خانه » سرگرمی » روایت دفتر ویژه شاه از فاسدترین زن جهان

روایت دفتر ویژه شاه از فاسدترین زن جهان

فساد در دوران پهلوی در تار و پود رژیم نفوذ کرده بود و منشاء تمام آن دربار بود. درباریان در شئون مختلف مفاسد اخلاقی و مالی نقش داشتند. لذا یکی از عوامل بروز نارضایتی های گسترده از رژیم شاه، فساد بی حد و حصر دربار بود. فساد اخلاقی، تکبر و تفرعن، فساد جنسی، فساد مالی و فساد دینی تمام ارکان، سازمانها و وزارتخانه ها را در نوردیده بود. در حقیقت، فسادی که با ظهور رژیم پهلوی همزاد دربار بود، در پایان دوران حکومت پهلوی به صورت یک فرهنگ حاکم درآمد.(۱)

اشرف پهلوی خواهر همزاد محمدرضا یکی از مشهورترین زنان فاسد دربار بود که با انجام کارهای خلاف قانون و اخلاق شهرتی جهانی داشت و عمده فعالیت هایش برای رسیدن به دو هدف خلاصه می شد، او به هیچ چیز بیش از مرد و پول علاقه نداشت. اشرف برای کسب پول به هر اقدامی دست می زد.(۲)

قاچاق مواد مخدر در داخل و همکاری با باندهای مافیای بین المللی، قماربازی در کازینوهای داخل و خارج تنها گوشه ای از اقدامات اشرف بود. او در قمار تا بدانجا پیش رفته بود که علناً سر برادرش (محمدرضا) کلاه می گذاشت و در قماربازی های شبانه کاخ محمدرضا و با تبانی با عوامل خودش مبالغ سنگین ۲۰، ۳۰ و ۵۰ میلیونی از شاه می برد و پس از پایان بازی، اشرف دسته چک محمدرضا را می آورد و به دستش می داد و او نیز چک می کشید و امضاء می کرد.(۳)

اشرف در تصرف عدوانی زمین های زراعی مردم در اقصی نقاط حاصل خیز کشور به ویژه در شمال، زمین های ملی در تهران و شهرستانها نیز دست داشت و کسی جلو دار او نبود، شرکت در معاملات و قراردادهای نفتی و سایر مناقصه ها در داخل و خارج بین مؤسسات و اشخاص و اشخاص حقیقی و حقوقی خارجی و وزارتخانه ها با گرفتن حق حساب و پورسانت باعث امضاء قرار دارد می شد، اگرچه این نوع معاملات به ضرر ایران و وزارتخانه ها می شد ولی احدی از مدیران جرأت مخالفت با دستور اشرف را نداشتند.

مقام فروشی و سوءاستفاده در بلیت های بخت آزمایی از دیگر فعالیت های درآمد  آور او بود.

فردوست در این زمینه می نویسد:

«اشرف رسماً پول می گرفت و شغل می داد، از وکالت تا وزارت و سفارت و هیچ ابایی نداشت. سپس دستور می داد که در زمان اشتغال هر کاری می خواهی بکن و این قدر به من بده! یکی از منابع مهم درآمد اشرف بلیت های بخت آزمایی بود که ماهیانه میلیون ها تومان حق و حساب می گرفت. در این مسئله من مدرک داشتم و به محمدرضا هم گزارش کردم و البته طبق معمول اهمیتی نمی داد.»

اشرف در حال رانندگی

او دهها تن از رجال عصر پهلوی و جوانان مورد علاقه اش را با هزار حیله و کلک به دام شهوت خود گرفتار کرد و اگر کسی جواب نه به او می داد مرگ در انتظارش بود. موضوع قتل فجیع پالانچیان به دستور اشرف که درخواست او را رد کرده بود نمونه ای از اقدامات جنون آمیز او بود.

حسین فردوست ـ رئیس دفتر ویژه اطلاعات شاه ـ با شناختی که از اشرف داشت در مطلع سخنش او را شیطانی به نام اشرف پهلوی نامیده است. وی در آخرین فراز مطلبش راجع به اشرف می نویسید:

«اشرف فرد دوم خانواده پهلوی، زنی که در هر زمینه در حد اعلای افراط و گستاخی است و می توانم او را به حق”فاسد ترین زن جهان” بنامم در تاریخ زنان فاسد جهان، معادل اشرف یا نیست و یا نادر است. معتاد، قاچاقچی مواد مخدر، عضو مافیای امریکا، بیمار جنسی، و زنی که به قول خودش اگر هر شب یک مرد تازه نبیند خوابش نمی برد.(۴)

هدف از این مقدمه ارائه دو سند از اسناد ساواک است که حکایت از زدوبند و کارهای غیرقانونی چهارتن از نوچه های اشرف پهلوی دارد. آنان با حمایت او اقدام به برپایی گاردن پارتی نموده و با سرکیسه کردن رجال و مردم، پول های دریافتی را به جیب می زدند.

در این سندها می خوانیم:

به: ۳۲۷ تاریخ  گزارش: ۲۲/۶/۴۹

از: ۲۰ ه‍ ۵ شماره گزارش: ۲۹۷۰۹/۲۰ ه‍ ۵

موضوع: گاردن پارتی پارک فرح

پیرو: ۲۹۱۰۰/۵/۵/۴۹

گردانندگان گاردن پارتی در پارک فرح چهارنفر از اشخاص مشروحه زیر می باشند که دارای سوابق خوب و روشنی نیستند و شایع نموده اند که این گاردن پارتی مربوط به والاحضرت اشرف پهلوی می باشد و روز جمعه ۲/۶/۴۹ کارت ها به نام اینکه والاحضرت شرکت می نمایند بین مقامات مملکتی توزیع می نمایند. ولی والاحضرت در جشن شرکت ننموده و فقط ندیمه معظم لها و تعدادی از رجال با بانوانشان شرکت می نمایند که به علت حضور تعداد زیادی از افراد ناصالح و اوباش تعدادی از مدعوین محل را ترک می نمایند.

گردانندگان عبارتند از:

اکبر قهاری

ایزدی (برادر رئیس دفتر والاحضرت)

محبی

منصور امیری

توضیح یکشنبه: قبلاً در مورد سوابق اکبر قهاری و چگونگی کسب اجازه برگزاری جشن ملی طی شماره معطوفی مراتب به استحضار رسیده است و تصور می رود عدم حضور والاحضرت به علت اطلاع از سوابق نامبردگان باشد.

توضیح چهارشنبه: برابر اطلاع ایزدی ، برادر رئیس دفتر والاحضرت از اشخاص بدنام و کلاهبردار می باشد و توانسته است بوسیله برادرش این اجازه را کسب نماید پیشنهاد می گردد به آقای ایزدی رئیس دفتر والاحضرت تذکر داده شود که برای کسب اینگونه امور حفظ حیثیت خاندان جلیل سلطنت را بر نفع شخصی برادرش ترجیح دهد. ادیب

*** به: ۳۲۷ تاریخ  گزارش: ۵/۵/۴۹

از: ۲۰ ه‍ ۵ شماره گزارش: ۲۹۱۰۰/۲۰ ه‍ ۵

موضوع: اکبر قهاری

اخیراً  اکبر قهاری موفق شده اجازه گاردن پارتی در پارک فرح را از دفتر والاحضرت اشرف کسب نماید نامبرده شخص کلاهبرداری است که چند سال قبل در تاج گذاری شاهنشاه آریامهر نیز اجازه گرفت یک گاردن پارتی بدهد و صدی ۵۰% آن را به کانون افسران بازنشسته پرداخت نماید ولی پس از پایان گاردن پارتی با پولها به آمریکا فرار کرد. نامبرده جوانیست خوش سیما زرنگ و این اجازه را اخیراً توسط خانم خواجه نوری از والاحضرت اخذ نموده است مشارالیه پس از کسب مجوز شروع به گرفتن پیش قسط از متقاضیان غرفه ها در گاردن پارتی نموده و ۱۳۰۰۰۰۰ ریال از پولهای جمع آوری شده را دو روز قبل یک اتومبیل امپریال مشکی خرید نامبرده این دفعه قرار گذارده مقداری از منافع گاردن پارتی را به لژیون خدمتگذاران بشر بدهد و بدین منظور توسط یکی از دوستانش شب چهارشنبه ۳۱/۴/۴۹ از محمدعلی آموزگار وکیل مجلس محمد پرویزی یکی از بستگان رسول پرویزی که از شیراز به تهران آمده ـ صفرعلی شمشکی و چند نفر دیگر را در کاباره شکوفه نو دعوت نموده است.

نظریه شنبه: نامبرده شخص زرنگ و شارلاتان است و معلوم نیست چگونه این اجازه را بدست آورده است.

نظریه یکشنبه: جلسه میهمانی صحت دارد. ادیب

نظریه چهارشنبه: چون لژیون خدمتگذاران بشر اعتبار جهانی دارد بررسی سوابق شخص مورد بحث ضروری است در صورت صحت خبر صدور این گونه اجازه ها از طرف خاندان جلیل سلطنت به اینگونه افراد باعث نزول حیثیت و پرستیژ خواهد بود.

پی نوشت ها:

۱ـ سقوط، مجموعه مقالات نخستین همایش بررسی علل فروپاشی سلطنت پهلوی، مقاله: فساد دربار، حجت الاسلام والمسلمین روح الله حسینیان، چاپ اول ۱۳۸۸، ص ۲۸۷

۲ـ خاطرات ارتشبد سابق حسین فردوست، ظهور و سقوط سلطنت پهلوی، مؤسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی، ج ۱، چاپ اول ۱۳۶۹، چاپ اطلاعات صص ۲۳۶

۳ـ همان، ص ۲۳۶

۴ـ همان، ص ۲۳۸

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جشن هالووین در تهران

جشن هالووین در تهران و چند عکس هالووین

جشن هالووین در تهران موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. این جشن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *