خانه » کامپیوتر و اینترنت » راه‌کار سریع و موقت مایکروسافت برای پوشاندن ضعف امنیتی اینترنت‌اکسپلورر!

راه‌کار سریع و موقت مایکروسافت برای پوشاندن ضعف امنیتی اینترنت‌اکسپلورر!

مایکروسافت اخیراً وجود یک حفره امنیتی در نسخه های قدیمی تر (۶ و ۷ و ۸) مرورگر اینترنت اکسپلورر را تایید و اعلام کرده بود که مهندسان این شرکت مشغول تهیه وصله ای هستند تا ضعف گفته شده را بپوشانند. این شرکت چندساعت پیش یک ریزبرنامه امنیتی را در سایتش قرار داد تا کاربران فعلاً و تا زمانی که بسته به روزرسانی فراگیر مایکروسافت منتشر نشده است، بتوانند ضعف گفته شده را برطرف کنند. برای این کار به این آدرس مراجعه کنید.

سپس به بخش Fix it for me بروید، دو دکمه گرافیکی را مشاهد خواهید کرد. روی دکمه سمت  چپ با عنوان Enable MSHTML shim workaround و کد ۵۰۹۷۱ کلیک کنید تا ریزبرنامه اجرا شود. دکمه سمت راستی (با کد ۵۰۹۷۲) مختص غیرفعال کردن این برنامه و برای زمانی است که بسته به روزرسانی اصلی مایکروسافت منتشر و نصب شده باشد که در این صورت چون نیازی به این مرمت موقتی نیست خواهید توانست با کلیک روی دکمه، آن را غیرفعال کنید.

 

لازم به ذکر است که این ریزبرنامه یک راه کار موقتی و سریع است و طبق گفته مایکروسافت هرگز جایگزینی برای تازه ترین بسته های به روزرسانی این شرکت نیست. پس هرگاه بسته یاددشده منتشرشد در اولین فرصت نسبت به نصب به روزرسانی سکوی خود اقدام کنید. همچنین یادآوری می شود که نسخه های ۹ و ۱۰  اینترنت اکسپلورر در برابر این ضعف ایمن هستند.


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

نکته های مهم در کسب و کار آنلاین

نکاتی مهم درباره کسب و کار آنلاین

امروزه بخش اعظم اغلب کسب و کار ها از طریق اینترنت و شبکه های جهانی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *