خانه » آرایش و زیبایی » آرایش صورت » ۵ مرحله برای آرایش چشم دودی کاملا بی نقص +تصاویر

۵ مرحله برای آرایش چشم دودی کاملا بی نقص +تصاویر

آرایش چشم شاید یکی از چالش برانگیز ترین بخش های آرایش برای خانم ها باشد و برخی برای این منظور هزینه های گزافی نیز می پردازند. یکی از بخش های مهم آرایش چشم، ترکیب کردن سایه است تا حدی که بی نقص و طبیعی جلوه کند.

مراحل آرایش چشم دودی

چشم حساس ترین و نازک ترین بخش صورت است و هنگام آرایش چشم باید بسیار مراقب باشید. یکی از انواع آرایش چشم که بسیار در بین خانم ها طرفدار دارد، آرایش چشم دودی است که یا با سایه چشم و یا با سرمه می توان آن را به دست آورد ولی در عین حال که می تواند بسیار جذاب و فریبنده باشد، اگر اندکی اشتباه کنید، نتیجه کاملا برعکس و ناخوشایندی خواهد داشت.

 

5 مرحله برای آرایش چشم دودی کاملا بی نقص +تصاویر

به همین منظور بهتر است پیش از شروع آرایش چشم دودی، نکات زیر را در خاطر داشته باشید.

مرحله ۱: چشم ها را برای آرایش آماده کنید

 

5 مرحله برای آرایش چشم دودی کاملا بی نقص +تصاویر

پیش از زدن سایه و یا سرمه ، باید وضعیت چشم هایتان را بررسی کنید. دقت کنید که آیا چشمانتان نیاز به کانسیلر دارد یا خیر. اگر دچار پف زیر چشم و یا سیاهی زیر چشم هستید، آنها را بپوشانید. و رنگ ناحیه چشم را تا حد ممکن به رنگ پوست صورت خود نزدیک کنید. به ویژه توصیه می شود پیش از استفاده از انواع کانسیلر از کالر کورکتر (color corrector) استفاده کنید، چرا که در این امر بسیار مفید است.مدل های تصویری جدید برای آموزش آرایش چشم +تصاویر را ملاحظه کنید .

مرحله ۲: خط چشم

 

5 مرحله برای آرایش چشم دودی کاملا بی نقص +تصاویر

مرحله بعدی کشیدن خط است. با استفاده از مداد چشم خطی روی خط مژه بالا و پایین پلک بکشید. سپس از خط چشم مایع استفاده کنید. اگر چشمان کوچکی دارید، خط خود را از مرکز پایین چشم هایتان شروع کنید و اگر چشمان درشتی دارید می توانید از گوشه تا گوشه خط را بکشید. برای کشیدن خط دقیق روی خط مژه می توانید از ترفند نقطه ای استفاده کنید. نقطه ها را گذاشته و سپس خط را به نقطه ها وصل کنید.

مرحله ۳: لبه ها را محو کرده و سایه بزنید

 

5 مرحله برای آرایش چشم دودی کاملا بی نقص +تصاویر

در مرحله بعدی مقداری سایه به برس زده و روی خط مدادی بکشید تا یک دست و ملایم جلوه کند. سپس یک سایه تیره انتخاب کرده و با نوک قلم اسفنجی و یا قلم پخش کننده سایه بزنید. می توانید از انگشتانتان نیز استفاده کنید. آن را به خوبی پخش کنید تا جلوه طبیعی و یک دست داشته باشد.

مرحله ۴: سایه روشن تر

 

5 مرحله برای آرایش چشم دودی کاملا بی نقص +تصاویر

یک سایه روشن تر را روی سایه تیره تر زده و آنقدر ترکیب کنید که نتوان نقطه جدا بودن دو رنگ را تشخیص داد.به خصوص هر چه به ناحیه بالاتر پلک می رسد، رنگ کمرنگ تر جلوه کند.

مرحله ۵: اتمام آرایش چشم

 

5 مرحله برای آرایش چشم دودی کاملا بی نقص +تصاویر

با استفاده از یک قلم پرپشت می توانید سایه های اضافی که ممکن است به اطراف پراکنده شده باشد پاک کنید و در انتها با یک ریمل خوب آرایش را کاملا کنید. اگر می خواهید آرایش چشم دودی شما برجسته تر دیده شود، می توانید دو یا سه لایه ریمل بیشتر بزنید.

منبع: پرشین وی

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.