خانه » دانستنیهای خانواده » آیا ازدواج با فردی که پولدارتر است، کار عاقلانه ای است؟

آیا ازدواج با فردی که پولدارتر است، کار عاقلانه ای است؟

افرادی که می خواهند با یکدیگر ازدواج و زندگی  کنند باید تا حد امکان شرایط متناسبی با یکدیگر داشته باشند که شامل تمام جنبه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سنی و تحصیلی می شود…

 
اگر هر یک از این شرایط کمی بالا و پایین شود، مشکلی به وجود نمی آید اما وقتی یکی از زوج ها از نظر سنی، اقتصادی یا تحصیلی خیلی بالاتر از دیگری باشد، به طور حتم مشکلی در زندگی آینده آنها به وجود خواهد آمد و نقش عناصر دیگر هم بسیار پررنگ تر از قبل خواهد شد.
مثلا وقتی دختر یا پسر از نظر مالی بسیار بالاتر از فرد مقابلش باشد، تنها ممکن است تناسب تحصیلی یا اخلاقی بین آنها وجود داشته باشد اما به طور حتم این تفاوت ثروت بیش از اندازه می تواند باعث ایجاد اختلاف قابل?ملاحظه فرهنگی و اجتماعی در هردو خانواده شود؛ اختلافی که نمی توان آن را در طول دوران زندگی نادیده گرفت.
با این حساب ازدواج با فردی که از نظر مالی تفاوت چشمگیری با شما دارد، چندان عاقلانه نیست. گاهی برخی افراد تحصیل کرده، با افراد پولدار ازدواج می کنند و تحصیل خود را مایه اعتماد به نفسشان در زندگی فرد پولدار می دانند و فکر می کنند اگر روزی او پولش را مایه برتری خود دانست، من هم سوادم را مایه مباهات خود قرار خواهم داد. در این حالت هم زندگی عرصه رقابت و مشکل بین طرفین می شود. در نهایت می توان نتیجه گرفت دوام زندگی هایی که دو طرف تناسب نسبی باهم دارند، بیشتر از سایر زندگی هاست.
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *