خانه » سرگرمی » این 10 فرمان را به خاطر بسپارید!

این 10 فرمان را به خاطر بسپارید!

ایـن 10 فرمـان را به خاطـر بسپاریـد!

این 10 فرمان را به خاطر بسپارید!

 

در خانه تان منتظر آژانس نشسته اید اما بدون اینکه دلیلش را بدانید وجودتان پر از استرس و نگرانی است بدتر از همه قرار مهمی  هم دارید که این حالت ممکن است آن را تحت تاثیر قرار دهد و بدتر از همه اینها نداشتن وقت است؛ اشتباه است اگر فکر کنید نمی توانید در این زمان محدود برای به دست آوردن آرامش تان انجام دهید، کافی است به یکی از این پیشنهادها عمل کنید تا ظرف 5 دقیقه (تنها 5 دقیقه) به آرامش برسید.

این 10 فرمان را به خاطر بسپارید! 1. نفس عمیق بکشید

این 10 فرمان را به خاطر بسپارید!

 

برای چند دقیقه کارتان را رها کنید، یک جای راحت و خلوت بنشینید. نوک انگشت میانی و شست تان را به هم بچسبانید. چشمان تان را ببندید و چند نفس عمیق بکشید. ممکن است این توصیه کمی  تکراری به نظر برسد اما تجربه نشان داده که کاملا موثر است. این روش یکی از روش های تمرکزی است که در یوگا یاد می دهند. خوبی این روش این است که در هر جایی می توانید انجام دهید، حتی در وسط غرفه سوپر مارکت.

این 10 فرمان را به خاطر بسپارید! 2. به یک سفر خیالی بروید

این 10 فرمان را به خاطر بسپارید!

 

خیلی وقت ها ناراحت و مضطرب هستید و ممکن است فکر کنید که کاش می شد به جای همه این مشغولیت ها به یک مسافرت بروید. طبق روش، برای انجام دادن این کار همان پنج دقیقه کافی است. چشمانتان را ببندید و خودتان را در دلپذیرترین جایی که تا به حال مسافرت کرده اید یا دوست دارید به مسافرت بروید تصور کنید. تصویر ذهنی یک ساحل شنی با شن های طلایی و گرم و موج های آبی دریا که به کف پاهایتان می خورد می تواند موجب احساس آرامش شود. سعی کنید حتی جزییات جایی که در ذهن به آنجا مسافرت می کنید را هم تصور کنید، صدای موج دریا، بوی ساحل و گرمی آفتاب.

این 10 فرمان را به خاطر بسپارید! 3. کمی  آهنگ گوش کنید

این 10 فرمان را به خاطر بسپارید!

 

آهنگ هایی که با آنها خاطره خوب دارید را برای این جور مواقع کنار بگذارید. خیلی از آدم ها با آهنگ هایی که در جوانی گوش کرده اند خاطره دارند و واکنش خوبی به شنیدن آن نشان می دهند. دکتر سوزان هانسر، مسئول بخش موزیک درمانی دانشگاه برکلی می گوید:” فرقی نمی کند که چه آهنگی باشد، فقط آهنگی را انتخاب کنید که به شما حس خوبی می دهد.”

این 10 فرمان را به خاطر بسپارید! 4. برعکس حرف بزنید

این 10 فرمان را به خاطر بسپارید!

 

وقتی خیلی عصبانی هستید یا استرس دارید سعی کنید حروف الفبا را از آخر به اول بگویید یا از صد برعکس به پایین بشمارید، تمرکز روی این کار موجب می شود که ذهنتان عامل استرس و فکر ناراحت کننده را برای مدتی فراموش کند. از آخر خواندن شعر و یا حتی برعکس حرف زدن می تواند همین تاثیر را داشته باشد.

این 10 فرمان را به خاطر بسپارید! 5. بالانس بزنید

این 10 فرمان را به خاطر بسپارید!

 

در یک مطالعه عنوان شده است که در بعضی افراد، بالانس زدن و وارونه شدن برای چند ثانیه تا چند دقیقه می تواند موجب آرام شدن آنها شود. بازگشت سریع تر و راحت تر خون به داخل مغز و یا کم رسیدن خون حاوی اکسیژن می تواند موجب یک جور حالت سرخوشی شود. برعکس دیدن تصاویر و دنیای اطراف در این وضعیت هم می تواند توجه شما را از مساله استرس زا منعطف کند. حفظ تعادل در وضعیت وارونه هم بیشتر موجب متمرکز شدن و آرامش شما می شود.

این 10 فرمان را به خاطر بسپارید! 6. از ته دل بخندید

این 10 فرمان را به خاطر بسپارید!

 

از نظر روانشناسان این مساله که خنده می تواند موجب آرامش شود کاملا ثابت شده است. خنده با پایین آوردن سطح کورتیزول در خون موجب کنترل استرس می شود. در مواقع نگرانی و استرس، سعی کنید از ته دل بخندید. برای خودتان جوک تعریف کنید. به یک خاطره بامزه فکر کنید و اگر هیچ کدام از اینها هم گیرتان نیامد همین طور الکی بخندید.

این 10 فرمان را به خاطر بسپارید! 7. آفتاب بگیرید

این 10 فرمان را به خاطر بسپارید!

 

وقتی آفتاب با پوست بدن، تماس پیدا می کند عملکرد مواد شیمیایی و هورمون هایی مانند سروتونین که موجب پایدار شدن خلق می شود بهبود پیدا می کند. کمی آفتاب بگیرید، حتی اگر شده یک قرار کاری را در فضای باز انجام دهید یا ماشین تان را کمی  دورتر پارک کنید و کمی  زیر آفتاب قدم بزنید. اگر در خانه هستید، پرده ها را کنار بزنید، از نور روز استفاده کنید و کمی  کنار پنجره بایستید.

این 10 فرمان را به خاطر بسپارید! 8. طناب بزنید

این 10 فرمان را به خاطر بسپارید!

 

طناب زدن فقط برای بدن سازها یا کسانی که به خاطر بیماری قلبی باید ورزش کنند مناسب نیست. بررسی ها نشان داده است که 20 دقیقه طناب زدن مقدار زیادی اندروفین در بدن آزاد می کند. اندروفین هورمونی است که موجب بوجود آمدن سرخوشی می شود. به غیر از این حرکت تکراری و مداوم طناب موجب ریلکس شدن عضلات و تمرکز و آرامش اعصاب می شود.

این 10 فرمان را به خاطر بسپارید! 9. با دوستان تان تماس بگیرید

این 10 فرمان را به خاطر بسپارید!

 

حمایت گرم یک بزرگ تر یا صحبت کردن با یک دوست در شرایط بحرانی می تواند کمک زیادی برای رسیدن به آرامش بکند. حمایت اجتماعی یکی از موثرترین روش هایی است که برای کنار آمدن با شرایط استرس زا و ناراحتی شناخته شده است. چند دقیقه صحبت کردن با پدر و مادر یا دوستی که حرفتان را می فهمد از هر آرام بخشی سریع تر عمل می کند. حتی اگر نمی توانید با آنها صحبت کنید برایشان پیغام بگذارید یا پیامک بفرستید.

این 10 فرمان را به خاطر بسپارید! 10. ماساژ درمانی را فراموش نکنید

این 10 فرمان را به خاطر بسپارید!

 

اگرچه ماساژ درمانی می تواند موجب آرامش شما شود اما این بار ماساژ دادن برای رسیدن به آرامش پیشنهاد شده است. این توصیه آخر، مخصوص مادرانی است که فرزند کوچک دارند. طبق مطالعات انجام شده، مشخص شده است در آغوش گرفتن کودک و یا ماساژ دادن بدن یک نوزاد با روغن بچه می تواند علاوه بر آرامش کودک مجب آرامش مادر هم شود. با این کار سطح هورمون استرس کورتیزول در خون مادر پایین می آید.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جشن هالووین در تهران

جشن هالووین در تهران و چند عکس هالووین

جشن هالووین در تهران موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. این جشن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *