خانه » دانستنیهای خانواده » 5 عاملی که باعث جذب شدن همسران به یکدیگر می شود!

5 عاملی که باعث جذب شدن همسران به یکدیگر می شود!

چه عواملی باعث ایجاد جذابیت بین زن و مرد می شود؟

جذابیت زن و مرد نسبت به یکدیگر به دلیل وجود ژن CHM است

مطالعه های اخیر لكوس و دكونیگ سوئیسی نشان داده ما از نظر ژنتیكی قادر به تشخیص بو هستیم. وقتی فردی به شما می گوید بوی خوبی می دهید در واقع بدنش در حال تجزیه و تحلیل ژن های CHM شماست. این گروه از ژن ها، مسوول تدارك سیستم ایمنی هم هستند و وقتی قرار است عضوی اهدا شود، پزشكان توجه می كنند كه ژن های ‍CHM گیرنده و دهنده یكی باشد تا عضو پیوندی پس زده نشود. معمولا اعضای یك خانواده ژن های CHM مشابهی دارند اما در خارج از خانواده موارد مشابه به سختی پیدا می شود. نكته بسیار جالب اینكه افرادی كه ژن های CHM آنها كاملا متضاد است جذب هم می شوند. برای اثبات این قضیه لكوس و دكونیگ تی شرت های چند مرد را به چند زن دادند تا بو كنند و لباسی را كه به نظرشان بوی جذاب تری دارد انتخاب كنند. نتایج بررسی ها نشان داد زنان لباس هایی را انتخاب می كنند كه متعلق به مردانی است كه ژن CHM آنها هیچ شباهتی به ژن های CHM آنها ندارد.

تناسب باعث ایجاد جذابیت بین زن و مرد می شود

مرد و زن حین انتخاب همدیگر به تناسب های بدنی یكدیگر توجه می كنند. اكثر ما انسان ها تناسب بدنی كاملی نداریم. یك نفر چشمان درشتی دارد، دیگری انگشتان بلند و دیگری پاهای كشیده اما این عدم تناسب گاهی به چشم جنس مخالف زیبا به نظر می رسد. رندی تورنهیل، روان پزشك آمریكایی به این نتیجه رسیده كه زنان هر چند به مردان غیر متناسب علاقه داشته باشند به ویژه در دوره تخمك گذاری مردانی را جذاب می دانند كه بدنی كاملا متناسب دارند. دلیل آن هم تمایلی ناخودآگاه به داشتن فرزندانی متناسب است. مردان نیز زنانی كه اندامی متناسب دارند و اندازه دور كمر آنها كمتر از دور باسن شان است را جذاب تر و بارورتر می دانند.

هورمون ها باعث ایجاد جذابین بین زن و مرد می شود

تستوسترون هورمونی مردانه است كه باعث به وجود آمدن خوی خشن مردهاست. بر اساس تحقیقات هر چه میزان این هورمون بالاتر می رود میزان خوشبختی در میان زوجین كاهش می یابد. آمار نشان می دهد میزان خیانت، خشونت های خانگی و طلاق در میان زوجینی كه هورمون تستوسترون در جنس مرد بالاتر است، بیشتر دیده می شود. به همین دلیل زنان ناخودآگاه بیشتر به مردانی جذب می شوند كه صورتی نسبتا زنانه دارند.

شباهت باعث جذابیت بین زن و مرد می شود

شباهت، دلیل دیگر جذب شدن برخی زوجین به هم است. بیشتر مردان به سمت زنانی جذب می شوند كه نشان یا ردپایی از مادرشان داشته باشند. مدل مو، رنگ چشم، نوع حرف زدن، شكلی از رفتار… هر چیزی كه در ذهن یك مرد تداعی گر مادرش باشد، ممكن است باعث جذب او به یك زن شود.

مهربانی

جذاب بودن، تنها به دلیل داشتن یك ویژگی فیزیكی نیست. خلاق بودن، مهربان و باهوش بودن از جمله ویژگی هایی است كه باعث جذب افراد به هم می شود. دیوید باس، روان شناس آمریكایی 10 سال پیش تحقیقی انجام داد و در آن از 10 هزار زن و مرد با 37 فرهنگ مختلف درخواست كرد معیارهای انتخاب همسر خود را بیان كنند. تمامی این افراد در صدر فهرست خود مهربانی و بعد از آن ذكاوت را قرار داده بودند. به نظر می رسد برای بزرگ كردن فرزندان و زندگی كردن در این دنیای ستمكار، زیبایی روح مهم تر از زیبایی جسم است.

منبع: سلامت

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *