خانه » سلامت » دانستنیهای پزشکی » جادوهای سلامتی را بشناسید

جادوهای سلامتی را بشناسید

ادویه ها از جمله تخصص های هندی ها به شمار می روند و این کشور متخصصین بسیار زیادی در این عرصه دارد.

این متخصصین در مورد استفاده از ادویه ها دلایل بسیار زیادی دارند. این افراد می گویند افزودن این چاشنی ها به رژیم غذایی روزانه ضروری است. این ادویه ها عبارتند از:
زردچوبه كه به دلیل دارا بودن ماده مفید كوركومین از رشد سلول های سرطانی پروستات، ملانوم، سرطان سینه، تومور مغزی، سرطان لوزالمعده و سرطان خون جلوگیری می كند. این ادویه که زادگاهی هندی دارد یکی از معجزه گرها در درمان آلزایمر است. این ادویه در مناطق گرم کشور بیشتر رشد می کند.
زعفران نیز منبع اصلی یك اسید طبیعی كاروتنوئید دی كربوكسی لیك موسوم به «كروستین» است كه از تركیبات مهم ضدسرطانی موجود در این چاشنی خوراكی است. این اسید نه تنها از رشد سرطان در بدن جلوگیری می كند بلكه همچنین اندازه تومور سرطانی را به میزان قابل توجهی كاهش می دهد. دیگر کمتر کسی را می توان پیدا کرد که محل رشد این ادویه را نداند. زعفران از جمله سوغات اصلی خراسان است.
زیره به عنوان ادویه ای برای كمك به دستگاه گوارش شناخته شده است. اما از سوی دیگر دانه های زیره علاوه بر خاصیت آنتی اكسیدانی بالا حاوی ماده ای موسوم به «تیمو كوئینون» هستند كه این ماده نیز به نوبه خود تكثیر سلول هایی را كه در سرطان پروستات نقش دارند، كنترل می كند. زیره یکی از محصولات اصلی در استان کرمان است که به نقاط مختلف دنیا نیز صادر می شود.
دارچین هم از ادویه های بسیار مفید و پرخاصیت است، به طوری كه پزشكان معتقدند مصرف نصف قاشق چایخوری دارچین در روز سرطان را به طور كلی از شما دور می كند. دارچین یك نگهدارنده غذای طبیعی و منبع غنی از آهن و كلسیم است و در عین حال رشد تومورهای سرطانی را كاهش می دهد. این ادویه به صورت بومی از منطقه سریلانکا است و در ایران زیاد کشت نمی شود.
فلفل قرمز نیز یك ادویه پرخاصیت با خواص مسلم ضدسرطانی است، البته از مصرف بی رویه آن باید پرهیز كرد. مطالعات نشان داده است ماده كاسپایسین موجود در فلفل قرمز سلول های سرطانی را تخریب می كند و اندازه تومورهای سرطان را به میزان چشمگیری كاهش می دهد.
 زنجبیل نیز خواص درمانی فوق العاده ای دارد از جمله اینكه كلسترول خون را پایین می آورد، متابولیسم بدن را بهبود می بخشد و به نابودی سلول های سرطانی كمك می كند. این ادویه در گذشته از ایران به مناطق غربی سفر کرد و البته این روزها بیشتر در مناطق استوایی رشد می کند، از آن به عنوان یک ادویه جادویی یاد می شود.
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.