خانه » سلامت » دانستنیهای پزشکی » رابطه سیگار کشیدن و خندیدن!

رابطه سیگار کشیدن و خندیدن!

اگر هنوز به این باور غلط معتقدید که پک زدن به سیگار باعث شادی می شود، کاملا در اشتباه هستید چون کارشناسان بهداشت و سلامت عممومی در یک آزمایش جدید تاکید کردند که سیگار موجب افزایش استرس و سیگار کشیدن به بهای از دست دادن خنده هایتان تمام می شود.

کارشناسان علوم پزشکی دانشگاه براون در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در یک مطالعه جدید روی 236 زن و مردی که سعی داشتند عادت سیگار کشیدن را ترک کنند دریافتند که استعمال سیگار نه تنها اضطراب را کاهش نمی دهد بلکه در عوض منجر به آزاد شدن هورمون استرس در بدن می شود.

 

این کارشناسان می گویند: افرادی که سیگار را ترک می کنند، شادتر می شوند و این تاثیر تا زمانی که دوباره سراغ این عادت ناسالم نرفته اند،  باقی می ماند.

نتایج این آزمایشات نشان می دهد اگر سیگاری ها این عادت مضر را ترک کنند علائم افسردگی کم کم در آنها از بین می رود و اگر سیگار کشیدن را دوباره آغاز کنند، بازهم دچار افت خلق می شوند.

 

روانشناسان در این مطالعه می گویند: سیگار کشیدن روی تمام حواس تاثیر سوء می گذارد و ترک آن به بهبود این حواس کمک می کند و قطعا کمک می کند که کیفیت زندگی انسان بهبود پیدا کند و حس بهتری به زندگی داشته باشند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *