چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397
خانه » گوناگون » گران ترین و پربیننده ترین تصویر جهان را چه کسی عکاسی کرده است؟

گران ترین و پربیننده ترین تصویر جهان را چه کسی عکاسی کرده است؟

همواره از سال ها پیش یعنی درست زمانی که ویندوز ایکس پی محبوب، در اکتبر سال ۲۰۰۱ برای اولین بار قلب رایانه های ما را تسخیر کرد، تصویر پشت صحنه یا همان والپیپر پیش فرض ویندوز که چمنزاری سبز با آسمانی آبی و چند تکه ابر را نشان می داد توجه ما را به خود جلب کرده است.

 

گران ترین و پربیننده ترین تصویر جهان را چه کسی عکاسی کرده است؟

 

احتمالا پیش از این چندین گزارش از اینکه این چمنزار در کجا قرار دارد خوانده اید و ما نمی خواهیم روایتی تکراری را برای شما بازگو کنیم و در این مطلب قصد داریم چگونگی خلق این تصویر و عکاس ان را به شما معرفی کنیم.

چاک اوریر نام عکاس این تصویر است که پس از مدتی و هنگامی که از سوی مایکروسافت به عنوان تصویر زمینه ویندوز ایکس پی مورد استفاده قرار گرفت، عنوان پربیننده ترین تصویر جهان را به خود اختصاص داد. اما داستان این عکس روایتی جالب تر است.

 

گران ترین و پربیننده ترین تصویر جهان را چه کسی عکاسی کرده است؟

 

 

 

اوریر در این خصوص می گوید که وی در سالی که این تصویر را عکسبرداری کرده هفته ای چند بار از این مسیر عبور می کرده است اما هنگامی که در ماه ژانویه و برای دیدن دوست دختر خود از این مسیر در حال عبور بوده با این منظره در منطقه سونوما در ناپا در ایالت کالیفرنیای شمالی روبرو شده است.

 

 

گران ترین و پربیننده ترین تصویر جهان را چه کسی عکاسی کرده است؟

 

بسیاری از مردم وقتی منظره ای زیبا را می بینند تنها به تحسین آن می پردازند و عده  کمی وجود دارند که ایستاده و از این گونه مناظر عکسبرداری کنند اما عکاس سابق مجله نشنال جئوگرافیک با دیدن چمن های سبز و آسمان آبی و نور خورشید شفاف و تکه ابرهای موجود در آسمان آنقدر مدهوش شده بود که بلافاصله دوربین خود را به کار بیندازد.

مطمئنا او حتی لحظه ای هم به این نمی اندیشیده که تصویری که در حال ثبت کردن آن است پربیننده ترین تصویر جهان خواهد شد..

چند سال بعد وقتی او عکاس مشهوری شد، کمتر کسی به فکر استفاده از تصاویر در زمینه دسکتاپ بود اما اکنون بیش از یک میلیارد نفر این تصویر را دیده اند اگر چه برخی از این تعداد به این تصویر بخوبی دقت نکرده اند.

 

گران ترین و پربیننده ترین تصویر جهان را چه کسی عکاسی کرده است؟

وی پس از آن بسیار عادی با این عکس برخورد کرده و حتی ان را فراموش کرده بود تا آنکه مسئولان وب سایت کوربیس در تماس با او اعلام کرده اند که مایکروسافت خواهان تصویر ارجینال این عکس شده است.

با اینکه چندین سال از انتخاب این تصویر از سوی مهندسان مایکروسافت به عنوان تصویر زمینه پیش فرض ویندوز ایکس پی می گذرد اما هنوز این عکاس ۶۹ ساله بر محرمانه بودن مبلغ قرارداد منعقد شده میان او و مایکروسافت پایبند است و البته قیمت آن چندان هم مهم نیست چرا که هنوز گزارش ها این تصویر را گران قیمت ترین تصویر عکاسی شده در جهان می دانند

 

 


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جهت مطالعه

محیط مناسب جهت مطالعه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ایجاد محیطی که برای شخص و جهت مطالعه مناسب باشد، اهمیت بسیار زیاد دارد. ولی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *