چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه » اخبار روز » قیمت متراژ‌های کوچک در بازار مسکن

قیمت متراژ‌های کوچک در بازار مسکن

روزنامه دنیای اقتصاد: بدون شک اگر شما هم در دسته متقاضیان مصرفی بازار خرید و فروش مسکن هستید و بیش از چند سال از آغاز پس انداز کردن بودجه خرید خانه تان نمی گذرد، در این صورت واحد های «کوچک متراژ» بازار، انتخاب اول شما خواهند بود.

 

به عقیده بسیاری از کارشناسان بازار مسکن چند سالی است که با توجه به نوسانات بخش های مختلف اقتصادی و کاهش قدرت خرید مردم، الگوی مصرفی بازار مسکن در شهرهای بزرگ به گونه ای تغییر کرده است که متقاضیان پس از چندین سال پس انداز کردن برای ورود به بازار مسکن به اجبار ابتدا به سمت خرید خانه های با متراژ کوچک (زیر 50 متر) روی می آورند.

 

البته به نسبت رشد 20 تا 30 درصدی قیمت خرید و فروش مسکن در کلان شهر تهران در سال جاری، خریداران واحدهای کوچک متراژ هم باید به همان نسبت بودجه بیشتری را صرف خرید خانه های با متراژ پایین کنند.

 

 حداقل قیمت واحدهای مسکونی زیر 50 مترمربع در بسیاری از محله های تهران بین 2 میلیون و 300 هزار تومان تا دو میلیون و 600 هزار تومان در هر متر مربع است که البته این قیمت بیشتر برای واحدهای چند سال ساخت است. این قیمت برای واحدهای نوساز بسته به منطقه آن بین 4 تا 5 میلیون تومان برای هر متر مربع در نوسان است.

 

به عنوان مثال، واحدی نوساز با 56 متر مربع زیر بنا در محله نظام آباد مترمربعی دو میلیون و 700 هزار تومان از سوی مالک قیمت گذاری شده است، این در حالی است که قیمت پیشنهادی واحدی نوساز با همین متراژ در یکی از شمالی ترین نقاط تهران، متر مربعی 8 میلیون و 200 هزار تومان است.

 

بسیاری از واحدهای کوچک متراژ (زیر 50 متر مربع) محله های مرکزی و جنوبی شهر چند سال ساخت هستند که به نظر می رسد به علت نیاز مالک به پول فوری برای فروش گذاشته شده اند؛ چرا که در کنار قیمت پیشنهادی ملک شرایط متفاوت تری همچون فروش با مستاجر، چندین میلیون پول رهن، وام مسکن یا در حال بازسازی در بخش توضیحات آنها آورده شده است.

 

به عنوان مثال، خانه ای 47 متری در خیابان شریعتی با 18 میلیون وام که دو سال از اقساط آن پرداخت شده است همراه با مستاجر برای فروش گذاشته است یا ملکی 36 متری در خیابان پیروزی که 10 سال از عمر آن می گذرد مترمربعی دو میلیون و 305 هزار تومان قیمت گذاری شده است، اما پرداخت اقساط وام 16 میلیونی و تامین 18 میلیون تومان رهن آن به عهده خریدار گذاشته شده است.

 

گذشته از واحدهای چند سال ساخت، واحدهای نوساز با متراژ پایین در مناطق به قیمت های متفاوتی بسته به منطقه قرارگیری آن در شهر به بازار فروش عرضه شده اند.

 

برای مثال واحدی 48 متری در یوسف آباد متر مربعی 6 میلیون و 200 هزار تومان قیمت گذاری شده است یا واحدی 45 متری در پونک با قیمت 4 میلیون و 400 هزار تومان برای هر متر مربع از سوی مالک پیشنهاد شده است.

قیمت متراژ های کوچک در بازار مسکن

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *