سه شنبه 4 اردیبهشت 1397
خانه » آرایش و زیبایی » اگر میخواهید ناخن بکارید حتما بخوانید

اگر میخواهید ناخن بکارید حتما بخوانید

یک متخصص پوست و مو با بیان اینکه تغییر رنگ و ورود عفونت های قارچی و میکروبی از شایعترین عوارض کاشت ناخن است، اظهار داشت: کوتیکول به عنوان محافظ در قسمت بالایی ناخن قرار دارد که در صورت آسیب دیدن از طریق مانیکور و کاشت منجر به ورود باکتری و در پی آن عفونت های قارچی و میکروبی می شود.
دکتر محمد گلشنی در گفت وگو با ایسنا، کاشت ناخن را یکی از شیوه های رایج زیبایی در بین خانم ها دانست و اظهار داشت: ناخن یکی از قسمت های مهم انگشتان است که در زیبایی آن بسیار تاثیرگذار است به همین دلیل خانم ها سعی می کنند با انجام دادن تغییراتی از لحاظ فرم و رنگ بر روی ناخن آن را زیبا جلوه دهند که استفاده از ناخن های مصنوعی یکی از روش های متداول زیباسازی آن است.
این متخصص پوست و مو با اشاره به اینکه شکنندگی و تغییر حالت دادن ناخن های اصلی از جمله عوامل ترغیب کننده برای کاشت ناخن است، افزود: ناخن های مصنوعی از جنس فایبرگلاس که به راحتی قابل دسترس است و حتی خانم ها می توانند بدون مراجعه به آرایشگاه از آن استفاده کنند و پلی استیل که در واقع از شایع ترین شیوه های کاشت ناخن است و روش ژل ناخن مصنوعی یکی دیگر از انواع کاشت ها است.
وی در ادامه با بیان اینکه کاشت ناخن و انجام اصلاحات بر روی آن موجب ایجاد خطوط ریزطولی شکل خواهد شد، گفت: استفاده آرایشگران از چسب های شیمیایی برای چسباندن ناخن منجر به تغییر رنگ، اگزمای پوستی و عفونت های قارچی می شود که استفاده از این چسب ها برای خود آرایشگران هم بسیار مضر است.
دکتر گلشنی در ادامه با اشاره به اینکه گرفتن گوشه های ناخن و دستکاری بیش از اندازه آن منجر به ورود باکتری و قارچ به ناخن می شود، گفت: کوتیکول به عنوان محافظ در قسمت بالایی ناخن قرار دارد که در صورت آسیب دیدن از طریق مانیکور و کاشت منجر به ورود باکتری و در پی آن عفونت های قارچی و میکروبی می شود و باید مانع ضربه زدن به محافظ ناخن شد.

این متخصص پوست در پایان افراد را به رعایت بهداشت ناخن و مراقبت از آن توصیه کرد و اظهار داشت: افراد در صورت مشاهده هرگونه تغییرات در ناخن می توانند با مراجعه به دکتر پوست و انجام دادن نمونه برداری بر روی ناخن به علت بیماری پی ببرند و نسبت به درمان آن اقدام کنند.


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

درمان زردی ناخن

درمان زردی ناخن با 6 روش خانگی

زردی ناخن یکی از بیماریها و مشکلات ناخن است که خیلی ها درگیر آن می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *