خانه » اخبار روز » انهدام 2 باند سرقت خودرو

انهدام 2 باند سرقت خودرو

سرهنگ ناصر اصلانی، در این باره گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت خودرو در شهرستان اسلامشهر، ماموران انتظامی رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی ادامه داد: ماموران پس از انجام اقدامات اطلاعاتی، موفق به شناسایی سه سارق در شهرستان اسلامشهر شدند که پس از اخذ نیابت قضایی، سه متهم را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران با بیان اینکه متهمان در اعترافات خود به 25 فقره سرقت خودرو معترف شده اند، گفت: این افراد 15 دستگاه از خودروها را پس از سرقت به صورت بلاصاحب در خیابان رها کرده بودند.

به گفته اصلانی، متهمان اقلام مسروقه را پس از سرقت به دو مالخر می فروختند که این افراد نیز توسط ماموران دستگیر و به بزه انتسابی اعتراف کردند.

وی همچنین از انهدام یک باند سرقت خودرو در شهریار خبر داد و گفت: دو متهم نیز در این راستا دستگیر و پس از تشکیل پرونده به دادسرا منتقل شدند.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران با بیان اینکه نمی توان برای جلوگیری از سرقت خودرو در هر کوچه ای مامور پلیس مستقر کرد، گفت: بهترین راه پیشگیری از سرقت خودرو، رعایت موارد ایمنی در آنهاست.

اصلانی به مالکان خودروها توصیه کرد تا برای جلوگیری از به سرقت رفتن وسایل نقلیه شان، علاوه بر قفل فرمان از قفل پدال  نیز استفاده کنند.

به گفته وی، نصب تجهیزات ایمنی نظیر دزدگیر، قفل پدال بند و … می تواند تا 80 درصد از وقوع سرقت ها جلوگیری کند، چرا که بنا بر اظهارات بسیاری از سارقان، آنان برای سرقت به سراغ خودروهایی می روند که در اماکن خلوت پارک شده اند و فاقد سیستم دزدگیراند.

اصلانی همچنین در خصوص سرقت از منازل نیز به افرادی که قصد ترک کردن منزل به مدت طولانی را دارند، توصیه کرد: در این زمان کلید خانه را در اختیار افراد معتمد قرار داده و از آنان بخواهند که به طور مرتب در زمان غیابشان از خانه سرکشی کنند.

وی همچنین از مالکان خواست، اموال و اجناس قیمتی خود نظیر جواهرات، اسناد و … را در محل امنی قرار دهند.

 

 

 

 

منبع: ایسنا


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *