چهارشنبه 1 فروردین 1397
خانه » گوناگون » برج آزادی پرستار می‌خواهد

برج آزادی پرستار می‌خواهد

سیدمحمد بهشتی اظهار کرد: این برج تاریخی به یک پرستار نیاز دارد تا ابتدا، منشأ رطوبت ها را شناسایی و عوامل مخل را بررسی کند، سپس باید بی توجهی هایی که در دوران گذشته نسبت به این بنای باارزش شده است، جبران شود.

 

وی با تأکید بر وظیفه ی حاکمیتی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نسبت به برج آزادی، گفت: بنیاد رودکی بهره برداری از این برج را انجام می دهد. بنابراین سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید این بنیاد را ملزم به حفاظت از این بنای تاریخی کند. این بنا باید یک دفتر فنی داشته باشد و اعتباری مشخص و مشاوری متخصص به عنوان پرستار دائمی، تا آسیب های واردشده به برج را مرمت کند و راه حل های متناسب با ضوابط میراث فرهنگی را برای آن ها در نظر گیرد.

 

او تأکید کرد: هر شخصیت حقیقی و حقوقی که بخواهد از چنین بنای تاریخی ای بهره برداری کند باید تحت ضوابط میراث فرهنگی از این بنا حفاظت کند.

 

بهشتی با بیان این که وجود یک سیستم مکانیزم ساده ترین راه حل ممکن برای برطرف کردن مشکلات برج آزادی است، ادامه داد: وظیفه ی پرستار دائمی این برج، سرویس دهی با همه ی امکانات به این بنای تاریخی است تا بتوان به طور کامل و منظم از این بنا حفاظت کرد.

 

این مهندس معمار با اشاره به مرمت برج آزادی در اواسط دهه ی 80 توسط سازمان زیباسازی و با همکاری بنیاد رودکی، افزود: مهم ترین عاملی که تا کنون به این برج صدمه زده، رطوبت باران و برف است. اصولا هر بنایی در معرض استهلاک است؛ تخت جمشید،  گنبد سلطانیه یا برج آزادی هر کدام که در معرض رطوبت قرار می گیرند با این مشکل مواجه می شوند. بنابراین باید به طور دائم از برج آزادی پرستاری کرد.


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جهت مطالعه

محیط مناسب جهت مطالعه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ایجاد محیطی که برای شخص و جهت مطالعه مناسب باشد، اهمیت بسیار زیاد دارد. ولی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *