خانه » روانشناسی » رابطه تنبیه بدنی ودروغگویی

رابطه تنبیه بدنی ودروغگویی

شاید شما هم جزو والدینی باشید که برای تربیت فرزند خود به روش های سختگیرانه، جدی و تنبیه متوسل می شوید. ممکن است توجیه تان این باشد که می خواهید فرزند خوبی تربیت کنید و روش های تربیتی محکم و تغییرناپذیری داشته باشید اما باید بدانید که با این کار فرزندتان را به دروغگویی تشویق می کنید.

اطلاعات ؛ چون تنبیه بدنی یا مقررات سخت و شدید باعث می شود كودكان برای پنهان كردن خطاهای خود، بیشتر به دروغگویی متوسل شوند. پروفسور ویكتوریا تالوار از دانشگاه مك گیل و دستیارش پروفسور كانگ لی از دانشگاه تورنتو در مطالعات خود دو گروه از كودكان را در گروه سنی سه و چهار ساله بودند در شرایط مختلف با هم مقایسه كردند.

گروه اول در یك مدرسه خصوصی ثبت نام شده بودند كه این مدرسه به روش های سنتی مثل استفاده از تركه و فلك برای تنبیه دانش آموزان اداره می شد.

گروه دوم نیز در یك مدرسه خصوصی دیگری ثبت نام شده بودند كه شیوه اداره آن با سیستم های آزادانه تر و بامقررات آسان تر بود. از كودكان خواسته شد در یك بازی «حدس بزن» شركت كنند و کودکان باید وقتی در اتاق تنها بودند چشم از اسباب بازی ای كه داخل اتاق گذاشته شده بود، بر می داشتند.

تقریباً اكثر كودكان وقتی تنها می شدند به رغم توصیه متخصصان، دزدکی به اسباب بازی ها نگاه می کردند اما نتایج ارزیابی ها معلوم كرد كودكانی كه در گروه اول یعنی در مدرسه خصوصی با روش سنتی و تنبیهی ثبت نام كرده بودند در پاسخ به این سؤال كه آیا دزدكی اسباب بازی را دیده اند، تقریباً همگی شان دروغ می گفتند و جواب منفی می دادند، در حالی كه كودكان در گروه دوم كه در مدرسه تنبیه نمی شدند، فقط حدود 50 درصد در مورد نگاه كردن به اسباب بازی دروغ می گفتند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

مارک زاکر برگ

10 نصیحت از مارک زاکر برگ موسس و مدیر فیس بوک

مارک زاکر برگ یکی از جوان ترین میلیونرهای جهان و موسس فیس بوک است که …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.