خانه » سرگرمی » طنز/ تورم لحظه​ای در سوپرمارکت اصغر آقا و واکنش تلویزیون

طنز/ تورم لحظه​ای در سوپرمارکت اصغر آقا و واکنش تلویزیون

تورم لحظه​ای شاید زمانی برای ما یک عبارت آکادمیک اقتصادی و غیر قابل لمس بود اما این روزها با پوست و گوشت و مو داریم آن را درک می​کنیم؛ دقت کردین همه مردم در حال کچل شدن هستند؟!

سال 1386. سوپرمارکت اصغر آقا و رفقا

– سلام اصغر آقا. ببین لیست خانوم چیه، همه رو بپیچ و بفرست در منزل. این ده هزار تومن هم اینجا باشه. باقیش هم مال خودت.

– چش مایی آقا مهندس!

سال 1387. همان سوپری

– اصغرآقا خانوم سفارشاتی داره. بنویس:

یه شونه تخم مرغ/ دو کیلو برنج ایرانی/ دو تا روغن مایع سرخ کردنی/ مایع ظرفشویی و پودر لباس شویی و مایع دستشویی هر کدوم دو تا/ دو تا نوشابه خانواده/ دو تا دوغ خانواده/ کره و پنیر هر چی صلاح دونستی/ بیسکوئیت کرم دار سه تا بسته/ شکلات 60 درصد دو تا جعبه/ دستمال کاغذی سه تا بسته/ دو تا شیشه آبلیمو/ یه سطل ماست پرچرب/ دو تا بسته ژله میوه ای/ میگو و ماهی سرخ کرده از این آماده ها/ صابون گلنار/ شامپو بچه دو تا/ پنیر پیتزا هم سه تا بسته/ آب معدنی یه بکس/ خرما دو تا جعبه/ چیپس بزرگ سه تا/ عسل یه کیلو اصل/ قارچ دو تا بسته.

– آقا مهندس زیتون پرورده اوردم، با لبات بازی می کنه.

– یک کیلو هم زیتون پرورده بده/ نیم کیلو ژامبون مرغ/ یک کیلو خیار شور هم بده. چقدر شد؟

– قابل نداره آقا مهندس. 22 هزار و هفتصد تومن.

– بده ببرن دم خونه!

پاییز 1391. همان سوپری

– اصغر آقا خانوم تلفن زد و سفارش داد، چیزی بهش نده. بگو چشم ولی چیزی نفرست در خونه. بگو آقا گفته میام می برم.

– این لیست رو ببینم…خب. تخم مرغ نیم کیلو/ خیارشور نمی خوایم/ روغن سرخ کردنی یه دونه/ ماست یه دونه کم چرب کوچیک/ شیر یه دونه از این پلاستیکی ها بده/ نون سوخاری و بستنی نمی خوایم/ ژله واسش خوب نیست شل و ولش می کنه/ شکلات قند داره/ میگو و ماهی اصلا سرده/ صابون نیاز نداریم/ یه دونه شامپو بچه بده/ نوشابه که ضرر داره/ برنج هم آدمو چاق می کنه/ قارچ که دیگه خوردیم نیاز نداریم/ آب لوله کشی هم خودش کاملا معدنیه/ باقی هم که ضروری نیست بعدا می گیرم… نون دو تا بسته بده! چقدر شد؟

– قابل نداره آقا مهندس! 34 هزار تومن!

 

زمستان سال 1391. همان سوپری

– اصغر آقا سلام. یه پاکت سیگار بده.

– مهندس سیگاری نبودی.

– شدم. یه دونه ماست بده/ دو تا بسته نون/ سه تا هم تخم مرغ/ از خونه ما هر کسی که زنگ زد و سفارش داد، بگو با مهندس تسویه کردم. خودش فقط باید بیاد. 200 گرم پنیر بده/ 100 گرم مغز گردو/ دو تا لیوان چایی/ 15 تا بیسکوئیت ساقه طلایی. چقدر شد؟

– 41 هزار تومن. مهندس اینا قیمتاش معلوم نمی کنه ها. بیشتر ببر. چیزی می خوای الان ببری بهتره تا فردا.

– خب پس اون بیسکوئیت ها رو بکن 30 تا که تا آخر برج شام مون جور باشه. نون اضافه هم بده بهم.

 

شب عید. همان سوپری

– سلام اصغر آقا.

– سلام آقا مهندس. میشه 7 هزار تومن.

– من که چیزی سفارش ندادم.

– آقا مهندس الان شد 11 هزار تومن. توقف بیجا دیگه مانع کسب نیست. من اینجا پول برق و اب و مالیات مفت نمی دم که. وایستادی باید پول بدی. الان بدی بهتره چون که….بعله…قیمت دلار در اتاق مبادلات ارزی، 18 ریال افزایش یافت، حساب شما تا الان شد 16 هزار و پونصد تومن. حالا چیزی هم می خوای.

– 5 تا بسته نون. 8 تا هم بیسکوئیت ساقه طلایی. سیگار هم بده.

– کارت نمی کشم ها! این دستگاه ها درست کار نمی کنه، شب عیدی پول دست ما رو نمی گیره. پول نقد بده وگرنه برو یه جا دیگه خرید کن. ضمنا بری برگردی حسابت از 53 هزار تومن می رسه به 61 هزار تومن. گفتم کم پول نگیری. راستی تخم مرغ جدید اوردیم دونه ای هزار تومن. خواستی یه دونه برات بذارم مهمون من! از بس بیسکوئیت خوردی داری از هم می پاشی! اون پلاستیک چیه دستت؟

– بال مرغه. کیلویی 9 هزار تومن. مرغ که اصلا گیر ما نمی آد. با این میوه فروشیه آشنا هستی؟ یه سفارش کن من یکی یه دونه «خیار و پرتقال و سیب» بخرم ازش. راستی اون تخم مرغ شکسته ها بود، می ریختی دور…اونا چند؟؟

 

*

اخبار بیست و سی

 – اروپا و امریکا در لبه پرتگاه…بحران مالی دامن اروپا و امریکا را ول نمی کند و این کشور ها در خطر سقوط حتمی قرار دارند. مردم از فشار اقتصادی در این کشورها عاصی شده اند و آمار ها از مرگ و میر بالای مردم به علت گرسنگی و ناتوانی در خرید مایحتاج اولیه خبر می دهند.

گزارش خبرنگار ما از لندن را ببینید:

اینجا خیابان بغل کاخ ملکه است. مردم با صورت هایی اخم آلود در حال رفت و آمد هستند. آنها از آینده خود نگرانند.

مردم: واقعا نمی دانم چطور شکم این بچه را سیر کنم. ماست کیلویی 4 پوند. نان هم که بیداد می کند. هر دانه باگت 1.5 پوند.

مردم دیگر: سه روز است هیچی نخوردیم و شرمنده زن و بچه ام هستم. نمی دانم چه کنم. نمی دانم کی قرار است به داد ما برسند؟ کاش در این کشور زندگی نمی کردیم…

یک مردم دیگر: واقعا معلوم نیست در این مملکت چه خبر است؟ هیچکسی به فکر ما نیست…ما به کجا می رویم؟!

یک مردم دیگر: صبح این تن ماهی را خریدم 3 پوند الان رفتم می گویم یکی دیگر بدهد می گوید 4.5 پوند…آخر این اقتصاد است؟ مرده شور ببرد این وضع و اوضاع را…چه کسی جواب پدر پیر مرا می دهد که دارد می میرد…

اینجا یک خیابان بالاتر از آن خیابان قبلی است. مردم در صف غذای ته مانده رستوران کابینه دولت هستند. هر بشقاب غذای مانده به قیمت یک پوند به فروش می رسد. پروفسور مانلی مینلی می گوید: مردم دارند هلاک می شوند. بریتانیا در حال فروپاشی است و کسی این را نمی فهمد. این فقر نتیجه کله شقی سیاستمداران انگلیسی است. آنها باید به مردم پاسخگو باشند…

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جشن هالووین در تهران

جشن هالووین در تهران و چند عکس هالووین

جشن هالووین در تهران موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. این جشن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.