خانه » اخبار روز » اجتماعی » مهم‌ترین علت فرار دختران چیست؟

مهم‌ترین علت فرار دختران چیست؟

معاون امور اجتماعی بهزیستی آذربایجان غربی گفت: مورد اغفال واقع شدن و زندگی در خانواده متشنج، مهم ترین علت فرار دختران از خانه است.

«زرین تاج علیزادگان» منطقه ی آذربایجان غربی، با بیان این مطلب اظهار کرد: نداشتن خاستگاه اجتماعی در خانواده، فقر فرهنگی و روابط عاطفی ناپایدار میان والدین و فرزندان،مهم ترین علت فرار دختران از خانه است.

 

 وی با اشاره به تاثیر ضعف اخلاقی در فراری شدن دختران از خانه گفت: عدم بلوغ اجتماعی در سنین کم و ضعیف بودن اعتماد به نفس در دختران می تواند سبب اعتیاد و فساد اخلاقی در دختران شود.

 

 معاون امور اجتماعی بهزیستی آذربایجان غربی در پاسخ به این که چه مشکلاتی پس از فراری شدن، پیش روی دختران است، تصریح کرد: مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفتن، خودکشی، خود زنی، قرارگرفتن در خانه های فساد از مشکلات پیش روی دختران متواری از خانه است.

 

علیزادگان با بیان این که دختران و زنانی که به حمایت و بازپروری نیاز دارند تحت حمایت های بهزیستی قرار می گیرند، افزود: این افراد ابتدا از طریق تیم تخصصی مرکز مداخله در بحران (فردی، خانوادگی و اجتماعی ) ارزیابی و در صورت داشتن شرایط لازم به مرکز حمایت و بازپروری اعزام می شوند.

 

 وی ادامه داد: این مراکز طبق وظایف خود، دختران و زنان را نگهداری و یا به صورت غیرشبانه روزی تحت پوشش داشته و از طریق ارائه خدمات تخصصی نظیر مددکاری اجتماعی، روانشناسی آنها را حمایت می کنند.

 

معاون امور اجتماعی بهزیستی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۴ دختر فراری از خانه حمایت و ساماندهی شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *