خانه » سلامت » دانستنیهای پزشکی » 5 خوراکی مفید برای کمک به خوابیدن

5 خوراکی مفید برای کمک به خوابیدن

اگر برای خوابیدن مشكل دارید و تصور می كنید كه گرسنگی ممكن است بخشی از این مشكل باشد، آیا می توانید به خودتان اجازه دهید كه در نیمه شب تنقلات بخورید؟ 

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، در اینجا فهرست پنج غذا ذكر شده كه در واقع می توانند به شما كمك كنند به خواب بروید.

 

به گزارش پایگاه اینترنتی كرین، یكی از این مواد غذایی مفید برای كمك به خوابیدن گیلاس ها هستند. گیلاس های تازه یا خشك یكی از منابع غذای طبیعی ملاتونین هستند، ماده شیمیایی كه ساعت درونی بدن را برای تنظیم خواب كنترل می كند. محققانی كه گیلا س های ترش را مورد آزمایش قرار داده اند و متوجه سطح بالای ملاتونین شدند، توصیه  كرده اند این گیلاس ها را یك ساعت قبل از وقت یا قبل از سفر وقتی می خواهید در هواپیما بخوابید، بخورید.

 

خوردنی بعدی موزها هستند. پتاسیم و منیزیم شل كننده های طبیعی عضلات هستند و موزها منبع غنی از این دو عنصر هستند. موزها همچنین حاوی آمنیو اسید الـ تریپتوفان هستند كه در مغز به «HTP ـ 5» تبدیل می شود. «HTP ـ 5» به نوبه خود به سروتونین (یك ناقل عصبی آرامش دهنده) و ملاتونین تبدیل می شود.

نان تست نیز از گروه غذاهای غنی از كربوهیدرات است كه موجب تولید انسولین می شوند و با افزایش سرعت آزادسازی تریپتوفان و سروتونین (دو ماده شیمیایی كه شما را آرام كرده و به خواب می برند) ترغیب به خوابیدن می كنند.

 

خوردنی مفید بعدی بلغور جو است. یك كاسه بلغور جو مثل نان تست قند خون را بالا می برد كه آن هم به نوبه خود تولید انسولین می كند و مواد شیمیایی مغزی ترغیب كننده خواب آزاد می كند. جوها غنی از ملاتونین هستند كه ممكن است مردم از آن ها به عنوان یك كمك برای خوابیدن استفاده كنند.

شیر گرم نیز آخرین گزینه است. شیر هم مثل موز حاوی آمینو اسید ال- تریپتوفان است كه به «HTP ـ 5» تبدیل می شود و سروتونین آرامش بخش آزاد می كند. شیر هم حاوی كلسیم زیاد است كه خواب را زیاد می كند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *