خانه » دانستنیهای خانواده » دانستنیهای بعد از ازدواج » فراموش کردن نامزدی بهم خورده

فراموش کردن نامزدی بهم خورده

به هم خوردن نامزدي يا طلاق گرفتن در دوران عقد، يکي از تلخ ترين تجربياتي است که ممکن است کسب کنيد اما اين بدان معنا نيست که شما تمام شده ايد و آينده اي نداريد. ضربه هيجاني اي که بعد از اين ماجراها مي خوريد بسيار سهمناک است اما شما هنوز در ابتداي راهيد و مي توانيد از اين تجربه تلخ در انتخاب بعدي تان استفاده کنيد.

 

فراموش کردن نامزدي بهم خورده

 

1- حرکت عاقلانه به جلو: به خودتان زمان بدهيد تا ماجرايي را که از سر گذرانده ايد درک و هضم کنيد. اشتباهات خود و نامزدتان را بشناسيد و سعي کنيد تغييراتي در خود به وجود آوريد که ديگر در اين دام نيفتيد.

 

2- فوري ازدواج نکنيد: خيلي ها فکر مي کنند چاره فراموشي اين شکست، رو آوردن به يک ازدواج ديگر است. تا وقتي ذهنتان درگير نامزدي بهم خورده تان است، ازدواج نکنيد اما اين به معناي آن نيست که هر قدر بخواهيد مي توانيد غصه بخوريد و عزادار زندگي پا نگرفته تان باشيد. خيلي زود خود را جمع و جور کنيد و به زندگي تان ادامه دهيد.

 

3- زانوي غم بغل نکنيد: خوشتان مي آيد ديگران وقتي شما را مي بينند بگويند: «آخ طفلک حرام شد؟» پس انزوا را کنار بگذاريد، در جمع ها شاداب و با طراوت حاضر شويد و از صحبت کردن درباره مساله نهراسيد. خيلي ها مي خواهند بدانند چه اتفاقي افتاده. در حدي که لازم مي دانيد کنجکاوي آنها را برطرف کنيد و اين جدايي را عاقلانه ترين راه ممکن معرفي کنيد.

 

4- نگذاريد شما را با برچسب «طلاق گرفته/ طلاق داده» بشناسند: شما هنوز آمادگي يک زندگي جديد را داريد و مي توانيد از نو شروع کنيد. بنابراين در مقابل سوال و جواب ها و بحث هاي بيهوده بايستيد و بگوييد ماجرا تمام شده است. لطفا دوباره بحث را داغ نکنيد. بگوييد به قدر کافي از ماجرا درس گرفته ايد و حالا فقط به آينده فکر مي کنيد.

 

5- اين ماجرا چيزي از ارزش هاي شما کم نکرده است: حتي اگر بهم خوردن نامزدي يا ازدواج شما با بدترين برخوردها اتفاق افتاده باشد و بدترين حرف ها را شنيده ايد، بايد آنها را فراموش کنيد و به اين فکر کنيد که هيچ کدام از اين مسائل از ارزش هاي وجودي شما کم نمي کند.

 

6- با خاطراتتان کنار بياييد: قطعا خاطرات گذشته و روزهايي که با هم داشته ايد، جاهايي که رفته ايد و هدايايي که رد و بدل کرده ايد آزارتان مي دهد. تا مدتي سعي کنيد به اين مکان ها نرويد، خاطرات را مرور نکنيد و عکس هايتان را نبينيد. دور موسيقي ها و اشعار غمگيني که شما را ياد جدايي تان مي اندازند و حس بدبخت بودن به شما مي دهند خط بکشيد.

 

7- تنها نباشيد: در شرايط شما، افسردگي خيلي رايج است. سعي کنيد تنها نمانيد و تا حد ممکن در جمع ظاهر شويد، فعاليت هاي مورد علاقه تان را انجام دهيد و به خودتان کمک کنيد که به زندگي برگرديد. شما که نمي خواهيد مغلوب يک اشتباه مشترک شويد؟

منبع: تبيان

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *