خانه » فناوری های نوین » اخبار و رویداد » پرتاب نخستین ماهواره مبتنی بر گوشی هوشمند جهان

پرتاب نخستین ماهواره مبتنی بر گوشی هوشمند جهان

ماهواره STRaND-1 که بر اساس یک گوشی هوشمند نکسوس وان گوگل با سیستم عامل اندروید ساخته شده، همچنین اولین نمونه کیوب ست انگلیس در فضا خواهد بود.

 

این ماهواره با وزن 4.3 کیلوگرم و اندازه 30 سانتیمتر یکی از انواع خاص ماهواره موسوم به نانوماهواره بوده که به ماهواره هایی با جرم مرطوب بین یک تا 10 کیلوگرم گفته می شود.

 

دانشمندان با این منطق که یک گوشی هوشمند از همه نیازهای یک ماهواره مانند دوربین، پیوندهای رادیویی،  شتاب سنج و پردازشگرهای رایانه ای با عملکرد بالا برخوردار بوده، ساخت این ماهواره را با افزودن پنلهای خورشیدی و نیروی محرکه طی سه ماه تکمیل کردند.

 

STRaND-1 علاوه بر گوشی هوشمند از یک رایانه کیوب ست مبتنی بر سیستم عامل جدید لینوکس برخوردار بوده که راه اندازی ماهواره را در اولین مرحله از ماموریت برای آزمایش برنامه های تجربی آن برعهده دارد.

 

 

در مرحله دوم، گوشی هوشمند وارد کار شده تا مقاومت اجزای آن در محیط فضا توسط محققان مورد آزمایش قرار بگیرد.

 

 

این گوشی هوشمند تنها یکی از اولین چیزهایی است که توسط این ماهواره حمل خواهد شد. STRaND-1 همچنین با خود دستگاهی موسوم به WARP DriVE خواهد داشت که از یک ترکیب آب و الکل به عنوان نیروی محرکه استفاده می کند. این ماهواره همچنین از  مجموعه ای از پیش رانشهای پلاسمایی تکانشی که از یک کمان برقی برای تبخیر یک سوخت جامد استفاده کرده، برخوردار است و در نهایت اینکه این ماهواره شامل اولین بخشهای چاپ شده سه بعدی در فضا است.

 

این ماهواره برای استقرار در مدار 785 کیلومتری همزمان با خورشید قرار است روز 25 فوریه(هفت اسفند) بر روی خودروی پرتاب ماهواره قطبی سازمان تحقیقات فضایی هند از مرکز فضایی ساتیش داوان به فضا پرتاب شود.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گلکسی ام 30

ابعاد و طرح نهایی گوشی گلکسی ام 30 افشا شد!

شرکت سامسونگ قصد دارد تا در آینده نزدیک از گوشی گلکسی ام 30 خود رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *