خانه » اخبار روز » خودرو ارزان می شود !!

خودرو ارزان می شود !!

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، حذف بازار دو نرخی خودرو را در آینده ای نزدیک وعده داد و گفت: با افزایش عرضه و انجام تعهدات از سوی خودورسازان، قیمت بازار به قیمت محاسباتی نزدیک خواهد شد.

مسعود موحدی وضعیت فعلی بازار را پس از مصوبه اخیر دولت درخصوص تغییر شیوه نرخ گذاری خودرو تحلیل کرد و گفت: پیش بینی می شود در آینده ای نزدیک بازار دو نرخی خودرو از بین رفته و نرخ بازار به نرخ محاسباتی نزدیک شود، ضمن اینکه خودروسازان نیز مکلف به عمل به تعهدات خود هستند.

وی افزود: زمانی که خودروسازان خودرو را با قیمت نزدیک به قیمت بازار یعنی مابین  قیمت محسباتی دولت و بازار عرضه می کنند، انگیزه های سوداگرانه از میان برداشته خواهد شد و به این ترتیب به نظر می رسد بساط بازار دو نرخی خودرو برچیده شود.

موحدی تصریح کرد: با توجه به بندی که در این مصوبه گنجانده شده که خودرو ساز باید مابه التفاوتی را به دولت بپردازد، انگیزه های برای افزایش قیمت نخواهد داشت، چراکه از این محل مبلغی عاید وی نخواهد شد.

به گفته وی، به زودی با افزایش عرضه خودرو قیمت بازار به قیمت محاسباتی نزدیک خواهد شد. وی در پاسخ به این سئوال که زمانی که کمیته خودرو در گذشته با افزاش قیمت موافقت می کرد نیز خودروسازان به تعهدات خود در قبال بازار عمل نمی کردند؟ گفت: هم اکنون مکانیسم های کنترلی پیش بینی شده که علاوه بر اجرای آنها، انگیزه ای برای خودروسازان در ارائه قیمت بالاتر وجود ندارد؛ بنابراین پیش بینی می شود که قیمت به تعادل رسد.

 

منبع: خبرنو

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *