خانه » سلامت » موبایل‌های حساسیت‌ زا را دور بیندازید!

موبایل‌های حساسیت‌ زا را دور بیندازید!

ا به حال پيش آمده كه به زيورآلات بدل يا لوازم آرايشي حساسيت داشته باشيد؟ اين حساسيت ها خود را به شكل قرمزي پوست،  جاي گزيدگي،  كهير،  خارش و… نشان مي دهند. تحقيقات اخير نشان داده كه علت اين حساسيت ها وجود دو عنصر كبالت و نيكل در اين محصولات است. در حال حاضر اين دو عنصر در بعضي از انواع گوشي هاي موبايل وجود دارد و مي توان گفت كه اين گوشي هاي همراه هم حساسيت زا هستند.  خشکی و خارش روي چانه، گونه ها و حتی گوش ها  از علائم اين نوع حساسيت هستند. در بدنه گوشي هايي مانند آيفون ها و گوشي هاي اندرويدي اثري از اين دو عنصر و خاصيت حساسيت زايي شان ديده نمي شود. مهم اين است كه اين دو عنصر در بدنه گوشي شما وجود نداشته باشد اما بايد گفت در بدنه بيشتر گوشي هاي Blackberry  و در گوشي هاي كشويي كه صفحه كليد دارند نيكل وجود دارد.

موبایل‌های حساسیت‌ زا را دور بیندازید!

 وجود اين عنصر در صفحه كليد گوشي هاي تاشو باعث شده تا صفحه رويي را تعبيه كنند و ميزان حساسيت را به حداقل برسانند. شايد گوشي موبايل تان را خيلي دوست داشته باشيد و حساسيت تان شديد نباشد. در اين صورت مي توانيد از قاب يا روكش هاي ضدحساسيتي كه روي قسمت تماسي با گوش را مي گيرند،  استفاده كنيد اما اگر حساسيت تان شديد است بايد بي خيال گوشي تان شويد و به گوشي كم خطرتري عادت كنيد. از بين اين دو عنصر 91درصد تلفن هاي تاشو نيكل و حدود 52درصد  از آنها كبالت دارند. حالا با اعداد و ارقامي كه تحقيقات گفته است فكرش را بكنيد كه 17درصد اين حساسيت ها گريبان خانم ها را مي گيرد و تنها 3درصد مردان با اين مشكل روبه رو مي شوند.

iPhone 4S

iPhone 3

بيخود نيست كه شركت اپل در تكنولوژي تغيير بزرگي ايجاد كرده است. اين روزها تب داشتن آيفون همه گير شده است و متقاضيان اين گوشي هاي كم خطر و خوش دست هر روز بيشتر مي شوند.

iPhone 4

Black  Berry Tourch

Motorola V950 Rugged Flip

Motorola Droid

Black Berry Curve


LG Flip VX 6100

موبایل‌های حساسیت‌ زا را دور بیندازید!

Black  Berry Tour

Sony Ericsson Flip Z520a

اين مدل گوشي ها بيشتر به درد كساني مي خورد كه زياد رانندگي مي كنند و كار با گوشي هاي لمسي برایشان سخت است. مهم ترين نكته اين است كه با بستن گوشي تماس قطع مي شود.

Black  Berry Bold

در تمام اين گوشي ها بلك بري ها به عنوان گوشي هاي خطرناك يا كمي تا قسمتي خطرناك هستند. با اينكه اين گوشي ها با صفحه كليدهاي منسجم و خوش دست پرطرفدار هستند اما حتما از اينكه در بدنه آنها از اين دو عنصر استفاده نشده اطمينان پيدا كنيد.

LG Flip CV 500

اين مدل گوشي ها جزء نمونه هاي قديمي گوشي هاي تاشو هستند. نمونه هايي كه آنتن دارند در حال حاضر طرفدار كمتري دارند.

LG Flip VX 4400

Motorola Flip E815


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

سرکه انگبین

خواص سرکه انگبین و طرز تهیه سرکه انگبین سنتی

سرکه انگبین یک شربت شفا بخش و خوشمزه است که از ترکیب عسل طبیعی و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *