خانه » فناوری های نوین » ادغام موبایل و تلویزیون در سال 2013

ادغام موبایل و تلویزیون در سال 2013

اگر شما جز کسانی هستید که فکر می کنید که اینترنت می تواند همانند مطبوعات چاپی تلویزیون را هم نابود کند، موضوع به این سادگی نیست.

به گزارش تلنا،اینترنت جای متن و عکس است ولی هنگامی که صحبت از تصاویر با کیفیت می شود هنوز تلویزیون جایگاه خود را دارد.البته تلویزیون اینترنتی می تواند تا حدودی راهی بینابین باشد ولی دارای دو مشکل اساسی است: اول موضوع محتوا و دیگر تعامل با کاربر. در سال 2012 در هر دو مورد پیشرفت هایی حاصل شد ولی همچنان کار زیادی باقی مانده است. در سال 2013 تلویزیون به گونه ای تحول خود را ادامه خواهد داد که با آنچه ما از کودگی با آن بزرگ شده ایم تفاوت اساسی خواهد داشت.

تلویزیون اجتماعی

تلویزیون اجتماعی بر اساس ایده ترکیب شبکه های اجتماعی با تلویزیون است. در سال 2012 شرکت نیلسن برای اول بار از سیستم رای گیری توئیتری برای نمایش سریال های تلویزیونی خود استفاده نمود و این روند تازه اول راه است و کاربران می توانند روند نمایش و پخش سریال ها و برنامه های تلویزیونی را با استفاده از شبکه های اجتماعی تغییر دهند. همچنین توسعه نمایش محتوای تلویزیونی بر روی تبلت ها نیز به همراه اپلیکیشن هایی که به سرعت به شبکه های اجنماعی متصل می شوند روند نمایش را به آرامی تغییر خواهد داد.

ورود اپل به بازار تلویزیون

با ورود شرکت اپل به بازار تلویزیون آنچنان که استیو جابز گفته بود تلویزیون از شکل وسیله ای برای صرف سرگرمی خارج خواهد شد و تبدیل به ابزار کار شما برای استفاده از اینترنت خواهد شد. ترکیب کامپیوتر و تلویزیون را اپل رقم خواهد زد و می توان انتظار داشت روند جدیدی را همچون گذشته در دنیای دیجیتال شرکت اپل دوباره رقم بزند.

محتوای نمایش اینترنتی

شرکت های مانند Netflix و Hulu در سال 2012 سرمایه گذاری عظیمی را انجام داده اند تا محتوا نمایشی خاص اینترنت و وب را تولیدکنند و همانند گذشته این طور نباشد محتوا از شبکه های تلویزیونی و استودیوهای فیلم سازی به اینترنت راه پیدا کند. در سال 2013 این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

Remote 2.0 : تحول کنترل کاربر

اضافه شدن اپلیکیشن ها و اینترنت به دستگاه های تلویزیون جدید باعث شده است تا دستگاه کنترل تلویزیون آنچنان پیچیده شود که نیاز به تخصص بالا برای کار با آن وجود دارد. در سال آینده کنترل تلویزیون به سمت کاسته شدن از تعداد کلیدها و دکمه های روی ان خواهد رفت و اپل در این زمینه پیشرو خواهد بود.

ادغام موبایل و تلویزیون

در سال 2013 تلویزیون هر چه بیشتر شبیه تلفن های هوشمند خواهد شد و کاربردهای مشابهی را خواهند داشت. همچنان که اپلیکیشن های نمایش ویدئو در حال گسترش است، تلویزیون ها نیز از این اپلیکیشن ها بیشتر بهره خواهند برد و شاهد شباهت های بسیار و کاربری های جالبی همچون تماس تلفنی و ویدیویی از طریق تلویزیون خواهیم بود.


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گجت غذا دادن به حیوانات خانگی

گجت هوشمند جدید برای غذا دادن به حیوانات خانگی

شاید گاهی رسیدگی به حیوانات خانگی سخت به نظر بیاید زیرا باید غذای آنها به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *