خانه » بازیگران و هنرمندان » آزاده نامداری ما اسم دخترمان را انتخاب کرده ایم!

آزاده نامداری ما اسم دخترمان را انتخاب کرده ایم!

در مطلب قبلی که مربوط به مصاحبه آزاده نامداری و همسرش بود خواندید که آزاده نامداری پس از فوت کردن مادر سجاد عبادی به او پیغام تسلیت داد و حالا ادامه مصاحبه:

** در حقیقت آن پیام دوباره شما را یاد آقای عبادی انداخت؟

آزاده نامداری: البته ایشان می گویند كه تماس نگرفتی اما من مطمئنم كه یا زنگ زدم یا اس ام اس دادم و باز هم ارتباط ما قطع شد.

**و این ارتباط قطع شد تا كی؟

آزاده نامداری: اواخر شهریور سال 94 كه خیلی اتفاقی همدیگر را دیدیدم. خیلی جالب است برای تان بگویم چون همه زندگی ام در ملا عام بود و همه حتی كسانی كه مرا نمی شناختند به واسطه مصاحبه ای كه با شما داشتم از ریز ماجرا خبر داشتند، ایشان همه چیزهایی كه می خواستم بگویم را می دانستند ولی من هیچ اطلاعی از زندگی شان و این سال هایی كه ندیده بودم شان نداشتم.

**اصلا نمی دانستید آقای عبادی در این سال ها كجا بوده اند و چه كار كرده اند؟

آزاده نامداری: اصلا هیچ اطلاعی حتی كوچك از ایشان نداشتم. جالب بود كه در نخستین برخورد، آقای عبادی هیچ صحبتی از گذشته نكردند و من برعكس شروع كردم به حرف زدن، مثل آتشفشان شروع به فوران كردم و اینكه نمی دانی چه بلایی سرم آمد و…

**عین دو دوست قدیمی كه بعد مدت ها دوباره یكدیگر را دیده اند؟

آزاده نامداری: بله و ما به سرعت و خیلی زود تصمیم گرفتیم اشتباهی را كه چند سال قبل كرده بودیم جبران كنیم و این دفعه با هم ازدواج كنیم.

**اما خیلی به سرعت تصمیم گرفتید ازدواج كنید؟

آزاده نامداری: بله و اواسط مهرماه ازدواج كردیم و دوماهی هم هست که زیریک سقف زندگی مشترکمان را آغاز کردیم.

**چرا این قدر سریع؟

آزاده نامداری: ببینید وقتی من سجاد را دیدم اصلا احساس نمی كردم ما تازه به هم رسیده ایم و قرار است همدیگر را بشناسیم چون احساس آشنایی خیلی زیادی به هم می كردیم؛ به هر حال این اتفاق برایم آن قدر دلنشین بود كه من برای خودم و زندگی ام با او صحبت كردم و هر دو طرف دلیلی برای مكث ندیدیم.

به خودتان نگفتید اجازه بدهیم مدت بیشتری با هم وقت بگذرانیم؛ شاید اصلا ما آدم های سابق نباشیم و طی این سال ها دغدغه هر دوی ما تغییر كرده باشد؟

آزاده نامداری: متاسفانه این چیزی كه شما می گویید در كاراكتر من نیست و مطمئن بودم كه هردوی ما داریم به هم راست می گوییم و هیچ دروغی به هم نگفته بودیم.

** به هر حال ۷ سال گذشته بود و شما بزرگتر شده بودید و كلی اتفاق در زندگی هر دوی شما افتاده بود؟

آزاده نامداری: ما دفعه قبل هم به خاطر اینكه از كاراكتر هم خوشمان نیامده بود، تصمیم نگرفته بودیم ازدواج نكنیم بلکه ما به خاطر شرایط چنین تصمیمی گرفته بودیم.

**این ازدواج از نظر شما یك ازدواج عاشقانه است ؟

آزاده نامداری: من فكر می كنم عاشقانه است و در آن شكی ندارم و باید بگویم این آقای عبادی با شخصیت ۷ سال پیش شان یك تفاوت بزرگ دارند و با كلام خیلی خوب توضیح دادند كه ما اشتباه كردیم و من خیلی راحت پذیرفتم.

**نظر شما در این باره چیست آقای عبادی؟

سجاد عبادی: به نظر من هم این ازدواج عاشقانه و البته عاقلانه و منطقی است.

**مگر ممكن است؟

سجاد عبادی: بله، چون من علاوه بر عشق و علاقه پیش آمده در مورد شخصیت و شناختم نسبت به ایشان با تحلیل و استدلال تصمیم گرفتم.

**شما اصلا فرصت محاسبه داشتید كه ببینید این ازدواج چقدر عاقلانه است؟

سجاد عبادی: من كلا چه این بار چه ۷ سال پیش كاملا محاسبه كرده بودم و شناخت ما بر مبنای بار اولی كه آشنا شده بودیم پروسه كوتاهی نبود.

**فكر نمی كردید تجربه ها ممكن است آدم ها را عوض كند؟

آزاده نامداری: ما وقتی دوباره همدیگر را دیدیدم شرح حالی از امروز و گذشته مان به هم دادیم و متوجه شدیم همان آدم های سابق هستیم؛ البته معتقدم این جزو معجزات خداوند است كه برخی از آدم ها فرصت جبران اشتباهاتشان را پیدا می كنند و این فرصت برای همه پیش نمی آید كه دوباره به هم برسند و خداوند را شاكرم دوباره چنین فرصتی به ما داد

**خانواده هایتان چطور؟ آنها درباره این ازدواج سریع چه نظری داشتند؟

خدا را شكر هر دو خانواده همراهی مان كردند و سنگی جلوی پایمان نینداختند.

**یعنی هیچ دغدغه ای نداشتند؟

طبیعتا همه پدر و مادر ها دغدغه دارند اما چون ایشان را از سال ها قبل می شناختند و در جریان خواستگاری شان بودند، موافقت كردند.

**همان سال ها شما را ملامت نكردند كه چرا پیشنهاد آقای عبادی را قبول نكردید؟

من شاید در برخی مواقع آدم زیادی مستقلی هستم و خب، بشخصه پیشنهاد ایشان را رد كردم و كلا پدر و مادر من خیلی به نظر من احترام می گذارند؛ بنابراین با توضیحات من خیلی زود قانع شدند.

**خانواده شما چطور آقای عبادی؟ در باره این ازدواج دغدغه مهمی نداشتند؟

خانواده من در دوره گذشته به طور كامل اتفاقا مشوق و علاقه مند به این ازدواج بودند و خب، این بار هم خیلی كمك و من را همراهی كردند.

**شما كه به تشابهات و اشتراكات زیاد تاکید دارید، می توانید تعدادی از آنها را به ما بگویید؟

سجاد عبادی: دقیقا تاكید دارم كاملا با علم و فكر بوده و حتی بابتش یک لیست تقریبا بلندی تهیه كرده بودم. بگذارید چند تا از مهم ترین آنها را برای شما بگویم: استقلال شخصیت و حضور فعال در جامعه، نوع نگاه به زندگی و اهداف مشترك و بزرگ، دیدگاه ها و اعتقادات فرهنگی و اجتماعی، خانواده محور بودن و تناسبات خانوادگی، سطح تحصیلات، شباهت های شخصیتی كه اتفاقا خانم نامداری هم در منزل و زندگی، شخصیت بسیار آرام و همراهی دارند و علاوه بر فعالیت های بیرونی تمامی امور خانه را هم مدیریت می كنند؛ البته اشتراكات ظاهری، دغدغه ها، دوستان مشترك و… هم از جمله دیگر موارد بودند.

**خانم نامداری، به نظرتان آقای عبادی از كدام ویژگی شما خوشش می آید؟

آزاده نامداری: من فكر می كنم سجاد یك مادر خیلی فعال داشته است كه در زمینه های مختلفی كار می كرده. ایشان از نظر شخصیتی بسیار جسور بوده اند و یك كاراكتر قابل احترام و متمایز از همسرشان داشتند كه دارای جایگاه اجتماعی بالا و كلا آدمی خودساخته بودند و همیشه سجاد به نقشی كه مادرش در خانواده و اجتماع داشتند افتخار می كردند؛ همچنین به خاطر چیزهایی كه سجاد از مادرش تعریف می كند و از من هم می خواهد، احساس می كنم كه زنی جسور و فعال را دوست دارد.

