خانه » ورزشکاران » مصاحبه ورزشکاران » مهدوی کیا: رکورددار جریمه در آلمان هستم!

مهدوی کیا: رکورددار جریمه در آلمان هستم!

یه گزارش باشگاه خبرنگاران مهدي مهدوي کيا که مهمان برنامه سه شنبه شب سفر به خير شبکه سوم سيما بود در خصوص رعايت قوانين رانندگي و مقايسه رانندگي در آلمان و ايران صحبتهاي جالبي را مطرح کرد.

مهدوی کیا: رکورددار جریمه در آلمان هستم!

مهدوي کيا در اين برنامه تلويزيوني گفت: رکورد دار بيشترين مبلغ جريمه رانندگي در کشور آلمان هستم؛ زماني که عضو تيم آينتراخت فرانکفورت بودم يک روز قصد داشتم در تمرين تيم حضور پيدا کنم که متاسفانه کمي دير کرده بودم و بايد سريعتر خودم را به تمرينات مي رساندم. در يکي از خيابانهاي فرانکفورت که در آن حداکثر سرعت مجاز 50 کيلومتر در ساعت بود با سرعت 75 يا 80 کيلومتر در ساعت رانندگي مي کردم. در آلمان به غير از دوربين هاي ثابتي که در خيابان ها وجود دارد دوربين هايي به صورت غير محسوس تخلف رانندگان را ثبت مي کند، پس از طي مسافتي در مقابل يکي از پمپ بنزين هاي شهر فرانکفورت ماموري خودروي مرا متوقف کرد و با اين که مرا شناخت که بازيکن تيم فرانکفورت هستم ضمن اعمال جريمه سه نمره منفي نيز براي من ثبت کردند.

بازيکن پيشين تيم هاي بوخوم، هامبورگ و آينتراخت فرانکفورت آلمان در ادامه گفت: يک هفته پس از اين موضوع بار ديگر در يکي از اتوبان هاي آلمان دوربين هاي پليس تخلفي را ثبت کردند اما اين بار يکي از دوستان من در آلمان برگه تخلف را به جاي من پر کرده بود و پس از مدتي نامه اي از طرف پليس آلمان به منزل من آمده بود که در آن مرا 50 هزار يورو جريمه کرده بودند.

وي خاطرنشان کرد: پس از اين بود که با دوستم تماس گرفتم و وي گفت برگه پليس را به جاي من پر کرده است. در ساعت 6 صبح ماموران پليس به منزل ما در طبقه چهارم يکي از آپارتمان هاي فرانکفورت آمدند تا با توجه به شکايتي که کرده بودم دستخط مرا با دستخطي که برگه را پر کرده بود تطبيق دهند؛ آنها مي خواستند مرا 50 روز کاري که معادل 75 هزار يورو مي شد جريمه کنند اما از طريق وکيل اين موضوع را پيگيري کردم و توانستم از خطر يکي از سنگين ترين جريمه هاي آلمان رها شوم.

مهدوي کيا در خصوص آمار کشته هاي رانندگي در ايران گفت: چرا ما از اتفاقات درس نمي گيريم؟ آمار کشته شدگان ما در تصادفات رانندگي در دنيا يکي از بالاترين آمار ها در جهان است. ما بايد فرهنگ رانندگي مان را عوض کنيم؛ بسياري از کساني که در داخل کشور بد رانندگي مي کنند در خارج از کشور بسيار خوب و در چارچوب قانون رفتار مي کنند.

وي تصريح کرد: واقعا باعث تاسف است وقتي مي بينيم يک موتورسوار در تصادفي ساده فقط به خاطر نداشتن کلاه ايمني کشته مي شود، کساني که موتورسواري مي کنند بايد بدانند چشمهاي نگران بسياري پشت آنهاست و پدر، مادر، همسر و فرزندان آنها چشم انتظارشان هستند.

بازيکن پيشين تيم ملي فوتبال کشورمان در ادامه صحبتهاي خود گفت: تبليغات و آموزش خيلي مهم است و مي تواند به بهبود رانندگي ما کمک کند. در آلمان از دوران کودکي و در مهدهاي کودک به کودکان قوانين را آموزش مي دهند. بايد فرهنگ رانندگي ما عوض شود وبه حقوق ديگران نيز احترام بگذاريم؛ خيابان ها و خودروها بايد استاندارد شوند و به بستن کمربند ايمني نيز خيلي توجه شود.

کاپيتان تيم پرسپوليس يادآور شد: آمار کشته شدگان سوانح رانندگي ما که 20 هزار نفر در سال است واقعا فاجعه است و تنها آرزو مي کنم اين آمار در سال آينده به صفر برسد، رانندگان بايد بدانند که جان 4 ، 5 نفر در دست آنان است و در رعايت قوانين بايد دقت کامل داشته باشند و آرزو مي کنم که ديگر شاهد حوادث تلخ در حين رانندگي نباشيم.

مهدوي کيا در پايان صحبتهاي خود گفت: دير رسيدن بهتر از هرگز نرسيدن است.


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علی دایی هیچ وقت دخترم نورا را شوهر نمی دهم! +عکس

در روزهای پایانی سال 94 فرصتی دست داد تا به علی دایی سراغ آقای گل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *