خانه » اخبار روز » کارت هدیه بیش از ۲ میلیون ریال ممنوع

کارت هدیه بیش از ۲ میلیون ریال ممنوع

روابط عمومی بانک مرکزی: بانک مرکزی به شبکه بانکی ضوابط صدور کارت هدیه و بن کارت را جهت اجرا ابلاغ کرد.
کارت هدیه بیش از ۲ میلیون ریال ممنوع
بر اساس بخشنامه این بانک، صدور و عرضه کارت هدیه و بن کارت بی نام و بیش از مبلغ 2 میلیون ریال ممنوع است.

همچنین کارت های هدیه و بن کارت ها بنا به درخواست مشتری صادر و حداکثر به مدت 6 ماه  دارای اعتبار است و مانده مصرف نشده کارت ها و بن کارت ها پس از انقضای مدت مذکور، صرفاً در شعبه صادرکننده قابل دریافت است.

براساس این بخشنامه بانک مرکزی در راستای اجرای مؤثر این مصوبه، مؤسسات اعتباری را موظف نمود تمهیدات لازم در این خصوص از جمله صدور کارت صرفاً برای متقاضیانی که نزد مؤسسه اعتباری دارای حساب سپرده شامل قرض الحسنه و سرمایه گذاری مدت دار هستند، مجاز شود. بر همین اساس درج نام دارنده کارت که همانا دارنده حساب سپرده نزد مؤسسه اعتباری است، بر روی کارت الزامی خواهد بود.

بانک مرکزی در خصوص دلیل تعیین سقف مبلغ 2میلیون ریال کارت اعتباری یادآور شده است: هدف اصلی از صدور و ترویج کارت های یاد شده، گسترش استفاده از بانکداری الکترونیکی در انجام پرداخت های خرد است.

بنابراین ضروری است مبالغ کارت های صادره نیز با این امر همخوانی و مطابقت داشته باشد. از این  رو، کارت های هدیه و بن کارت ها باید حداکثر به مبلغ 2میلیون ریال صادر شوند.

بانک مرکزی همچنین جهت حفظ حقوق دارندگان این کارت ها از نظر سهولت در دریافت مبلغ مصرف نشده کارت توسط آنان، بانک ها و موسسات اعتباری را به درج مدت اعتبار، نام و کد شعبه بر روی کارت موظف کرده است.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.