خانه » فناوری های نوین » قابلیت “تماس تلفنی” به عینک گوگل اضافه شد

قابلیت “تماس تلفنی” به عینک گوگل اضافه شد

۶ ماه از معرفی Google Glass گذشته و به نظر می رسد که غول جستجو هنوز کار سختی در یافتن راهکارهای عملی لازم برای نهایی کردن محصول و عرضه آن به مصرف کننده دارد. بابک پرویز، ریس پروژه گوگل گلس (راست) در مصاحبه ای که امروز منتشر شد گفته که تیم سازنده محصول هنوز در حال تجربه ایده های جدید است و توسعه نرم افزار و سخت افزار همچنان ادامه دارد.

آقای پرویز می گوید: «ما به طور مدام ایده های جدیدی را در رابطه با طرز استفاده از این پلتفرم بررسی می کنیم. همچنین تلاش می کنیم تا پلتفرم قوی تری را آماده کنیم. این شامل قوی تر کردن نرم افزار و سخت افزار می شود تا بتوانیم در اوایل ۲۰۱۳ دستگاه را به توسعه دهندگان ارائه کنیم.»

گوگل ابتدا در کنفرانس Google I/O عینک هوشمند خود با فریم تیتانیوم را معرفی کرد. در آن زمان، این دستگاه پوشیدنی قابلیت های ویدیویی و صوتی را در کنار قطب نما و شتاب سنج داخلی داشت و با حرکات سر کنترل می شد. آقای پرویز در این مصاحبه اشاراتی به تلاش های گوگل از آن زمان به بعد کرده.

او می گوید که دستگاه هم اکنون یک تاچ پد برای تغییر تنظیمات دارد و گوگل مشغول کار بر روی دستورات صوتی هم هست. تیم آقای پرویز همچنین مشغول اضافه کردن قابلیت “تماس تلفنی” به این عینک هوشمند است و در کنار آن، تلاش دارد طول عمر باتری را به یک روز کامل افزایش دهد.

در حال حاضر گوگل هیچ برنامه ای برای نمایش تبلیغات بر روی دستگاه ندارد و مشخص نیست که گوگل گلس چه اپلیکیشن های اولیه ای را خواهد داشت یا کاربردهای دقیق آن چیست. آقای پرویز می گوید: «این یک محصول پیچیده است. یک لپ تاپ یا تلفن هوشمند نیست، بلکه یک پلتفرم کاملاً جدید است. بنابراین چگونگی کار با آن و کاربردهایی که مردم می خواهند داشته باشد هم در یک قلمروی کاملاً جدید قرار دارد. اما ما امیدواریم که وقتی آن را به دست توسعه دهندگان می رسانیم، آنها هم بفهمند که چقدر این پلتفرم جدید قوی است.»

آقای پرویز درباره “واقعیت افزوده” نیز می گوید: «برای گوگل گلس هدف اولویت داری نیست، ولی فکر می کنم در آینده آن هم به محصول اضافه خواهد شد. بنابراین وقتی به نسل های بعدی این محصول فکر کنیم، واقعیت افزوده هم می تواند ویژگی جذابی باشد.»

به احتمال فراوان گوگل گلس در سال ۲۰۱۴ آماده ارائه به مصرف کننده نهایی خواهد شد ولی در اوایل ۲۰۱۳ گروهی از توسعه دهندگان شانس خرید نسخه آزمایشی با قیمت ۱۵۰۰ دلار را خواهند داشت.


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

حضور شرکت Xiaomi در MWC 2018

بررسی حضور شرکت Xiaomi در MWC 2018

یکی از روش‌های کسب موفقیت در زمینه فروش محصولات داشتن تبلیغات خوب است و حقیقتا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *