خانه » سلامت » داروهای گیاهی » نسخه ای گیاهی برای رفع دل درد

نسخه ای گیاهی برای رفع دل درد

آب و هوا، خواب و بیداری، حركت و سكون و خوراكی و آشامیدنی ها از عوامل مهم این بیماری محسوب می شوند. آب وهوای سالم در حفظ سلامت بسیار حائز اهمیت است. در بسیاری مواقع افراد زمانی كه در سفر هستند یا با نقل و انتقالات مكانی روبرو می شوند این بیماری بیشتر سراغشان می آید.

 

همچنین حرکت برای حیات بشر ضروری است و به همان نسبت استراحت و سکون نیز برای تجدید انرژی لازم است. تعادل خواب و بیداری در حفظ سلامت و درمان بیماری ها اهمیت دارد. اما پرسش مهم این است که چه گیاهانی برای درمان درد شكم موثر است؟

 

نعناع: بهترین گیاهی كه در میان عامه شهرت دارد، گیاه نعناع است كه در 2 نوع گیاهی و عرق در میان مردم كاربرد دارد و مصرف عرق نعناع اثربخشی بیشتری نسبت به دم كرده گیاه دارد، اما باید به این نكته اساسی هنگام مصرف این گیاه توجه داشت كه مصرف بیش از اندازه این گیاه باعث گشادشدن محل اتصال مری به معده می شود بنابراین بیمارانی كه از ریفلاكس معده رنج می برند، در میزان مصرف این گیاه باید دقت كافی داشته باشند.

 

زیره سبز، سیاه، زنیان و انسیون: استفاده از زیره سبز، سیاه، زنیان و گیاه انسیون در كاهش نفخ شكم بسیار موثر است و باید پس از صرف غذا از آنها استفاده شود. می توان حدود نیم گرم زیره سیاه با مقداری نبات ساییده شده را پس از صرف غذا میل كرد.

 
از ساییدن گیاه برای طولانی مدت باید خودداری كرد زیرا خاصیت گیاهی مواد پس از یك هفته از بین خواهد رفت. برای هر وعده می توان یكی از گیاهان نامبرده را به صورت پودر درآورد و استفاده كرد تا اثر درمانی آن محفوظ بماند.

 

آویشن و دارچین: در صورتی كه پس از صرف غذا، معده شما درد می?گیرد بهتر است نصف قاشق غذاخوری آویشن را با مقداری آب بجوشانید و پس از آنكه جوشانده را از صافی عبور دادید، دم كرده آن را نیم ساعت پس از غذا میل كنید. همچنین می توان نصف قاشق غذاخوری دارچین را نیز دم و میل کنید.

 

• دقت در خوردن مایعات: هیچ زمانی همراه با غذا نوشیدنی میل نشود. همچنین باید نیم ساعت قبل و بعد از غذا نیز از خوردن مایعات اجتناب كرد تا كمتر با مشكل گوارش روبرو شویم.

 

استفاده از رژیم غذایی مناسب: افرادی كه دستگاه گوارش آنها بسیار حساس است، باید برای خود برنامه غذایی مناسبی داشته باشند. تصور عامه بر این است كه مصرف حبوبات نقش بسیاری در درد معده و نفخ آن دارد اما باید گفت كه استفاده از غذاهایی كه به صورت خمیر تهیه می شود نیز برای آنها مضر خواهد بود.

خوردن پیراشكی، خمیر نان باگت، ماكارونی، پیتزا و سیب زمینی به این افراد توصیه نمی شود بنابراین بهتر است این نوع غذاها در برنامه غذایی آنها جایگاهی نداشته باشد.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.