خانه » اخبار روز » عیدی آخر بهمن، پاداش اوایل اسفند

عیدی آخر بهمن، پاداش اوایل اسفند

روزنامه ابتکار: براساس تصميم دولت، عيدي امسال کارمندان دولت و بازنشستگان کشوري مبلغ 402 هزار و 500 تومان تعيين و مقرر شد كه اين مبلغ تا پايان ماه جاري و همزمان با حقوق بهمن ماه به حساب كاركنان واريز شود.

دولت در حالي 5 روز مانده به پايان ماه بهمن پرداخت عيدي كارمندان را در جلسه هيات دولت مصوب كرد كه همه ساله از اوايل سال اين رقم مشخص مي شد و در ميانه ماه بهمن و دهه فجرعيدي كارمندان دولت و حقوق بهمن ماه پرداخت مي شد.

بر اساس مصوبه روز چهارشنبه دولت، دستگاههاي اجرايي موضوع ماده (5) مديريت خدمات کشوري و ماده ( 5) قانون محاسبات عمومي، نيروهاي مسلح، نيروي انتظامي و قوه قضائيه و ساير دستگاههاي اجرايي مشمول قوانين خاص مجازند به کارمندان خود رسمي، ثابت، پيماني، خريد خدمت، قراردادي و موقت و اعضاي هيات علمي دانشگاهها و موسسات آموزش عالي و تحقيقاتي و قضات که به طور تمام وقت اشتغال به کار دارند مبلغ چهار ميليون و بيست و پنج هزار ريال از محل بودجه دستگاههاي اجرايي با حقوق بهمن ماه پرداخت کنند.

براساس مصوبه هيات وزيران ميزان پاداش آخر سال بازنشستگان، مستمري بگيران، حقوق وظيفه، از کارافتادگي، حقوق وظيفه وراث و مستخدمين متوفي مشمول صندوق هاي بازنشستگي همان مبلغ فوق پرداخت مي گردد. يك مقام استانداري تهران هم اعلام كرد كه اضافه کار و پاداش هاي کارمندان نيز از اوايل اسفندماه پرداخت خواهد شد و از لحاظ اعتباري مشکلي براي پرداخت عيدي ها و اضافه کارها نداريم.

در اين جلسه پس از ارائه گزارشي از آخرين وضعيت بازار توسط وزير صنعت، معدن و تجارت، پيشنهادات دستگاههاي اجرايي براي تنظيم و کنترل بازار شب عيد مطرح شد و پس از بحث و بررسي در دولت، تدابير ويژه اي به منظور تامين کالا و مايحتاج عمومي و ضروري مردم به ويژه در ايام پاياني سال اتخاذ و تصويب شد.د

ر اين جلسه همچنين گزارش ستاد تدابير ويژه در خصوص مقابله با تحريم ارائه و تصميمات مهمي براي مقابله و بي اثر کردن تحريم هاي جديد غرب به تصويب دولت رسيد.در بخش ديگري از جلسه دولت آقاي عبدالرضا شيخ الاسلامي از سوي رئيس جمهور به عنوان معاون امور اجتماعي رئيس جمهور منصوب شد.

دولت در حالي پرداخت عيدي را به عنوان يك مصوبه اعلام كرده است كه اواخر ماه گذشته معاون بودجه معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي اعلام کرده بود كه عيدي امسال کارمندان 402 هزار و 500 تومان است و با حقوق بهمن واريز مي شود. به گفته مسئولان معاونت رياست جمهوري ميزان عيدي کارمندان بر اساس فرمولي مطابق قانون مديريت خدمات کشوري از حاصل ضرب عدد 805 در ضريب 5 هزار ريالي حقوق به دست مي آيد که رقم 4 ميليون و 25هزار ريال مي شود.

سخنگوي دولت اما روز گذشته و با برجسته كردن افزايش 52 هزار و 500 توماني عيدي امسال کارمندان در گفت وگو با خبرنگاران گفته بود كه مبلغ عيدي امسال 402 هزار و 500 تومان است و تا پايان بهمن ماه به حساب ها واريز خواهد شد. اين در حالي است كه فقط 4 روز ديگر تا پايان بهمن ماه باقي مانده است.

همچنين روز گذشته معاون برنامه ريزي استاندار تهران هم از پرداخت «عيدي» کارمندان دستگاه هاي اجرايي همزمان با حقوق بهمن ماه خبر داد و گفت: پاداش ها و اضافه حقوق ها از اوايل اسفند پرداخت مي شود.

نعمت الله ترکي در حاشيه جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان، افزود: در بودجه استان، سهم اضافه کارها، پاداش پايان سال به ميزان 70 درصد تخصيص يافته و در مصوبه جديد، پرداخت عيد ي ها و پاداش ها که مبلغ تخصيص آن به 100 درصد رسيده و همچنين کسري بودجه دستگاه ها براي پرداخت اضافه کارها، تامين شده است.

وي با بيان اينکه عيدي کارمندان همراه با حقوق بهمن و اضافه کار و پاداش هاي کارمندان نيز از اوايل اسفندماه پرداخت خواهد شد، تصريح کرد: هيچ گونه مشکلي در پرداخت عيدي ها و اضافه کارها از لحاظ اعتباري نداريم.وي درباره آخرين مصوبات ستاد تنظيم بازار کشور که شامگاه گذشته برگزار شد نيز گفت: تدابير ويژه اي براي شب عيد شهروندان و تنظيم بازار اتخاذ شده است که تعيين قيمت گوشت مرغ و گوشت قرمز و آجيل بخش مهمي از اين مصوبات است.

معاون برنامه ريزي استاندار تهران تصريح کرد: ظرفيت توليد سال 91 در بخش گوشت مرغ و جوجه ريزي 90 ميليون قطعه اعلام شده که نسبت به سال گذشته هيچ گونه کمبود و کاهشي نداشته است، لذا در زمينه توليد گوشت سفيد هيچ مشکلي نداريم.ترکي با بيان اينکه حدود 120 هزار تن توليد و ذخيره سازي گوشت سفيد انجام شده، گفت: توزيع گوشت مرغ از هفته گذشته آغاز شده که عرضه آن از طريق تعاوني هاي دستگاه هاي اجرايي با قيمت 4800 تومان و با قيمت مصوب 5100 تومان در کف بازار در حال انجام است.

وي با تاکيد بر اينکه فروش مرغ با قيمت بيش از 6000 تومان گرانفروشي است، از برخورد با عاملان و متخلفان و گرانفروشان خبر داد و گفت: در حوزه گوشت قرمز نيز تدابير ويژه اي اتخاذ شده و در حال حاضر گوشت گوساله با ميانگين قيمت کيلويي 25 هزار تومان در کشور توزيع مي شود.معاون برنامه ريزي استاندار تهران ادامه داد: با قيمت نرخ ارز مبادله اي، گوشت گوساله اي که از ساير کشورها وارد ايران مي شود نيز با قيمت 25 هزار تومان به فروش خواهد رسيد.

ترکي، افزايش بخشي از قيمت گوشت قرمز به ويژه گوشت گوسفند را ناشي از قاچاق دام زنده در تهران عنوان کرد و گفت: با توجه به افزايش قيمت دلار در خارج از مرز، قاچاق دام زنده به مشکل گراني گوشت قرمز دامن زده است؛ البته عوامل ديگري نيز موثر هستند، اما مهم ترين عامل، قاچاق دام زنده است که مقرر شده از انتقال و هر نوع خروج دام زنده از تهران ممانعت شود.

وي گفت: ميانگين واردات گوشت قرمز استان تهران از کشور استراليا روزانه 50 تن است، با توجه به اينکه نياز روزانه حدود 100 تن است، مقرر شده سقف واردات گوشت قرمز استان از کشور استراليا به ميزان مصرف افزايش يابد، به طوري که در هفته ميانگين حدود 600 تن واردات گوشت قرمز از استراليا داشته باشيم.به گفته معاون برنامه ريزي استاندار تهران، گوشت وارد شده از استراليا از مرغوبيت و کيفيت مناسبي برخوردار است که مقرر شده گوشت گوساله با قيمت مصوب کيلويي 25 هزار تومان و گوسفند نيز 21 هزار و 500 تومان عرضه شود.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.