‬ هستند. آیا این عده كه متاسفانه زیادند و شاید بتوان نام اكثریت بر ایشان نهاد به هیچ اصل ‫‏اخلاقی‬ پایبندی دارند؟

چهار/ استفاده از شبكه های اجتماعی برای رسیدن به روابط جنسی و در پی آن بهره بردن از این امكانات در جهت اشاعه این شیوه نشان می دهد بخش بزرگی از جامعه ما چه نگاهی به ‫‏اینترنت‬ دارند و از آن برای چه مقاصدی سود می برند.

پنج/ داد از بی اخلاقی، بیداد از بی اخلاقی.‏اخلاق‬ كجاست؟

آیا بهتر نیست تمام متولیان ‏فرهنگی‬ جامعه سرشان را از زیر برفِ خوش خیالی بیرون بیاورند و ببینند برنامه های شان چطور عقیم مانده است؟ آیا نباید در این برنامه ها تجدید نظری كرد؟ آیا وقت آن نیست مسئولان فرهنگی جامعه كه دست پخت شان حتی قابل چشیدن هم نیست كنار بروند و كار را به ‫‏كاردان‬ بسپارند؟

منبع: ایسنا / پارسینه

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *