خانه » اخبار روز » اجتماعی » جزییات ثبت‌ نام و صدور کارت ملی هوشمند

جزییات ثبت‌ نام و صدور کارت ملی هوشمند

 

 

 

 

خبرگزاری ایسنا: رییس سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه ثبت نام برای کارت هوشمند ملی به صورت اینترنتی انجام می شود، گفت: در آینده امکان دریافت این کارت در دفاتر پیشخوان هم علاوه بر دفاتر ثبت احوال میسر خواهد شد.

 

 

 

 محمد ناظمی اردکانی درباره نحوه ثبت نام برای کارت هوشمند ملی در آینده، توضیح داد: تمهیدات لازم برای ثبت نام آسان از طریق اینترنت برای هموطنان بالای 15 سال پیش بینی شده است. البته امسال کارت هوشمند ملی تنها در استان قم صادر می شود و در سال های آینده در سایر استان ها فراخوان مربوطه اعلام خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه هموطنان پس از اعلام فراخوان باید به پورتال سازمان ثبت احوال مراجعه و فرم مربوطه را تکمیل کنند، افزود: اطلاعات ثبت شده در فرم ها با پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور تطبیق داده می شود و پس از احراز صحت اطلاعات، کد رهگیری به فرد ارائه می شود.

 

ناظمی اردکانی خاطرنشان کرد: در ادامه این فرایند، هموطنانی که درخواست خود را ثبت کرده اند با همراه داشتن کد رهگیری به دفاتر ثبت احوال مراجعه می کنند تا مشخصات بیومتریک همچون اثر انگشت و عکس جدید آنها اخذ شود.

 

وی ادامه داد: پس از مدت معینی که در آینده اعلام خواهد شد، افراد با مراجعه به دفاتر ثبت احوال مراجعه و کارت خود را دریافت می کنند. ضمن اینکه امکان ارسال پستی کارت هوشمند ملی هم برای متقاضیان طبق درخواست خودشان وجود دارد.

 

رییس سازمان ثبت احوال با اشاره به اینکه کارت هوشمند ملی امکان ارائه بیش از 50 خدمت را دارد، تاکید کرد: دستگاه های مختلف باید به تدریج از مزایای این کارت چندمنظوره برخوردار شوند و بر همین اساس، باید نیازهای خود را که می توان با کارت هوشمند ملی مرتفع کرد به ثبت احوال اعلام کنند تا برای آن برنامه ریزی و تمهیدات فنی لازم پیش بینی شود.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.