**آقای عبادی از ابتدای مصاحبه می خواستیم از شما بپرسیم كه شما آدم پولداری هستید؟

سجاد عبادی: نه؛ به هیچ عنوان و ما هم مثل قشر عظیم طبقه متوسط جامعه زندگی می كنیم.

آزاده نامداری: متوجه می شوم كه می خواهید به كجا برسید چون با این سوال چند باری مواجه شده ام كه تو با یك آقازاده ازدواج كرده ای و من توضیح دادم كه اصلا لفظ آقازاده از كجا و برای چه كسانی ساخته شده است با آن تعاریف، سجاد به هیچ عنوان آقازاده محسوب نمی شود. به سجاد از پدرش یك نام نیك رسیده است و ابدا تا به حال نه یك شغل دولتی داشته است نه پول و نه هیچ رانت و امثال این چیزها و اگر سجاد در جایگاه فعلی است فقط با تلاش خودش، تحصیلاتش و حضور در فضای دانشگاه و كاملا شخصی و براساس زحمات خودش بوده است. من خودم بارها پیش آمده كه از مجری بودنم مثلا در برابر جریمه شدن استفاده كرده ام اما ایشان هیچ وقت نخواسته كه از نام پدرش سوء استفاده كند و اگر می خواست، می توانست الان یك شغل راحت دولتی داشته باشد و به علائقش در حوزه بین الملل بپردازد.

**مراسم عروسی تان چه شكلی بود؟

آزاده نامداری: از آنجا كه سجاد خیلی سنتی است و من هم یك خانواده كاملا سنتی دارم ما تمام مراحل را به صورت كاملا سنتی طی كردیم؛ از خواستگاری، بله برون، عقد، عروسی و همه مراسم سنتی این چنینی را كاملا برگزار كردیم.

**واكنش مردم در این مدت كه ازدواج كرده اید به چه صورت بوده است؟

سجاد عبادی: واكنش های مردم خدا را شكر خیلی خوب و مثبت بوده و همه به ما لطف دارند.

آزاده نامداری: در مجامع عمومی مثل همین جشنواره فیلم كه چند روز قبل برگزار شد یا كنسرت، تئاتر یا جا های این چنینی كه رفته ایم بسیار خوب و با احترام بوده است و به طرز عجیبی مردم وقتی من را در كنار سجاد می بینند می گویند چقدر دوست داشتنی هستید و چقدر به هم می آیید و این، احساس خوب را در من چندبرابر می كنند.

**واكنش منفی هم داشته اید؟

آزاده نامداری: واقعا نداشته ایم.

**در فضای مجازی چطور؟

آزاده نامداری: البته در فضای مجازی و خصوصا اینستاگرام نظرها مختلف است و هیچ وقت همه طرفدار تو نیستند.

**آقای عبادی این واكنش ها شما را اذیت نمی كند؟

سجاد عبادی: در فضای مجازی شما به هیچ وجه نمی توانید اصل و فرع را از هم تشخیص بدهید و متاسفانه این همان معضلی است كه در ابتدا هم خدمت تان گفتم. نقابی بر صورت زده شده كه سره و ناسره را نمی توان تشخیص داد.

**آقای عبادی هیچ وقت شده كه به خانم نامداری بگویید فلان پست را از اینستاگرام پاك كن یا در مورد این مورد بخصوص اظهار نظر كن؟

سجاد عبادی: واقعیتش این است كه من همیشه نظر می دهم و همیشه چه در مورد اینستاگرام یا مصاحبه ها و موارد شبیه به این با تفاهم و گفت وگوی مشترك مساله را حل می كنیم و هیچ وقت روابط ما بر اساس دستور یا توصیه مستقیم نبوده است.

آزاده نامداری: در حقیقت این صفحه اینستاگرام برای هردوی مان است.

**آقای عبادی آخرین باری كه از دست خانم نامداری عصبانی شدید كی بود؟ دوست داریم خیلی صادقانه جواب بدهید.

آزاده نامداری: یك بار كه سجاد خواب بود من نیمه شب یك پست در اینستاگرام گذاشتم و وقتی فردا صبح از خواب بلند شد ناراحت شد. (خنده جمعی)

سجاد عبادی: یك دوره ای بود كه من در دانشگاه به اینترنت دسترسی نداشتم. آن روز بعد كه به خانه آمدم دیدم خانم نامداری یك پست گذاشته و تعداد لایك ها به سه، چهار هزار تا رسیده و متوجه شدم كه ساعت دو نیمه شب آن پست گذاشته شده است. (خنده)

آزاده نامداری: خیلی وقت ها كه سجاد می خواهد صبح ها سر كار برود یا شب ها قبل خواب می گوید تو رو خدا من فردا صبح بلند نشوم ببینم یك پست گذاشتی! (خنده)

**اختلاف نظر جدی با هم دارید؟

سجاد عبادی: نه؛ اتفاقا خیلی كم كه البته واقعا وجودش را برای رشد یك زندگی خیلی مفید می دانم.

آزاده نامداری: سجاد در خیلی از موارد زندگی چه كوچك چه بزرگ نگاه سنتی تری نسبت به من دارد؛ البته من هم سنتی بودن را دوست دارم ولی متاسفانه یا خوشبختانه سنتی زندگی نكرده ام؛ هر چند احترام به سنت ها همیشه اولویت زندگی ام بوده اما ما به توافق رسیده ایم كه با هم كنار بیاییم و مشكلی نداریم. خدا را شكر توانستیم كه علایق مان را به هم نزدیك كنیم.

**در موارد دیگر زندگی چطور؟ مثلا به توافق رسیده اید كه در آینده چند بچه داشته باشید؟

آزاده نامداری: خوشبختانه در این مورد با هم خیلی هم عقیده هستیم و بچه داشتن بخش مهم زندگی ام خواهد بود چون هم من و هم سجاد عاشقانه دوست داریم بچه داشته باشیم؛ البته وقتی جدی به موضوع نگاه می كنم می بینم چقدر مسوولیت سختی است و شاید آماده نباشم. همین چند روز قبل به سجاد می گفتم كه من الان به تو تعهد دارم و باید بعد از بچه دار شدن به یك فرد جدید هم تعهد داشته باشم اما زمانی که حوصله ندارم این حرف ها بی معنی می شود.

**به دنبال چه آینده ای هستید؟

سجاد عبادی: یك زوج موفق در زندگی، تحصیلات و تشكیل خانواده كه بتوانند در حوزه هایی كه علاقه و توانمندی دارند به بهترین شكل فعالیت كنند؛ همسرم در حوزه روانشناسی و خودم در حوزه بین المللی.

**خانم نامداری فكر می كنید شما پنج سال بعد كجا هستید و چه می كنید؟

آزاده نامداری: من قطعا یك رمان نوشته ام و یك روانشناس هستم و ممكن است در آینده یك برنامه ثابت تلویزیونی در حوزه روانشناسی داشته باشم.

**دوست دارید دختر داشته باشید؟

آزاده نامداری: بله.

**اسمش را هم انتخاب كرده اید؟

بله اما نمی خواهیم الان بگوییم.

**مادرتان در دوره اول با ازدواج تان موافق بودند ؟

سجاد عبادی: بله، خیلی خوشحال، مشوق و كاملا موافق بودند.

**خانم نامداری شما هیچ وقت مادر آقا سجاد را دیده بودید؟

بله؛ خدمت شان رسیده بودم و ارادت قلبی زیادی نسبت به ایشان داشتم. الان هم اگر به خانه ما تشریف بیاورید بیشترین تصاویر و دست نوشته ها را از ایشان می بینید.

**یادتان هست مادر آقای عبادی را سال های پیش كجا دیدید؟

آزاده نامداری: بله؛ در مراسم جشنی در یكی از دانشگاه ها كه مادر و خواهر ایشان هم حضور داشتند.

**شما در آن مراسم مجری بودید؟

آزاده نامداری: نه من هم دعوت شده بودم و مهمان همایش بودم.

**آقای عبادی، بار دومی كه شما خانم نامداری را دیدید یك تفاوت بزرگ در زندگی شان اتفاق افتاده بود و دیگر مجری تلویزیون نبودند برای شما چقدر این موضوع مهم بود؟

سجاد عبادی: شاید خیلی ها باورشان نشود اما من همان حس اولیه ای را كه سال ها قبل داشتم دوباره نسبت به ایشان پیدا كردم و اصلا برایم فرقی نمی كرد كه مجری تلویزیون هستند یا نه و من هیچ وقت آزاده نامداری را كه در تلویزیون حضور دارد نمی دیدم. كاراكتر ایشان به عنوان مجری برای من هیچ وقت اولویت نداشته است بلكه شخصیت حقیقی و واقعی ایشان برای من همیشه اهمیت داشته است.

**چه چیزی در شخصیت خانم نامداری دیدید كه دوست داشتید با ایشان ازدواج كنید؟

سجاد عبادی: آدم ها وقتی در محیط هایی بزرگ می شوند كه شبیه هم است و اشتراكات زیاد به ویژه فرهنگی با هم دارند، به هم تمایل پیدا می كنند و این شباهت ها در زمان های مختلف باعث می شود كه بخواهند در كنار هم باشند.

**خانم نامداری شما خودتان مشاور خانواده هستید و اگر كسی با مورد مشابه خودتان سراغتان بیاید و بگوید كسی که سال ها قبل به من پیشنهاد ازدواج داده بود دوباره چنین پیشنهادی داده است اما من به تازگی از یك زندگی ناموفق بیرون آمده ام حال چه كار كنم، چه مشاوره ای به او می دادید؟

آزاده نامداری: من به تازگی از زندگی قبلی بیرون نیامده بودم و دو سال از ازدواج سابقم گذشته بود و اگر مورد مشابهی با همین ویژگی ها از من مشورت می خواست حتما می گفتم بررسی كن و اگر همه چیز به نظرت درست و منطقی می آید ازدواج كن. در حقیقت من با غریبه ای كه نمی شناختم قرار نبود ازدواج كنم و به خوبی ایشان را می شناختم و علاوه بر آن حس و انگیزه واقعی را دو طرفه می دیدم.

**اگر بخواهید یك جمله برای پایان بگویید الان وقت مناسبی است.

سجاد عبادی: آدم ها در لحظه و آن زندگی می كنند و در طول زندگی تجربه هایی كسب می كنند كه حتی ممكن است در گذشته شكست هایی هم داشته باشند و قطعا مهم این است كه نگاه به آینده باشد و از اتفاقات خوب و بد كه در گذشته افتاده درس بگیرند و در عمل این تجربه ها به درد آینده بخورد. به نظرم این موضوع خیلی مهم است که بدون توجه به حواشی با اراده قوی، تصمیم و عزم درونی و مشترك با یك هدف بلند به تشكیل زندگی بپردازید و یك ضرب المثل فرانسوی پایان حرف های من هدیه به خوانندگان شما:

Tout vient à point à qui sait attendre

هر اقبالی به موقع خود برای شخص صبور پیش خواهد آمد.

آزاده نامداری: یكی ازدوستانم در سال های دور حرفی به من زد كه خیلی جدی اش نگرفتم اما این روزها خیلی به آن فكر می كنم و الان زمان مناسبی است كه برای شما هم بگویم این دوست می گفت: در زمین طوری زندگی كنید كه احساس كنید تنها هستید و آن موقع است كه كه با هیچ كس رقابت نمی كنید و در پی آن نیستید كه دیگران چه می كنند. پس باید به خودتان بگویید كه من تنها روی زمین هستم و هر روز در حال نقاشی كردن روزهای آِینده ام و خدا كمك می كند و خودم هم تلاش می كنم كه نقاشی هایم رنگی باشد و درست از آب دربیاید. امیدوارم این اتفاق بیفتد و اگر روزی بچه دار شوم دوست دارم او هم به همین صورت زندگی كند چون با وجودی كه دنیا سخت است و تلخ و گاهی دشوار من آن فانتزی را دوست دارم و در خودم نگه داشته ام و دوست دارم بچه ام هم در یك دنیای سراسر فانتزی بزرگ شود و خوشحال زندگی كند.

منبع: مجله زندگی ایده آل

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

در این بخش از پارسی وان چند نمونه دیالوگ خواندنی را برای شما جمع اوری …

بدون دیدگاه

  1. آذین نامداری

    قبلا اسم بچه هات با فرزاد وگفته بودی خب الانم بگو، گندم ، آفتاب،…..

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.