خانه » اخبار روز » ورود چینی ها به معادن ایران

ورود چینی ها به معادن ایران

معاون اکتشاف سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور از حضور دو هیات چینی برای انجام فعالیت اکتشافی در ایران خبر داد.

به گزارش ایسنا، بهروز برنا با اشاره به استقبال بهره برداران از معادن فلزی گفت: سهم معادن فلزی کشور 7 تا 10 درصد است و از سوی دیگر میزان اکتشافات صورت گرفته 7 برابر بهره برداری است.

وی با اشاره به موضوع رویکرد بهره برداران بخش خصوصی به مواد معدنی استراتژیک افزود: بسترهای مناسبی برای فعالیت معدنی در کشور وجود دارد که باید امکان گسترش فعالیت در عرصه را فراهم ساخت.

وی با بیان این که ایران به منزله گنجینه ذخایر معدنی محسوب می شود و حمایت و پشتیبانی از بهره برداران می تواند ضامن رشد فعالیت در این بخش باشد تاکید کرد: میزان مواد معدنی استخراج شده در سطح کشور سال گذشته به رقم 340 میلیون تن رسید و انتظار می رود این رقم در سال جاری به 390 میلیون تن برسد.

برنا همچنین با بیان این که کشوری مانند ایران برای کارهای اثرگذار در امر اکتشاف سالانه به 500 میلیارد تومان بودجه نیاز دارد، افزود: بر اثر فعالیت های گسترده صورت گرفته یک کمربند مس و طلا در خراسان جنوبی شناسایی و از سوی دیگر در استان کردستان سه محدوده طلا کشف شده است.

وی اضافه کرد: مشکل بودجه مانع از رشد فعالیت اکتشافی می شود و چنانچه بودجه مناسبی برای سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور تخصیص یابد، حداقل 20 محدوده معدنی وجود دارد که می توان آن را به مرحله گواهی کشف رساند.

برنا با اشاره همچنین با اشاره به برگزاری نخستین همایش و نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری در معدن و صنایع معدنی گفت: ایران برای شناساندن بخش معدن و همچنین فرصت های سرمایه گذاری در این بخش نیاز به فرهنگ سازی و برگزاری نمایشگاه هایی از این دست دارد.

وی ورود سرمایه گذاران به بخش معدن و صنایع معدنی ایران را منوط به فراهم کردن زیرساخت های سرمایه گذاری در این بخش دانست و گفت: هم اکنون بستر مناسبی برای ورود سرمایه گذار داخلی و خارجی به این بخش فراهم شده اما این مهم باید به سرمایه گذاران شناسانده شود.


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *