خانه » آرایش و زیبایی » بی رنگ کننده های مو، مو خوره می آورند

بی رنگ کننده های مو، مو خوره می آورند

اغلب خانم ها هم براي اينكه موهاي سفيدشان در روند رنگ كردن مو خللي ايجاد نكند، تصميم مي گيرند از بي رنگ كننده موها استفاده كنند. بايد بدانيد استفاده بيش ازحد از بي رنگ كننده ها يا مواد دكلره مي تواند به موها صدمه بزند و باعث ايجاد شكنندگي در آنها شود. عوارض بی رنگ کننده های مو و علت موخوره

عوارض بی رنگ کننده های مو و علت موخوره

دكتر مريم يوسفي، عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي در هفته نامه سلامت نوشت: برخي از خانم هايي كه موي سفيد دارند دائم در حال رنگ كردن موهاي خود هستند. منظور ما از رنگ مو، رنگ هاي اكسيدكننده دائمي است چون ساير محصولات چندان دوامي ندارند. اغلب خانم ها هم براي اينكه موهاي سفيدشان در روند رنگ كردن مو خللي ايجاد نكند، تصميم مي گيرند از بي رنگ كننده موها استفاده كنند. بايد بدانيد استفاده بيش ازحد از بي رنگ كننده ها يا مواد دكلره مي تواند به موها صدمه بزند و باعث ايجاد شكنندگي در آنها شود.

اغلب توصيه مي كنيم زودتر از ۴ هفته از رنگ كردن يا بي رنگ كردن موها بپرهيزيد. موها معمولا بين ۸ تا ۱۲ ميلي متر در ماه رشد مي كنند و بهتر است اين رنگ كردن مجدد مو طوري باشد كه موهاي جديد را بپوشاند. نكته مهم ديگر براي كساني كه به رنگ مكرر موها عادت دارند، استفاده مرتب از نرم كننده هاي مو است. به خاطر بسپاريد رابطه مستقيمي بين ميزان صدمه به مو و روشن كردن موها وجود دارد. هر چه موها را روشن تر كنيد احتمال صدمه بيشتر خواهد شد.

پس اگر قصد داريد موهاي تيره تان را به بلوند روشن تبديل كنيد بهتر است از يك فرد حرفه اي در اين مورد كمك بگيريد. بيش از يكبار در ماه، موها را بي رنگ نكنيد. هميشه بعد از شامپوكردن از نرم كننده استفاده كنيد چون نمي توانيد موهاي درهم رفته را با دستكاري هايي مانند برس كشيدن و حرارت بالاي سشوار صاف كنيد. اين كار حتما باعث شكنندگي و موخوره موهايتان خواهد شد. اگر عادت داريد بعد از حمام موهايتان را با سشوار خشك كنيد، حرارت ملايم را تنظيم و به آرامي با حركت هاي دست موها را خشك كنيد. نبايد موي خيس را با شانه و برس از هم باز كرد.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.