خانه » اخبار روز » اجتماعی » نصف پورشه های بسیار گران در ایران

نصف پورشه های بسیار گران در ایران

 به گزارش مشرق به نقل از اعتدال، از سال ها قبل به دنبال انتشار ویدئوهای یوتیوب حرکات نمایشی خطرناک و تصادفات وحشتناک اعراب جوان در امارات متحده عربی و راه پیدا کردن آن در شبکه بلوتوث، ایرانی ها این اقدامات را اسراف و افراط و نتیجه ثروت بادآورده می شناختند و مورد شماتت قرار می  دادند. اما بدون حضور داشتن در خیابان های شهرهای بزرگ و تنها با بررسی اخبار صفحه های اقتصادی روزنامه ها و خبرگزاری ها و گزارش های نشریات خودرویی این کشور می توان به این نتیجه رسید که اکنون ایران نیز مانند امارات به یکی از واردکنندگان اتومبیل های گران قیمت تبدیل شده است.

هرچند در ایران نهایت سرعت مجاز تردد در اتوبان ها 120 کیلومتر است، اما فراهم نبودن بسترهای مناسب برای بهره گرفتن از سرعت سوپر اسپرت ها مانعی برای ثبت سفارش آن ها نبوده است. از سوی دیگر ناهموار بودن راه های بین شهری، وجود دست اندازهای سرعت گیر غیر استاندارد در خیابان ها و تردد خطرناک موتورسوارها از جمله عواملی است که لذت رانندگی با اتومبیل را در ایران از بین برده است، اما چشم و هم چشمی ثروتمندان یکی از دلایل اصلی افزایش واردات خودروهای لوکس به ایران و رخ دادن تصادف های پرخسارت است.
در این میان تنها گروه کوچکی از صاحبان اتومبیل های سوپر اسپورت نسبت به آنچه که خریداری می کنند شناخت کامل فنی دارند و در این زمینه به طور حرفه ای فعالیت می کنند. علاقه ایرانی ها به خریدن خودروهای جدید چنان رو به افزایش است که اروپا نیز آن را احساس کرده و مدتی قبل شرکت پورشه آلمان اعلام کرد از 24 پورشه بسیار گران سفارش داده شده به این کارخانه توسط کشورهای خاورمیانه، 12 دستگاه از آن به ایران ارسال شده است.
با توجه به این که ایرانی ها با پرداخت 115 درصد عوارض واردات خودرو برای صدور پلاک را به دولت می پردازند و در حقیقت دو برابر قیمت دیگر مردم جهان برای اتومبیل سواری خود هزینه می کنند، می توان با اطمینان به این نتیجه رسید که آن ها کشوری ثروتمند را در شمال خلیج فارس تشکیل داده اند.
در این میان کمپانی هایی چون فورد و جنرال موتورز ایالات متحده که اکنون برای بازاریابی محصولات خود نیاز به مشتری های جدید دارند، از حضور در بازار همیشه داغ و پرهیجان این کشور محروم هستند، چرا که آن ها به اعتقاد کارشناسان اقتصادی در صورت ورود به ایران می توانستند جدیدترین محصولات خود را به راحتی جایگزین تویوتای ژاپن کنند.
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *