خانه » اخبار روز » دو روایت متفاوت از حادثه نیاوران

دو روایت متفاوت از حادثه نیاوران

به گزارش مشرق، سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در گفت وگو با ایسنا، در تشریح جزئیات این حادثه گفت: سامانه ۱۲۵ در ساعت ۴:۵۰ صبح روز چهارشنبه در جریان وقوع یک مورد حادثه ترکیدگی لوله اصلی و آب گرفتگی در شمال پایتخت قرار گرفت که پس از اطلاع آن به ستاد فرماندهی، آتش نشانان دو ایستگاه ۶ و ۶۴ به همراه گروه نجات این دو ایستگاه به محل حادثه واقع در نیاوران، خیابان صادقی قمی، کوچه مرجان اعزام کرد.

وی ادامه داد: پس از حضور آتش نشانان در محل، مشخص شد که ترکیدگی لوله اصلی آب در این خیابان سبب نفوذ آب به تعدادی از ساختمان های محله شده که از این میان دو ساختمان سه و پنج طبقه نیز تخریب شده اند.

ملکی با بیان اینکه دو زن نیز در جریان این حادثه در ساختمان سه طبقه محبوس شده بودند، به ایسنا گفت: آتش نشانان اقدام به ایمن سازی محل کرده و در مرحله نخست دو زن را از ساختمان خارج کردند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه در پی این حادثه معابر این محله نیز دچار آب گرفتگی شده بود، خاطر نشان کرد: آتش نشانان و عوامل گروه های نجات، پس از نجات این دو زن، اقدام به خارج کردن آب از ساختمان های منطقه و همچنین معابر کردند و پس از ایمن سازی محل، به عملیات خود خاتمه دادند.

به گفته وی، در حال حاضر عوامل سازمان آب محل را از آتش نشانان تحویل گرفته و مشغول رفع مشکل و وصل مجدد آب هستند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تاکید کرد: با توجه به احتمال بروز حادثه ۲۰۰ نفر از اهالی ۵۰ واحد مسکونی از محل تخلیه و به مکان دیگری منتقل شدند و هم اکنون عوامل اداره آب و فاضلاب مشغول تعمیر این خط لوله آب هستند.

تکذیب تخلیه ۵۰ واحد بر اثر ترکیدگی لوله آب

به گزارش ایسنا، در عین حال معاون آبرسانی شرکت تامین و تصفیه آب و فاضلاب شهر تهران ضمن تماس با ایسنا، خبر تخلیه ۵۰ واحد بر اثر ترکیدگی لوله آب در محله نیاوران را تکذیب کرد.

فریبرز صالحی ، در این رابطه توضیح داد: در جریان وقوع یک مورد حادثه ترکیدگی لوله اصلی و آب گرفتگی در شمال پایتخت که حدود ساعت ۴:۵۰ صبح امروز رخ داد، کارکنان این شرکت برای بررسی حادثه به محل اعزام شدند که بر اثر این حادثه تنها یکی از ساختمان های سه طبقه مجاور محل ترکیدگی تخلیه شده و ساکنان آن در محل دیگری اسکان داده شده اند تا ساختمان ایمن شود.

معاون آبرسانی شرکت تامین و تصفیه آب و فاضلاب شهر تهران گفت: بررسی علت ترکیدگی این لوله در حال انجام است، اما شواهد نشان می دهد نشتی آب باعث شده تا زمین فروکش کرده و این لوله بشکند.

صالحی تصریح کرد: در حال حاضر در این منطقه قطعی آب نداریم و تعمیرات محل لوله حادثه دیده نیز بستگی به اقدامات شهرداری منطقه دارد که ممکن است ۱۵ تا ۲۰ روز طول بکشد.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *