خانه » سرگرمی » طنز/ پرداخت کرایه تاکسی به صورت آخلاین!

طنز/ پرداخت کرایه تاکسی به صورت آخلاین!

نه تنها چیز اصلا عجیبی نیست، که از مدت ها پیش قابل پیش بینی هم بود. شاهدش هم این که خود ما به اندازه همین مقدار عقل اقتصادی که داریم و چیز زیادی هم البته نیست؛ چند ماه قبل در همین ستون ناقابل پیش بینی کرده بودیم که سیستم سنتی پرداخت دستی و نقدی کرایه تاکسی دیگر جواب نمی دهد.

تعریف نباشد، ولی روند کرایه ها رو به افزایش است و آدم دیگر حوصله ندارد اسکناس رد و بدل کند. هم کثیف است، هم ممکن است نیاز به حمل و نقل وجوه نقدی زیادی باشد که در عصر نوین خدمات بانکی جدید، به هیچ وجه عقلانی نیست. از نظر پزشکی نیز برای کمر آدم و دیسک آن ضرر دارد.

 

اصل خبر: از هفته آینده، پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی به صورت آزمایشی در یکصد تاکسی تهران آغاز می شود. آقای میثم مظفر، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران با اعلام این خبر افزودند که در این طرح، 90 تاکسی خطی و ون به صورت «آفلاین» و 10 تاکسی ویژه به صورت «آنلاین»، خدمات پرداخت الکترونیک را ارائه خواهند داد. در روش آفلاین، از کارت مترو و اتوبوس استفاده می شود، در حالی که در روش آنلاین از کارت های بانکی متصل به شبکه شتاب نیز می شود استفاده کرد.

بسته پیشنهادی: از آنجا که نگارنده نیز خود به نحوی از انحاء و به اندازه خودش یک مسافر تاکسی صاحب نظر به حساب می آید؛ فلذا ضمن استقبال شدیداللحن از طرح پرداخت الکترونیکی کرایه، رهنمودهای ارزنده خود را به اجمال عرض می کنم:

1 پرداخت سه گانه: علاوه بر پرداخت الکترونیکی آنلاین و آفلاین، به نظر ما بهتر است که یک پرداخت «آخلاین» هم به سیستم اضافه شود. مخصوص تاکسی های آژانس و دربستی که وقتی کرایه را می گیرند، آخ مسافر در می آید.

2 استفاده از دسته چک: سازمان تاکسیرانی فقط به روش الکترونیکی برای پرداخت کرایه نباید اکتفا کند. کسانی که دسته چک و عادت به چک کشیدن هم دارند، باید بتوانند کرایه خود را به صورت کشیدن چک پرداخت نمایند. چرا باید زمینه های استفاده از چک محدود باشد؟ فوقش چک مسافر برگشت می خورد که خب چیز تازه ای نیست. این مورد هم روی سایر موارد برگشتی چک!

3 گرو گذاشتن سند: حالا آمدیم و مسافری، نه کارت بانکی داشت و نه دسته چک؛ ولی در عوض ملک تجاری یا مسکونی خوبی داشت. خب باید بتواند سند آن را نزد راننده تاکسی به گرو بگذارد تا هر وقت که پولی داشت و کرایه اش را پرداخت، بیاید سازمان تاکسیرانی، سند منگوله دارش را پس بگیرد. این امانت چند روزی نزد ماست!

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جشن هالووین در تهران

جشن هالووین در تهران و چند عکس هالووین

جشن هالووین در تهران موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. این جشن …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.