خانه » اخبار روز » کما رفتن این جوان در تهران به خاطر جراحی بینی! +عکس

کما رفتن این جوان در تهران به خاطر جراحی بینی! +عکس

چهارشنبه دو هفته گذشته جوانی 33 ساله، برای انجام عمل جراحی پولیپ بینی به یکی از کلینیک های شرق تهران مراجعه می کند. بنا به اظهار برادر این جوان، وی به اتاق عمل برده می شود و بدون اطلاع همراه و انجام آزمایش های لازم، بی هوش شده و بعد از چند ساعت از اتاق عمل خارج می شود. پس از عمل یک ساعت به هوش بوده و بعد با خونریزی بینی از هوش می رود. پزشکان بعد از چند روز این بیمار را به یک بیمارستان منتقل می کنند که متاسفانه به دلیل نداشتن تجهیزات لازم مجدد مجبور به انتقال وی می شوند.

کما رفتن این جوان در تهران به خاطر جراحی بینی! +عکس

در نهایت به گفته برادر وی، به اصرار آنها بیمار را به یک بیمارستان مجهز منتقل و در آی سی یو بستری می کنند.

در حال حاضر باتوجه به صدماتی که در جریان جراحی بینی به مغز این جوان وارد شده است، وی در کما به سر می برد و حال عمومی مساعدی ندارد.

تحقیقات و بررسی دقیق علت این حادثه توسط مسئولان وزارت بهداشت در حال بررسی است.

علی رغم اینکه جراحی بینی یکی از اعمال جراحی مهم و حساس به شمار می رود و لازم است انجام آن در مراکز معتبر و توسط پزشکان متخصص انجام شود؛ اما این مسئله از سوی برخی بیماران نادیده گرفته می شود و برخی پزشکان سود جو نیز بدون داشتن تجربه و تخصص کافی به انجام اینگونه اعمال دست می زنند.

به گفته یکی از اعضای انجمن راینولوژی ایران؛ متاسفانه عوارض عمل بینی به خاطر عدم تخصص پزشک ایجاد می شود . پزشک باید پیش از عمل تمامی آزمایش های لازم را از بیمار دریافت کند. حساسیت ها و بیماری های زمینه از عمده دلایل عوارض اینگونه اعمال جراحی است که با انجام آزمایش های پیش از عمل قابل پیشگیری و کنترل است.

این فوق تخصص گوش و حلق و بینی ادامه می دهد: متاسفانه دخالت بعضی همکاران در بعضی تخصص ها و بی تجربگی در انجام عمل مشکلاتی را پیش می آورد. آسیب ابزار جراحی و آندوسکوپی به مغز از عوارض نادر اینگونه عمل های جراحی است که به دلیل نداشتن تخصص و مهارت پزشک ممکن است اتفاق بیفتد.

منبع: خبرگزاری فارس

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *