خانه » ورزشکاران » مصاحبه ورزشکاران » خاطرات جالب زننده تنها گل تاریخ ایران به برزیل در المپیک

خاطرات جالب زننده تنها گل تاریخ ایران به برزیل در المپیک

خاطرات  جالب زننده تنها گل تاریخ ایران به برزیل در المپیک

مجید حلوایی : با پای برهنه به برزیل گل زدم…

مجيد حلوايي مدافع مياني پاس در دهه 50 زننده تك گل تيم ملي ايران در المپيك 1972 مونيخ بوده است. حلوايي درباره آن گل و بازي فوق خاطرات جالب و شنيدني دارد كه در آستانه رويارويي دوباره تيم ملي ايران و برزيل جالب توجه است:«اول بگويم اين گل من تنها نزدم همه تيم در اين گل سهيم بودند اما گل هميشه به نام كسي ثبت مي شود كه شليك آخر را انجام داده است. هر چند معنايش اين نيست كه فقط همان شخص نقش اصلي را در زدن گل داشته است.»

حلوايي ادامه مي دهد:«آن زمان من يك بازيكن فيزيكي و گردن كلفت بودم و در دفاع مياني بازي مي كردم. در ميانه ميدان بازيكنان ما توپ را به پرويز قليچ خاني سپردند كه در پست هافبك بازي مي كرد، قليچ خاني چند قدم توپ را حمل كرد و بازيكن حريف كه اسمش واشنگتون بود رد شد. او بازيكن مستعدي بود و يادم مي آيد آن زمان مي گفتند جاي پله را مي گيرد من كه جلو رفته بودم توپ را از واشنگتون گرفتم و از فاصله 35،40 متري به طرف دروازه حريف شليك كردم توپ مقابل دروازه بان برزيل زمين خورد و با اينكه او شيرجه خوبي رفته بود اما ضربه من وارد دروازه شد. اتفاقا همان واشنگتون من را تا قبل از شوتم تعقيب كرده بود و پايش را پشت پاي تكيه گاهم گذاشت به طوري كه كفشم از پايم درآمد و من با يك پاي برهنه به برزيل گل زدم. آن زمان من شوت هاي خيلي خوبي مي زدم و بين اهالي فوتبال معروف شده بود كه مي گفتند وقتي حلوايي شوت مي زند پاره آجر به سوي دروازه حريف مي آيد.»

بازيكن سابق پاس ادامه مي دهد:«در المپيك مونيخ ما در يك گروه 4 تيمي با برزيل، دانمارك و مجارستان قرار داشتيم در دو بازي اول 5 گل از مجارستان خورديم و 4 تا از دانمارك هيچ گلي هم نزديم. شب قبل از بازي با برزيل در اتاق هتل مان من با حسين كلاني و ابراهيم آشتياني هم اتاق بودم قبل از اينكه بخوابيم به كلاني گفتم ببين ما 9 گل تا اينجا خورده ايم و گلي نزده ايم اگر قرار باشد مقابل برزيل هم گلي نزنيم من زنجير پاره مي كنم و جلو مي روم تا گل بزنم.»

حلوايي ادامه مي دهد:«قبل از بازي ما با برزيل آنها مقابل دانمارك و مجارستان كه به ما 9 زده بودند يك مساوي و يك برد داشتند اما ما موفق به شكست اين تيم شديم و با بازيكناني مثل ناصر حجازي، جعفر كاشاني، ابراهيم آشتياني، مصطفي عرب، جواد غراب، علي پروين، پرويز قليچ خاني، حسين كلاني، صفر ايران پاك، كارا حق ورديان و … موفق به شكست اين تيم بزرگ شديم.»

حلوايي در پايان مي گويد:«آن مسابقه تنها ديدار رسمي تيم ملي ايران مقابل برزيل است و به همين خاطر گلي كه به اين تيم زدم هميشه در خاطرم مي ماند.»


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

پخش شدن عکس خانوادگی سرمربی معروف لیگ برتری! +عکس

هفته گذشته و پس از انتشار تصویری از اعضای خانواده مجید جلالی که در عکسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.