خانه » فناوری های نوین » ساعتهای موقعیت‌یاب یک گام به جلو برداشتند/ ارائه نقشه موقعیت‌یاب رنگی

ساعتهای موقعیت‌یاب یک گام به جلو برداشتند/ ارائه نقشه موقعیت‌یاب رنگی

یکی از بزرگترین نوآوریهای سال 2012 ترکیب موقعیت یاب ماهواره ای با ساعتهای مچی ورزشی بود. ساعتهایی چون گارمین فنیکس و سانتو آمبیت به کاربر امکان یافتن مسیرها را از روی مچ خود ارائه می کنند، درحالی که هنوز چند روز از آغاز سال 2013 نمی گذرد اما ساعتهای ورزشی دارای جی پی اس ( موقعیت یاب ماهواره ای) یک گام دیگر رو به جلو برداشته و آن ارائه نقشه ها با صفحه رنگی است.

طراحان ساخت ساعت لیکر یک گروه از مهندسان سابق نوکیا هستند که از ساعتهای ورزشی کنونی رضایت ندارند. آنها با استفاده از مهندسان بازار تلفنهای همراه تلاش کردند ساعتی را وارد بازار کنند که رابط کاربردی بی نقص تری داشته باشد و با سرعت بیشتری نسبت به سایر همنوعان خود به جی پی اس متصل شوند.

بخش جالب درباره ساعت لیکر کارکردهای نقشه است. این ساعت نقشه خود را از سرویس OpenStreetMap می گیرد و نقشه رنگی موقعیت کنونی و مسیرهای دیگر را در یک صفحه 5 سانتیمتری نشان می دهد.

ساعتهای موقعیت‌یاب یک گام به جلو برداشتند/ ارائه نقشه موقعیت‌یاب رنگی

کاربر از این طریق می تواند بفهمد که درحال حاضر در چه نقطه ای قرار دارد، کجا بوده است و چه مسیری را قرار است طی کند. این صفحه نمایش، سرعت، نرخ ضربان قلب، فاصله، زمان سپری شده و کالری سوزانده شده را نیز نشان می دهد.

این ساعت دارای قابلیت اتصال WiFi است و می تواند از طریق آن اطلاعات لازم را از پورتال لیکر بدون نیاز به یک رایانه و یا سخت افزار خاصی دانلود کرد. در طول ورزش نیز این ساعت بازخود مرجع را درباره عملکرد کاربر فراهم می کند و برای وی به عنوان یک مربی مجازی عمل می کند. کاربر می تواند پس از تمرین با استفاده از WiFi اطلاعات تمرین خود را با دیگران برای تحلیل و رقابت به اشتراک بگذارد.

ساعتهای موقعیت‌یاب یک گام به جلو برداشتند/ ارائه نقشه موقعیت‌یاب رنگی

تصمیم طراحان ساعت برای ارائه صفحه نمایش بزرگ ارائه اطلاعات با وضوح بیشتر بوده است، اما از سوی دیگر تلاش شده تا سایر بخشهای سخت افزار کوچک و کم حجم ارائه شوند تا یک دستگاه سنگین و بزرگ روی مچ مانعی برای ورزشکار نباشد. این دستگاه حدود 10.5 میلیمتر ضخامت داشته و وزن آن به 55 گرم می رسد.

این ساعت دارای موقعیت یاب ماهواره ای با قیمت متغییر بین 149 دلار تا 279 دلار از ماه ژوئن به فروش می رسد.

 

منبع : مهر


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گجت غذا دادن به حیوانات خانگی

گجت هوشمند جدید برای غذا دادن به حیوانات خانگی

شاید گاهی رسیدگی به حیوانات خانگی سخت به نظر بیاید زیرا باید غذای آنها به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *