خانه » کامپیوتر و اینترنت » نخستین دیتا‌سنتر استانی کشور راه‌اندازی شد

نخستین دیتا‌سنتر استانی کشور راه‌اندازی شد

معاون وزیر ارتباطات با بیان این که استان خوزستان از سال 83 سند استراتژی فاوای خود را براساس سند چشم انداز طراحی کرده بود توضیح داد: برهمین اساس برنامه ریزی های مناسبی در این زمینه صورت گرفت و زیرساخت های محکمی برای این شبکه تعریف شد به همین دلیل وقتی چنین زیرساخت هایی ایجاد می شود بحث تقاضا و به دنبال آن عرضه نیز پیش می آید که در نهایت این موارد باعث پیشرفت استان خواهد شد.

حکیم جوادی ادامه داد: امروز کشور های پیشرفته صنعتی ترجیح می دهند تولید را در کشور های در حال توسعه انجام دهند و در کشورهای خود به ارائه ی خدمات بپردازند، چرا که از نظر آنها این بخش است که موجب برتری محسوب می شود.

وی عنوان کرد: اکنون نگرش ها در دنیا در حال تغییر است و در دنیای فعلی بحث اطلاعات بحث مهمی است که به دلیل اهمیت این بخش جنگ های مختلف و حمله های متعددی در فضای سایبری صورت می گیرد.

حکیم جوادی در ادامه اظهار کرد: اکنون برخی کشور ها سرمایه گذاری کرده و برخی قابلیت ها را به رایگان در اختیار کشور های دیگر قرار می دهند تا آنها اطلاعات خود را به آن ها بسپارند، اما لازم است به این مساله توجه شود که چه لزومی دارد این کشور ها چنین خدماتی انجام دهند؟

وی در ادامه با تاکید بر ماده 46 برنامه پنجم توسعه و مکلف  شدن وزارت ارتباطات به ایجاد شبکه  ملی اطلاعات اظهار کرد: دیتاسنتر های استانی نیز زیرمجموعه ای از اطلاعات شبکه ملی اطلاعات محسوب می شوند.

حکیم جوادی با اظهار امیدواری نسبت به این که در آینده ای نزدیک تمام دستگاه های اجرایی به این مرکز متصل شوند، یادآور شد: بابت پیوست این شبکه لازم نیست بخش ها و شرکت های مختلف هزینه ای پرداخت کنند.

منبع: ای تی ایران

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.