خانه » دانستنیهای خانواده » دانستنیهای بعد از ازدواج » تحقیقی درباره عوامل مؤثر در میل جنسی

تحقیقی درباره عوامل مؤثر در میل جنسی

نتايج مطالعه چند مرکز از جمله بيمارستان عمومي تورنتو و ايالات متحده، انگلستان و آلمان روي 242 زن 18 تا 32 ساله كه دچار اختلال هاي غذا خوردن بودند، نشان داد در دوسوم آنها دريافت کالري محدود باعث كاهش عملکرد جنسي مي شود…

اين مطالعه نشان مي دهد كاهش وزن، اضطراب و استرس با کاهش ميل جنسي رابطه دارد. به گفته سيرا، يكي از اين محققان، لاغري مفرط نيز باعث اختلال در عملكرد هيپوتالاموس، غده هيپوفيز و تخمدان مي شود و در نهايت از سيكل قاعدگي منظم جلوگيري مي كند.

هر ماه با سيكل قاعدگي مقداري تخمك آزاد مي شود كه با به هم ريختن سيكل قاعدگي، در توليد اين تخمك ها اختلال به وجود مي آيد بنابراين اگر موادمغذي موردنياز را مصرف نكنيد و وزنتان بيش ازحد كم باشد، بارداري موفقي نخواهيد داشت. به گفته اين محقق، شاخص توده بدن بين 18 و 24 است که در مرز توصيه هاي وزارت بهداشت کانادا براي زنان و مردان است.

همچنين از آنجا که چربي در توليد هورمون هاي جنسي، نقش موثري دارد، بايد از گرفتن رژيم هاي غذايي بسيار کم چرب پرهيز كنيد و چربي هاي سالمي مانند روغن زيتون يا کانولا، آووکادو، ماهي و آجيل (مانند بادام يا گردو) را در برنامه غذايي تان بگنجانيد.

البته وزن بالا نيز مي تواند عملکرد جنسي را مختل كند و اگر در اين شرايط فرد اقدام به بارداري كند، اضافه وزن مي تواند در رشد و سلامت تخمك ها اختلال ايجاد كند. اضافه وزن بر ميل جنسي زنان نيز تاثير مي گذارد. در مردان مبتلا به چاقي شكمي، اسپرم بيش از حد گرم مي ماند و در کيفيت و تحرک آنها تاثير مي گذارد.

پيش از اين نيز در سال 2006 براساس نتايج مطالعه اي در دانشگاه هاروارد كه روي بيش از 22 هزار مرد 40 تا 75 ساله انجام شده بود، مشخص شد احتمال بروز اختلال در نعوظ در مردان چاق و كم تحرك، 5/2 برابر بيش از مرداني است كه اضافه وزن ندارند يا حداقل به مدت 30 دقيقه در روز ورزش سنگين انجام مي دهند.

نتايج مطالعاتي از اين دست، تاكيد دوباره اي است بر اهميت و نقش سبك زندگي سالم. گرچه سبك زندگي امروزي، مشاغل و تفريحات و سرگرمي ها، اينگونه ايجاب مي كند كه به سمت مصرف خوراكي هاي ناسالم و كم تحركي پيش رويم، اما مهم اين است كه بخواهيم و هوشيار باشيم كه تن دادن به اين شرايط، چه تبعاتي برايمان در بر خواهد داشت و بايد براي مقابله با آن برنامه ريزي كنيم.

تحقيقات جديد نشان مي دهد در افراد چاق، كاهش وزن حدود 10 كيلوگرم باعث تحريك هورمون هاي جنسي (آزادشدن هورمون تستوسترون) مي شود. همچنين تقويت عضلات لگن، پيروي از يك رژيم غذايي كم چرب، مصرف موادمغذي، ميوه و سبزي ها نيز در كنترل قندخون و كلسترول و افزايش ميل جنسي موثر خواهد بود.

فعاليت هاي ورزشي اي كه باعث افزايش جريان خون در نواحي عضلاني بزرگ بدن ران، باسن و لگن مي شود (مانند پياده روي تند به مدت روزي 20 دقيقه 3 بار در هفته) در بازگشت ميل جنسي تاثيرگذار هستند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *