چهارشنبه 1 فروردین 1397
خانه » ورزشکاران » مصاحبه ورزشکاران » مقابل استقلال نام برخی ازبازیکنانم رانمی‌دانستم

مقابل استقلال نام برخی ازبازیکنانم رانمی‌دانستم

فيروز کريمي در نشست خبري پيش از مسابقه با داماش اظهار داشت: بازي فوق العاده حساسي داريم به نظر من 6 تيم پايين جدول شرايط حساسي دارند و تيم هايي که بالاتر از اين رده قرار گرفتند تا حدودي تکليفشان مشخص است. بازي ما با داماش هم در اين چرخه قرار دارد زيرا دست بر قضا تيم هاي پايين جدول با يکديگر بازي دارند که نتيجه آنها تأثير مستقيمي در سرنوشت اين تيم ها دارند.

به گزارش فارس،وي ادامه داد: ما در بازي ها اسماً ميزبان هستيم و مبنا را بر اين قرار داده ايم که بازي با داماش در ورزشگاه تختي برگزار مي شود و مي خواهيم از شرايط ميزباني خود استفاده کنيم. سازمان ليگ هنوز به ما چيزي نگفته است البته مي توان صبح روز يکشنبه هم مکان بازي را مشخص کرد. همه همديگر را مي شناسيم به همين دليل بازي را در تختي به احتمال زياد برگزار مي کنيم.

کريمي با اشاره به وضعيت تيم داماش عنوان کرد: اين تيم برخلاف نتايجي که گرفته و جايگاهي که در جدول دارد بسيار خوب بازي مي کند. در بازي با پرسپوليس و مقابل چندين هزار تماشاگر به هيچ عنوان چهره يک تيم مغلوب را نداشت و به خاطر بدشانسي نتيجه نگرفت. در بازي با مس هم در شهر کرمان خوب بازي کرد و بايد چند گل مي زد.

سرمربي پيکان تصريح کرد: اين اتفاقات حاشيه اي که براي داماش هم رخ داده است خيلي قابل توجه نيست. ما با تمام توان مقابل داماش بازي مي کنيم زيرا داماش تمرينات منظم و هورموني خوبي بين بازيکنانش دارد.

کريمي در مورد مصدومان تيم خود گفت: 4-5 بازيکن تأثيرگذار ما مصدوم هستند، ايمان مبعلي و ميربزرگي هم جزو مصدومان هستند. در بازي قبل من نام چند بازيکن تيم را نمي دانستم و بر اساس اتفاقاتي که براي ما از نظر حقوقي، اخلاقي، حرفه اي و فيزيکي رخ داد روي نيمکت نشستم. براي بازي با داماش دو جلسه تمرين کرديم که به نسبت اين 2جلسه تمرين پيشرفت هم کرده ايم. مطمئن باشيد در بازي با داماش پيکان از نوع ديگري را خواهيد ديد. ما نقاط ضعف را پيدا کرده ايم و اميدوارم شرايط بدني و آب و هوايي به ما اجازه بدهد که امتياز کامل را بگيريم و همچنان اميدوارانه به روزهاي آينده فکر کنيم.

سرمربي پيکان در مورد اين که کي روش گفته است در ليگ برتر تمارض و وقت کشي زيادي است، گفت: کي روش درست گفته است وقت کشي زيادي در جريان بازي هاي ليگ ديده مي شود البته اين مسئله شامل تمام تيم ها نيست و بايد برخي تيم ها را مستثني کرد. اما اين اتفاق که کار صحيحي هم نيست رخ مي دهد، مربي تيم ملي و مربيان ليگ برتر بايد حساس شوند، دستگاه حاکم بر فوتبال ما بايد حساس شود. عدم توجه به اين قضايا براي فوتبال ما مشکل ساز مي شود.

وي افزود: در کشورهاي عربي چنين رويه اي از قديم وجود داشته که متأسفانه در حد کمتر در فوتبال ما هم رسوخ کرده است و متأسفانه شاهد چنين اتفاقاتي در فوتبال خودمان هستيم. فوتبالي که نتيجه گرا شده است، بنابراين اگر داماش لطف کند و سه امتياز را به ما بدهد ما مي گوييم آنها خيلي خوب و زيبا بازي کرده اند و حتي حاضريم بگويند که ما فوتبال کثيفي بازي کرديم و آنها زيبا بازي کرده اند. سه امتياز مهم است.

سرمربي پيکان تصريح کرد: شاهد بدعتي بدي در فوتبال هستيم و نظر کي روش هم محترم است اما ايشان بايد بداند با همين ليگي که از آن انتقاد کرده 2بار به جام جهاني رفته ايم بدون آنکه کمترين استرسي داشته باشيم. در حال حاضر هم ليگ ما پيشرفت و پتانسيل خوبي دارد و امکانات باشگاه هاي ما بيشتر شده، بازيکنان و مربيان ما دستمزد تقريباً حرفه اي مي گيرند.

فيروز کريمي با انتقاد از برخي قوانين من در آوردي در فوتبال ايران گفت: اگر ليگ ما کيفيت لازم را ندارد به خاطر برخي قوانين من درآوردي است که يکي از آنها همين سقوط 4.5 تيم به دسته يک است. همين قانون باعث شده کيفيت ليگ نسبت به سالهاي گذشته پايين بيايد از هفته پنجم به بعد تيم ها تحت تأثير اين قانون قرار گرفته اند و اين مسئله مشهود بود. يکسري تيم هاي بزرگ هم اسير معضلاتي شده اند و براي امتياز گيري بازي کرده اند. فوتبال ما نتيجه گرا شده و اين مسئله حاشيه دارد. با اين حال تمام توانمان اين است که بازيکنان توانمندي در ليگ پرورش داده و آنها را تحويل ملي بدهيم.

کريمي با اشاره به بازي با استقلال عنوان کرد: من روز قبل از بازي با استقلال قرارداد بستم و هيچ تمريني با پيکان نداشتم حتي قرار بود بازي با استقلال را از جايگاه ويژه تماشا کنم و تيم را آناليز کنيم اما ديديم صورت خوشي ندارد که تيم بدون مربي مقابل استقلال باشدو فقط مسئول تدارکات روي نيمکت حضور داشته باشد. بنابراين تصميم گرفتيم ساکت الهامي روي نيمکت باشد و من هم از جايگاه بازي را تماشا کنم اما کارت مربيگري من زودتر از کارت الهامي صادر شد و من هم اسم بازيکنان را در بازي با استقلال به طور کامل نمي دانستم و اين ريسک را قبول کردم و هدايت پيکان را برعهده گرفته ام. کارهم فوق العاده سخت و سنگين است.

سرمربي پيکان افزود: حتي مربي بدنساز هم در کنار ما نيست تا بدانيم ميزان آمادگي بازيکنانمان چقدر است. حتي از کادر فني قبلي هم کسي کنار ما نيست که ميزان آمادگي بازيکنان را برايمان تشريح کند و ما در جريان اين مسئله نيستيم. ما يا علي گفته ايم و جلو آمده ايم زيرا ملکيان مديرعامل باشگاه و همچنين رئيس هيئت مديره پيکان اين مسئله را به من تکليف کرده اند.

کريمي با انتقاد از قوانين تصويب شده عنوان کرد: براي تعيين تعداد تيم هاي سقوط کننده و يا برگزاري و يا عدم برگزاري جام حذفي بايد به جاي سازمان ليگ و هيئت رئيسه فدراسيون مجمع فدراسيون در اين مورد تصميم بگيرد زيرا هيئت رئيسه سازمان ليگ تجربه لازم را در اين مورد ندارد. بايد مربيان نقش بيشتري در فوتبال داشته باشند. اين حق ماست. اگر هم نخواهند مربياني از ليگ يک را در مجمع عمومي دخالت دهند. شرايط بايد به گونه اي باشد که مربيان در فوتبال تأثيرگذار باشند و حداقل در مجمع عمومي فدراسيون اظهار نظر کنند. زيرا تجربه يک مربي بسيار بيشتر از دو سه عضو هيئت رئيسه فدراسيون و سازمان ليگ است. نبايد در سال جام جهاني چنين تصميم غلطي گرفته مي شد. آنها که تجربه لازم را ندارند چطور مي خواهند تصميم گيري هاي کلان براي فوتبال کنند. کم کردن تيم ها در سال جام جهاني اشتباه بود و نتيجه اش همين مي شود که برخي تيم ها وقت کشي مي کنند. اکثر شاگردان من مربيان ليگ شده اند. من همين جا مي گويم اگر قرار باشد با يک تصميم غلط پيکان دچار مشکل شود هرکاري که از دستم بر بيايد انجام مي دهم بدون آنکه به فکر اين باشم که اين به نفع فوتبال کشور است يا خير.

 


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

پخش شدن عکس خانوادگی سرمربی معروف لیگ برتری! +عکس

هفته گذشته و پس از انتشار تصویری از اعضای خانواده مجید جلالی که در عکسی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *