اگر متاهل هستید بخوانید

نتایج مطالعه چند مرکز از جمله بیمارستان عمومی تورنتو و ایالات متحده، انگلستان و آلمان روی 242 زن 18 تا 32 ساله كه دچار اختلالات غذا خوردن بودند، نشان داد در دوسوم آنها دریافت کالری محدود باعث كاهش عملکرد جنسی می شود…
 
این مطالعه نشان می دهد كاهش وزن، اضطراب و استرس با کاهش میل جنسی رابطه دارد. به گفته سیرا، یكی از این محققان، لاغری مفرط نیز باعث اختلال در عملكرد هیپوتالاموس، غده هیپوفیز و تخمدان می شود و در نهایت از سیكل قاعدگی منظم جلوگیری می كند. هر ماه با سیكل قاعدگی مقداری تخمك آزاد می شود كه با به هم ریختن سیكل قاعدگی، در تولید این تخمك ها اختلال به وجود می آید بنابراین اگر موادمغذی موردنیاز را مصرف نكنید و وزنتان بیش ازحد كم باشد، بارداری موفقی نخواهید داشت.

 

به گفته این محقق، شاخص توده بدن طبیعی بین 18 و 24 است که در مرز توصیه های وزارت بهداشت کانادا برای زنان و مردان است. همچنین از آنجا که چربی در تولید هورمون های جنسی، نقش موثری دارد، باید از گرفتن رژیم های غذایی بسیار کم چرب پرهیز كنید و چربی های سالمی مانند روغن زیتون یا کانولا، آووکادو، ماهی و آجیل (مانند بادام یا گردو) را در برنامه غذایی تان بگنجانید. البته وزن بالا نیز می تواند عملکرد جنسی را مختل كند و اگر در این شرایط فرد اقدام به بارداری كند، اضافه وزن می تواند در رشد و سلامت تخمك ها اختلال ایجاد كند.

 

اضافه وزن بر میل جنسی زنان نیز تاثیر می گذارد. در مردان مبتلا به چاقی شكمی، اسپرم بیش از حد گرم می ماند و در کیفیت و تحرک آنها تاثیر می گذارد.

پیش از این نیز در سال 2006 براساس نتایج مطالعه ای در دانشگاه هاروارد كه روی بیش از 22 هزار مرد 40 تا 75 ساله انجام شده بود، مشخص شد احتمال بروز اختلال نعوظ در مردان چاق و كم تحرك، 5/2 برابر بیش از مردانی است كه اضافه وزن ندارند یا حداقل به مدت 30 دقیقه در روز ورزش سنگین انجام می دهند. نتایج مطالعاتی از این دست، تاكید دوباره ای است بر اهمیت و نقش سبك زندگی سالم. گرچه سبك زندگی امروزی، مشاغل و تفریحات و سرگرمی ها، اینگونه ایجاب می كند كه به سمت مصرف خوراكی های ناسالم و كم تحركی پیش رویم، اما مهم این است كه بخواهیم و هوشیار باشیم كه تن دادن به این شرایط، چه تبعاتی برایمان در بر خواهد داشت و باید برای مقابله با آن برنامه ریزی كنیم.
 
تحقیقات جدید نشان می دهد در افراد چاق، كاهش وزن حدود 10 كیلوگرم باعث تحریك هورمون های جنسی (آزادشدن هورمون تستوسترون) می شود. همچنین تقویت عضلات لگن، پیروی از یك رژیم غذایی كم چرب، مصرف موادمغذی، میوه و سبزی ها نیز در كنترل قندخون و كلسترول و افزایش میل جنسی موثر خواهد بود. فعالیت های ورزشی ای كه باعث افزایش جریان خون در نواحی عضلانی بزرگ بدن ران، باسن و لگن می شود (مانند پیاده روی تند به مدت روزی 20 دقیقه 3 بار در هفته) در بازگشت میل جنسی تاثیرگذار هستند.
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

بدون دیدگاه

  1. من ک متأهل نیستم ولی تا آخر خوندمش،میخوای چیکار کنی؟هوم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *