خانه » آرایش و زیبایی » شست و شوی صحیح و اصولی موی سر

شست و شوی صحیح و اصولی موی سر

بعضی ها عادت دارند در حمام به جان موهایشان بیفتند تا مثلا آنها را بشویند.

از آنجا که شست و شوی مو یک کار روزمره است خیلی از ما تصور می کنیم تمام اصول آن را می دانیم اما گاهی واقعیت چیز دیگری است. شست و شوی صحیح موی سر

مراحل شست و شوی صحیح موی سر

قبل از شامپو زدن موها را شانه کنید

موهای خیس به زحمت شانه می شوند, به همین دلیل باید قبل از رفتن زیر دوش با دقت موها را شانه یزنید. در صورت بخشی از آلودگی های تلمبار شده روی موها مانند آلودگی هوا, ژل, تافت و… زدوده می شوند. از این گذشته گره های ایجاد شده نیز باز و موها به راحتی تمیز می شوند.

عجله نکنید و قبل از هرکاری اجازه دهید آب به همه قسمت های سرتان برسد. باید کف سر و ساقه موها, به خصوص اگر موهای بلند دارید به درستی خیس شوند.

بعضی ها تصور می کنند هرچه بیشتر, بهتر؛ به همین دلیل بیشتر حجم شامپو را روی سرشان خالی می کنند ولی اندازه یک فندق شامپو هم موها را تمیز می کنند. شامپو را کف دستانتان بریزید و دست ها را به هم بمالید؛ سپس کف سرتان را با نوک انگشتان ماساژ دهید.

از بالای پیشانی شروع کرده و به پس سر بروید. شامپو را کاملا روی سرتان پخش کنید, در این صورت هیچ آسیبی به فلس موهایتان نمی رسانید.

موها را با آب ولرم شست و شو دهید

برای اینکه موها به راحتی تمیز شوند, آنها را با آب ولرم شست و شو دهید. در مرحله آخر آبکشی کم کم آب را خنک کنید. در این صورت حالت ورقه ورقه شدن در ساقه مو کمتر شده و موها درخشندگی بیشتری می یابند.

موها را حوله پیچ کنید

موهایتان را بدون کشیدن در یک حوله نرم بپیچید تا آب آن کشیده شود. اگر عادت دارید حوله را با عجله روی موها بکشید تا خشک شوند, دست نگه دارید زیرا این کار باعث چرب شدن زود هنگام آنها می شود. بهتر است موها را در هوای آزاد خشک کنید. اگر دوست دارید حجم موهایتان بیشتر دیده شود سرتان را خم کرده و سشوار بکشید اما با درجه خنک و بسیار کوتاه مدت.

نکته آخر: شست و شوی ریشه های اطراف گوش ها را فراموش نکنید, موها را چنگ نزنید و آنها را نکشید. فشار آب, جدا کردن تارها و یک ماساژ ملایم برای شست و شوی کامل موها کافی است.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *