خانه » گوناگون » پرطرفدارترین زبان های جهان کدامند؟

پرطرفدارترین زبان های جهان کدامند؟

در این مطلب 4 زبان پرگویش بین المللی در جهان که در کشورهای مختلف صحبت می شود را به شما معرفی می کنیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، چهار زبان چینی، اسپانیایی، انگلیسی و عربی را می توان پرطرفدارترین زبانهای جهان نام گذاشت اگر می پرسید چرا این مطلب را بخوانید.

 

1) چینی:

بدون شک زبان چینی بیش ترین تعداد صحبت کننده را در جهان به خود اختصاص داده است.

 زبان های چینی بخشی از خانواده زبان های سینی-تبتی را تشکیل می دهند و جالب است بدانید زبان چینی ، زبان مادری بیش از بیش از 1 میلیارد و 213 میلیون نفر یعنی حدود یک پنجم جمعیت جهان است.

این زبان ، در 4 کشور  چین،تایوان، مالزی و سنگاپور به عموان زبان مادری شناخته می شود.

 

2) اسپانیایی :

زبان اسپانیایی یا کاستیلی زبانی از خانوادهٔ زبان های رومی و یکی از پُرگویش وَرترین زبان های جهان است. زبان اسپانیایی به لحاظ تکلم به عنوان زبان مادری رتبه دوم و مجموع افرادی که به این زبان سخن می گویند رتبه سوم را در جهان دارد و در تمامی کشورهای آمریکای لاتین به غیر از برزیل و خود اسپانیا صحبت می شود.

در سال ۱۹۹۹، اسپانیایی زبان مادری ۳۵۸ میلیون نفر و مجموعا ۴۱۷ میلیون سخنور بوده است. در حال حاضر این ارقام به ۴۰۰  و ۵۰۰ میلیون نفر افزایش یافته اند.

 

3)انگلیسی:

زبان انگلیسی یکی از پرمخاطب ترین زبان های دنیاست.این زبان در 112 کشور جهان از جمله انگلستان، آمریکا، کانادا، استرالیا، ایرلند، نیوزلند، آفریقای جنوبی، غنا صحبت می شود.

انگلیسی امروزه از نظر تعداد گویشوَر، پس از چینی، اسپانیایی ، سومین زبان جهان است. تعداد کسانی که زبان مادری شان انگلیسی است امروزه ۳۸۰ میلیون نفر است. انگلیسی در بسیاری از کشورها زبان میانجی است و مهم ترین زبان دنیا در زمینه های سیاسی، اقتصادی، نظامی، صنعتی، فرهنگی و علمی در روابط بین الملل به شمار می آید.

 

4) عربی:

محدودهٔ جغرافیایی که زبان عربی در آن اکثریت را دارند جهان عرب می نامند که شامل بیش از ۲۰ کشور می شود که از خاورمیانه آغاز شده و تا آفریقای شمال غربی ادامه می یابد.

عربی زبان رسمی ۲۵ کشور است که کل جمعیت آن ها نیز براساس آمار ۳۲۹ میلیون نفر است. و رتبه چهارم این جدول را از آن خود می کند.


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جهت مطالعه

محیط مناسب جهت مطالعه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ایجاد محیطی که برای شخص و جهت مطالعه مناسب باشد، اهمیت بسیار زیاد دارد. ولی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *