خانه » اخبار روز » کلاهبرداری اینترنتی به بهانه بخشش ارث با ارسال ایمیل

کلاهبرداری اینترنتی به بهانه بخشش ارث با ارسال ایمیل

رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات اصفهان گفت: كاربران ايراني فريب مجرماني را كه از طريق ارسال ايميل و با عنوان بخشش ارث قصد اخاذي و كلاهبرداري دارند، نخورند.

به گزارش پايگاه خبري پليس، سرهنگ ستار خسروي، رئيس پليس فتاي استان اصفهان افزود: مجرمان و تبهكاران اينترنتي براي رسيدن به اهداف خود از هر طريقي كه ممكن باشد، طعمه هاي خود را فريب داده و از آنان به شيوه هاي مختلف كلاهبرداري مي كنند كه ضروري است شهروندان در اين خصوص هوشيار و دقيق عمل كنند.

 

 

وي تصريح كرد: اخيرا افرادي با ارسال ايميل انبوه به كاربران اينترنتي به تمام كشورها از جمله ايران وانمود مي كنند، سالخورده بوده و داراي مال فراواني هستند و چون وارثي ندارند، مي خواهند دارايي هاي خود را به افراد خاص واگذار كنند.
سرهنگ خسروي ادامه داد: فرد كلاهبردار با ايجاد ارتباط و حس اعتماد قرباني، از آنان مي خواهد عكس و تصوير خود را همراه اطلاعات يكي از حساب هاي شخصي اش به وي ارسال كند.
 
اين مقام انتظامي خاطرنشان كرد: متاسفانه به علت ناآگاهي برخي كاربران به اين قبيل كلاهبرداري ها و تسلط نداشتن به زبان خارجي، مبالغ كلاني از حساب آنان به همين طريق توسط كلاهبرداران اينترنتي به سرقت رفته است.
 
رئيس پليس فتاي اصفهان به شهروندان و كاربران اينترنتي توصيه كرد از باز كردن ايميل هاي ناشناس خودداري كرده و به هيچ عنوان اطلاعات حساب بانكي خود را در اختيار افراد غريبه قرار ندهيد.
 
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *