خانه » اخبار روز » اجتماعی » اینها را اعدام کنید یا دستشان را قطع کنید

اینها را اعدام کنید یا دستشان را قطع کنید

صبح امروز حوالي ساعت 7 روبروي ايستگاه مترو شهرري، پليس راهنمايي و رانندگي راه را بسته و خودروها را به مسيري ديگري هدايت مي کرد.

ابتداي خيابان داسار که روبرو ايستگاه مترو شهرري است، شمار زيادي از نيروها و خودروهاي پليس ديده مي شد که کمتر اين تعداد مامور در يک جا ديده بودم؛ به ويژه در خيابان ها و کوچه هاي خلوت در حوالي ساعت هاي ابتدايي صبح و آخر شب که زمان و مکان مناسبي است براي خلافکاران، سارقان و زورگيران مخل نظم و امنيت جامعه.
همان ابتداي خيابان يک خودروي سنگين گذاشته شده بود که روي بنر نصب شده آن نوشته شده بود: «اجراي نهمين طرح مبارزه با اخلال گران نظم و امنيت و اراذل و اوباش سطح شهر تهران»
مردم زيادي دور خودرو جمع شده بودند، برخي بالاي درخت، تعدادي آويزان تابلوهاي راهنمايي و رانندگي و برخي ديگر نيز از پنجره و پشت بام خانه شان، انتظار آمدن مجرمان را مي کشيدند. جمعيت لحظه به لحظه بيشتر مي شد از هم قشري بودند.زن، مرد، پير، جوان، دانش آموز، دانشجو، کارمند، کاسب، کارگر، رفتگر و ….
پليس قاطعانه برخورد مي کند 
حوالي ساعت 8:20 بود که اراذل و اوباش را آوردند. نزديک 17 تا 18 نفر مي شدند. موبايل ها بالا رفت و جنب و جوش مردم براي گرفتن تصوير بهتر بيشتر شد.
تقريبا همه اراذل و اوباش به نمايش درآمده مقابل مردم، جوان و کمتر از 30 سال سن داشتند و فقط يکي شان مو سفيد کرده بود و از عاقبت کار خلاف عبرت نگرفته بود. ظاهري مثل معتادان داشت و پشتش خالکوبي کرده بود «امان از مهر مادر». مي گفت کاري نکرده و فقط داشته از خيابان رده مي شده که توسط پليش دستگير شده است.
اینها را اعدام کنید یا دستشان را قطع کنید
اسامي اراذل و اوباش و جرمشان يک به يک چندين بار خوانده شد و پليس اعلام کرد اين اقدام در پاسخ به خواسته مردم و برخورد قاطع با اخلال گران نظم و امنيت جامعه است و اگر شهروندان شکايتي از اين افراد دارند مي توانند به دادسرا و پليس آگاهي شهرري مراجعه کنند.
سرقت، تخريب، شرب خمر، قدرت نمايي و عربده کشي ، ايجاد رعب و وحشت براي مردم، راه اندازي خانه فساد و توزيع مواد مخدر از جمله جرم هايشان بود.
غلط کردم، اشتباه کردم و … خوردم!
يک به يک بلندشان مي کردند و به مردم معرفي مي شدند. با اجبار پليس بلند در مقابل مردم مي ايستادند و بلند داد مي زدند: غلط کردم، اشتباه کردم. البته به خواسته پليس يک واژه ديگر بلند اعلام مي کردند که بيان آن در جمع جالب و درست نيست و معمولا به جاي آن مي گويند: شکر خوردم.
يکي از اراذل و اوباش در هنگام ابراز پشيماني خود گفت:«اگر غلطي کرده ام، مي گويم غلط کرده ام» که اين حرف مورد اعتراض مردم قرار گرفت که نشان مي داد که به واقع قبول ندارد، اشتباه کرده است.
مردم هوشان مي کردند. رفتگري مي گفت: «از من پيرمرد خجالت بکش، غلط کردن برات کم است، خاک بر سرت». جمعي از مردم با بيان اين جمله که «نيروي انتظامي تشکر، تشکر» از اين اقدام پليس در برخورد با اراذل و اباش قدراني کردند. برخي هم بلند داد مي زدند که «اعدام شان کنيد».البته برخي ديگر مي گفتند :«اعدام شان نکنند، دست هايشان را قطع کنند تا ديگر نتوانند چاقو و قمه دست بگيرند و براي مردم مزاحمت ايجاد کنند».
 
اظهارات جالب يکي از اراذل که خود را از روي کفي پرت کرد
يکي از مجرمان بعد از چندين بار معرفي و سرخوردگي، طاقتش طاق شد و شروع به داد و فرياد کرد که من کاري نکرده ام. وي اعتراف کرد که سال هاي قبل جرم هايي مرتکب شده و پرونده و سابقه خلاف دارد؛ اما اکنون توبه کرده و وي را بي دليل گرفته اند. اما پليس جرم هاي قبلي و خلاف کنوني اش که اربده کشي و مزاحمت بود.
بعد از چند دقيقه خود را با دست و پاهاي بسته، از روي کفي که ارتقاعي نزديک به يک و نيم متر دارد، به روي زمين انداخت. ماموران دوباره بالا آوردنش اما اين خلافکار روي کفي مثل يک مرده ولو شد. بعد از چند لحظه دوباره يک دفعه از جاي خود بلند شد. کمي احساس درد از ناحيه پشت و خفگي مي کرد. صورتش قرمز شده بود. اورژانس آمد؛ اما کمي حالش بهتر شده بود.
شناسايي چندتن از مجرمان
مردم در مورد اين اقدام نيروي انتظامي نظرات مختلفي داشتند. عموما موافق بودند و اندکي هم مخالف. تعدادي نيز در عين موافقت نکته هايي داشتند که قابل توجه بود.
يکي از شهروندان مي گفت که اولين دليل اين اقدام پليس اين است که مردم اين خلافکاران ببينند و اگر جرمي از آنها ديده اند، شناسايي کرده و به پليس معرفي کنند.
در هنگام به نمايش گذاشتن اين اخلال گران نظم و امنيت جامعه، يکي از شهروندان، دو تن از اين مجرمان را شناسايي کرد که خودروي او را به سرقت برده بودند. ماموران دو مجرم را کمي جلوتر آوردند تا با صداي بلند از شاکي عذرخواهي کنند.
نظرات موافق و مخالف مردم
با آمدن مجرمان بحث بين مردم در مورد اين افراد و اقدام پليس بيشتر شد که در ادامه اين نظرات مي آيد:
– موافقم. خيلي خوبه. با اين کار خلافکارها مي فهمند، مملکت صاحب دارد.
 
اقدام خوبي است و مي تواند قبح شان را بشکند
– اين ها جرم عمومي انجام داده و باعث رعب و وحشت مردم شده اند و بايد با اين کار قبح شان شکسته شود.
– اقدام خوبي. عبرت نمي گيرند اما اراذل ديگر که اين افراد را مي بينند اگر عبرت نگيرند مثل اين ها در شهر مي چرخانشاند يا اعدام مي شوند.
 
مشکل را بايد ريشه اي حل کرد
– با اين کار مشکلي حل نمي شود، بايد معضل را ريشه اي حل کرد. بايد دليل بيماري را پيدا کرد.
– چندان موافق نيستم. بيشتر اين افراد مي گويند که حالا آبروي مان رفته، ديگر برايمان فرقي نمي کند و باز دوباره مرتکب خلاف مي شود. عبرت نمي گيرند.
– نمي دونم اما بي تاثير نيست. شايد خودش آدم نشه اما روي مردم تاثير دارد.
– ريشه اين خلاف ها به خود مجرمان برمي گرده و خودشان نبايد مرتکب چنين جرم هايي شوند.
مشکل از بيکاري  و وضع اقتصادي
– تا مشکل اقتصادي داريم، مشکلي حل نمي شه و وضع همينه. نگاه کنيد بيشترشان جوان هاي کم سن و سال 22 و 23 سال هستند و اين نشان مي ده که مشکل از بيکاري و بي پولي.
– اين راهکار نيست. متاسفانه پليس و دادگاه هم رسيدگي درست و قاطع با اين مجرمان نداره. طرف تو کلانتري آشنا داره سريع مشکل حل مي کنند.
– من مواد فروشي هايي مي شناسيم که بدون هيچ نگراني راحت مواد مي فروشند و هر چقدرم پليس دستگيرشان مي کنند، چند وقت بعد با پرداخت جريمه و پول دوباره از زندان مي يان بيرون و به کارشون ادامه مي دهند.
– چند روز پيش نزديک همين جا ساعت 3 صبح چند نفري اومدند، سريع يک قمه انداختند توي دريک پرايد و ماشين رو دزيدند. من تنها بودم با چاقو و قمه من رو تهديد کردند. نتونستم کاري بکنم.همون موقع زنگ زديم پليس اما ساعت 6 صبح اومده بودند که کار از کار گذشته بود.فرداش هم چندتا مغازه رو خالي کردند.
با جرم بايد قاطع برخورد کرد نه احساسي
– نمي شود با جرم برخورد زنانه ، کودکانه و احساسي داشت و بايد برخورد قاطع با آن کرد.
از عدالت خارج نشويم
– اين کار بسيار خوب و درست است اما بايد طبق قانون عمل کرد و عدالت رعايت شود اگر حکم شده 100 ضربه شلاق نبايد يک مشت و لگد هم خارج از حکم و قانون به آن اضافه کرد.اين خارج از عدل است.
– حق شان است. من خودم يکي از اين مجرمان را با چشمان خودم ديدم که به کودکي در باغ متروکه اي تجاوز کرده اند اما پدر و مادرشان به دليل حفظ آبرو جرات شکايت ندارند.
موجب احساس امنيت مردم مي شود
– اين کار باعث مي شود که مردم جرات پيدا کنند و از آنها شکايت کنند.
– يکي از مجرمان به تازه عروسي تجاوز کرده و بدتر از اين ها حق اش است.
– کار خوبي است. زن و بچه مردم از دست اين افراد احساس امنيت نمي کنند.
خلافکارهاي بزرگ در تار عنکبوت پليس گير نمي افتند
 – فقط با اين خلافکارهاي کوچک برخورد مي کنند و کاري به مجرمان بزرگ ندارند. اين اقدام پليس مثل تارعنکبوت مي مانند که فقط پشه و مگس در آن گير مي افتند نه موش هاي بزرگ و کثيف.  
– اقدم خوبي است. به دليل وجود اين اراذل آدم جرات نمي کند با زنش با خيال راحت در خيابان رفت و آمد کند.حق شان است.
منبع : شهر
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.