خانه » گوناگون » مهمترین دستاوردهای بشر در تاریخ

مهمترین دستاوردهای بشر در تاریخ

انسان های مدرن امروزی نتیجه میلیون ها سال تغییر و تحول و  پیشرفت هستند، نه تنها تغییر فیزیکی بلکه تغییر و پیشرفت ها در صنعت و تکنولوژی که باعث به وجود آمدن انسان امروزی می شود. البته منظور از تکنولوژی آی پد ۳ و گالکسی اس ۳ سامسونگ نیست، منظور من برترین اختراعات بشری است که از ۱٫۷ میلیون سال پیش آغاز شده است. در زیر به این دستاوردها اشاره می کنم:

 

– تبر دستی اشولی –  (1،700،000 سال قبل) 

Acheulean Handaxe

این وسیله از یک تکه سنگ و یا استخوان بوده که به سر یک چوب دستی وصل شده است. از اشولی برای شکار حیوانات و جنگیدن افراد با هم استفاده می شده است. اولین نمونه از این وسیله در کنیا با قدمت ۱,۷۰۰,۰۰۰ سال یافته شده است.

 

 

مهمترین دستاورد های بشر در تاریخ

 

 

– استفاده از آتش (مربوط به 400،000 تا 800،000 سال قبل)

استفاده از آتش فواید بسیاری برای انسان داشت. آتش می توانست برای گرم کردن، غذا پختن، دور کردن حیوانات وحشی در شب و پختن ابزار آلات سفالی مورد استفاده قرار گیرد. اولین آثار کشف شده و استفاده از آتش به یافته هایی از آن در اردن امروزی بر می گردد.

 

 

مهمترین دستاورد های بشر در تاریخ

 

 

– هنر (مربوط به 100،000 سال قبل)

هنر چیست؟ جواب دادن به این سوال سخت تر از پاسخ دادن به این سوال است: هنر از چه زمانی آغاز شد؟ اولین نمونه هایی کشف شده که می توان به آن هنر گفت، مربوط به صدف های به هم چسبیده ای می باشد که در آفریقا، فلسطین اشغالی و مراکش یافته شده اند. گویا این صدف ها به عنوان گردن بند و دستبند مورد استفاده قرار گرفته می شده است. البته بسیاری از تاریخدانان، نقاشی های روی دیوارهای غارهای قدیمی را ابتدای پیدایش هنر می دانند. این نقاشی ها به ۴۰,۰۰۰ سال قبل باز می گردد.

 

 

مهمترین دستاورد های بشر در تاریخ

 

 

– پارچه و منسوجات (مربوط به 40،000 سال قبل)

پیدایش پوشاک، کیف و تور ماهیگیری همه بستگی به اختراع پارچه و صنایع نساجی داشت. البته همه ممکن است که فکر کنند صنایع نساجی متعلق به زمان معاصر است اما آثار تورهای ماهیگیری بر روی ظروف سفالین و یافتن دوک نخ ریسی که به ۴۰,۰۰۰ سال قبل باز می گردد، نشان می دهد که تصور ما اشتباه است و پارچه ها قدمت بسیار زیادی دارند.

 

 

مهمترین دستاورد های بشر در تاریخ

 

– کفش (مربوط به 40،000 سال قبل)

پاهای برهنه همیشه در خطر گزیده شدن توسط حیوانات، نیش خوردن و بریده شدن توسط سنگ ها و اجسام نوک تیز بوده اند. به خاطر همین هم بشر دست به اختراع وسیله ای زد که امروزه به آن کفش می گوییم. اولین نمونه از این وسیله در غاری در چین کشف شده که مربوط به ۴۰,۰۰۰ سال قبل می شود.

 

 

مهمترین دستاورد های بشر در تاریخ

 

 

 

– ظروف سرامیکی (مربوط به 20،000 سال قبل)

کشف ظروف سرامیکی که از مخلوط کردن کلوخ، شن، کوارتز و الیاف بدست می آمد، دستاورد بزرگی برای انسان محسوب می شد. از این وسیله برای جابه جا کردن آب و گونه ای از چیزی که ما امروزه به آن فِر می گوییم استفاده می شده است. اولین نمونه ها از این ظروف در چین یافت شده است.

 

 

مهمترین دستاورد های بشر در تاریخ

 

 

– کشاورزی (11،000 سال قبل)

با کشف و استفاده از کشاورژی، زندگی انسان تحول شگرفی به خود دید. انسان یاد گرفت که چگونه از طبیعت و حیوانات اهلی برای معاش و زنده ماندن خود استفاده کند. اولین آثار کشف شده تاریخی در مورد کشاورزی در جنوب غربی آسیا کشف شده است.

 

 

مهمترین دستاورد های بشر در تاریخ

 

 

– وسایل نقلیه چرخدار (5،500 سال قبل)

ساخت چرخ یکی از بزرگترین اختراعات بشر است. البته به کار گیری از چرخ در وسایل نقلیه ای که توسط حیوانات کشیده می شدند بسیار مهمتر از آن است، چرا که سرعت و قدرت جابه جایی انسان ها را افزایش داد.

 

 

 

مهمترین دستاورد های بشر در تاریخ

 

 

– شکلات (4،000 سال قبل)

شکلات یکی از اکتشافات بشر بود که در آمریکا و آمازون به آن دست یافته شد. اولین نمونه از کشف شکلات توسط بشر به ۴,۰۰۰ سال قبل باز می گردد. شکلات منبع تغذیه بسیار کامل و خوبی برای انسان ها به شمار می رفت.

 

 

مهمترین دستاورد های بشر در تاریخ


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جهت مطالعه

محیط مناسب جهت مطالعه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ایجاد محیطی که برای شخص و جهت مطالعه مناسب باشد، اهمیت بسیار زیاد دارد. ولی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *