خانه » ورزشکاران » اخبار ورزشکاران » مجیدی‌: به عشق هواداران تا ۴۰ سالگی بازی می‌کنم

مجیدی‌: به عشق هواداران تا ۴۰ سالگی بازی می‌کنم

خبرآنلاین:فرهاد مجیدی، کاپیتان استقلال، محبوب طرفداران و شماره هفت آبی ها. او با حضور دوباره، باعث شد تا استقلال محبوبیت بیشتری نزد هواداران پیدا کند. فرهاد نیم فصل بیرون مانده و سرانجام دوباره به تیم محبوبش بازگشت. وقتی در این باره از او می پرسیم، می گوید به عشق هواداران دوباره پیراهن استقلال را پوشید اما نکته مهم مصاحبه این جمله اوست : «شاید به عشق این هواداران تا 40 سالگی هم فوتبال بازی کنم.» مجیدی بعد از مدتی سکوت، در گفت وگو باخبرورزشی سکوت خود را می شکند و به بخشی از سؤالات ما پاسخ می دهد. مابقی سؤالات نیز ماند برای یک دیدار و گفت وگوی حضوری.

*چرا دوباره به استقلال بازگشتی. حقیقتاً کسی پیش بینی نمی کرد دوباره این اتفاق بیفتد ولی تو آمدی.

اول همه باید بگویم در این مدت زیاد از قول من مصاحبه کار شده ولی من با هیچ کس صحبت نکرده ام. یک بار در زمان عقد قرارداد حرف زدم و یک بار هم بعد از بازی استقلال. پاسخ سؤالی که پرسیدید، خیلی روشن است. از کودک هفت، هشت ساله گرفته تا آدم  های جوان و مسن که جای پدرم بودند، از من خواستند که دوباره به استقلال برگردم. من باید یک تصمیم مهم می گرفتم و در آن شرایط تصمیم گرفتم به چیزی که دلم می گوید، گوش کنم. به خاطر علاقه ای که داشتم و به خاطر این هواداران تصمیم گرفتم برگردم و دوباره در خدمت استقلال و طرفدارانش باشم.

*البته که این بازگشت طرفداران را خیلی شاد کرد.

اگر این حرف ها را زدم به  خاطر این نبود که بخواهم سر استقلال یا طرفدارانش منت بگذارم. فرهاد مجیدی نمی تواند گذشته  اش را فراموش کند، من هرچه دارم از استقلال و طرفدارانش دارم. وقتی تصمیم گرفتم به استقلال برگردم، خیلی ها به من گفتند برنگرد، شاید خرابت کنند ولی من تصمیم گرفته بودم و روی آن ایستادم. گفتم برمی گردم، حتی اگر خراب شوم. اینجا دیگر خودم مهم نبودم، گفتم ایرادی ندارد، من کنار این هواداران باشم ؛ حتی به این قیمت که خراب شوم.

*البته تو در همان بدو ورود برای استقلال بازی نکردی. انگار دوست داشتی وقتی کنار تیم باشی که بتوانی مؤثر کاری کنی.

یک ماه است زیر نظر بدنساز تیم آقای حاج  قاسم که پدرش هم بازیکن استقلال بوده، کار می کنم. در این مدت خیلی خوب با من تمرین کرد تا آماده شوم و بتوانم برای استقلال دوباره بازی کنم.

*الان فرهاد مجیدی می تواند بازیکن فیکس استقلال باشد؟

ببینید شرایط بازی در تمرین کردن به دست نمی آید. شرایط مسابقه با تمرین فرق دارد، من حداقل باید دو، سه بازی برای استقلال فیکس کار کنم تا شرایط بازی را به دست بیاورم.

*البته طرفداران هم دوست دارند تو فیکس باشی ، مخصوصاً در بازی های قبل.

خب این نظر کادرفنی بود من از ابتدا بازی نکنم و بیشتر به عنوان یار ذخیره به میدان بروم.

*استقلال در سه جبهه می جنگد. به زودی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا هم آغاز خواهد شد. شما با العین امارات، الهلال عربستان و الریان قطر همگروه هستید، واقعاً گروه دشواری است.

بله، من هم با نظر شما موافق هستم. گروه فوق العاده سختی داریم اما معتقدم استقلال هم تیم بسیار کاملی است و برای خودش یکی از قدرت ها به حساب می  آید ولی به هر  حال کار سخت است و به راحتی نمی توانیم از صعود حرف بزنیم. شما نگاه کنید که آنها چقدر هزینه می کنند. العین امسال، فصل خوبی را سپری می کند و در بهترین روزهایش قرار دارد. الهلال و الریان هم تیم های خوبی هستند، عرب ها در فوتبال سرمایه گذاری کرده اند و این کار را بسیار سخت می کند ولی ما هم استقلال هستیم و امیدواریم که در آسیا نیز موفق باشیم.

*البته ما هم تماشاچیان زیادی داریم که همیشه به تیم ها کمک می کنند، البته امسال تعداد تماشاچی ها کمتر شده، فکر می کنی چرا؟

قمیت بلیت ها بالا رفته است و این خیلی تأثیرگذار است. از طرفی ما در فصل سرما هستیم.

*درباره تیم ملی حرف بزنیم. خیلی ها از صعود به جام جهانی  نا امید هستند، تو چقدر امیدواری؟

نباید فکر کنیم همه چیز تمام شده است. تیم ملی هنوز شانس دارد. ما مربی بزرگی به نام کارلوس کروش روی نیمکت تیم ملی داریم که می تواند کمک زیادی کند. اگر بتوانیم قطر را شکست دهیم، شک نکنید به جام جهانی  صعود خواهیم کرد.

*کلاس های مربیگری ات چه شد؟ قرار است ادامه بدهی…

به خاطر بازی استقلال و پرسپولیس نتوانستم در کلاس های مربیگری حاضر شوم و حالا منتظر ایمیل جدید هستم تا زمان کلاس های بعدی را بدانم و در آنها شرکت کنم.

*مدرک A فیفا را از فدراسیون فوتبال انگلیس می گیری، درست است؟

بله، قرار است در کلاس هایی که فدراسیون فوتبال این کشور برگزار می کند، شرکت کنم. هنوز زمان کلاس ها را نمی دانم ولی خوب می دانم که گرفتن مدرک A، آن هم از انگلیس فوق العاده سخت است. خیلی دوست دارم اولین مربی ای باشم که مدرک مربیگری ام را از انگلیس می گیرم. در این باره با باشگاه استقلال و شخص امیر قلعه نویی هم حرف زدم تا بتوانم در کلاس ها شرکت کنم.

*درباره زمان خداحافظی ات حرف و حدیث زیاد است. در این باره چه تصمیمی گرفته ای؟

قبلاً هم گفتم زمان خداحافظی ام از فوتبال را، خودم تعیین می کنم. ممکن است همین فردا از فوتبال خداحافظی کنم و شاید هم چهار سال دیگر در فوتبال بمانم و بازی کنم. من هواداران را خیلی دوست دارم و می دانم که چقدر انتظار شان از من بالاست. اگر قرار باشد، به خاطر آنها سه جلسه روزی تمرین می کنم تا بتوانم آماده تر شوم و آماده بمانم تا انتظارات آنها را برآورده کنم.

*ظاهراً برایت سن و سال اهمیتی ندارد، البته بیشتر کارشناس ها هم می گویند بازیکنی مثل مجیدی و کریمی بهتر از جوان ها بازی می کنند. کروش هم اخیراً گفته بود چه ایرادی دارد ؛ گیگز و پل اسکولز هم در منچستر هنوز بازی می کنند.

من درباره خودم می توانم حرف بزنم و تنها می گویم تا زمانی که برای استقلال بازی کنم، مثل یک جوان 18 ساله در زمین می دوم.

*یعنی ممکن است تا 40 سالگی هم بازی کنی؟

بله، من به عشق این هواداران شاید تا 40 سالگی هم بازی کنم. تمام وجود من متعلق به این هواداران است. وقتی به استقلال برگشتم، برای تفریح نیامدم، برای رقابت آمدم. سخت تمرین کردم، می دانستم چه فشاری رویم خواهد بود، به خاطر همین انتظارها فهمیدم باید زیاد تمرین کنم و البته سخت. منتظر هستم تا شانس فیکس بازی کردن به من برسد تا بتوانم بعد از دو، سه بازی خودم را بیشتر جا بیندازم.

*استقلال در ادامه راه کار سختی در پیش دارد، آیا درخواستی از هواداران این تیم داری؟

شما مطمئن باشید که هواداران همیشه حامی ما بوده اند و خواهند بود. شک نکنید آنها استادیوم را دوباره پر می کنند و استقلال را تنها نمی گذارند.  این طرفداران همیشه از ما حمایت کرده اند، خود ما هم وقتی وارد استادیوم می شویم و می بینیم که هواداران زیادی آمده اند، انرژی زیادی می گیریم و با انگیزه تر بازی می کنیم.

*تو برای استقلال گل های زیادی زده ای، نظرت درباره این گل ها چیست؟

خیلی ها به خاطر حرف  هایی که در این باره می زنند، سخت در اشتباه هستند. من اول با کمک خدا، بعد دعای پدر و مادرم و هواداران و همین طور حمایت همبازی هایم برای استقلال گل زدم. فکر می کنم خدا به من عزت داده که در تیم بزرگی مثل استقلال بازی می کنم و می توانم با گل هایم دل هواداران را خوشحال کنم.

*حرف خاصی ماند؟

من در فوتبال ایران به حرف  هایی که پشت سرم می زنند، توجهی نمی کنم و تنها تمرکزم را روی کار خودم گذاشته ام و باقی چیزها هم دست خداست.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

پخش شدن عکس خانوادگی سرمربی معروف لیگ برتری! +عکس

هفته گذشته و پس از انتشار تصویری از اعضای خانواده مجید جلالی که در عکسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *