خانه » دانستنیهای خانواده » بیماریتان را به همسر آینده تان بگویید

بیماریتان را به همسر آینده تان بگویید

به نقل از “باشگاه خبرنگاران”؛ الهه کرمی، کارشناس اداره سلامت روان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این مطلب گفت: متاسفانه در اكثر موارد شاهد هستيم فرد بيمار يا خانواده او موضوع بيماري را از همسر آينده پنهان مي كنند زيرا آن را موضوعي موقت مي دانند كه رو به بهبود خواهد رفت خوشبختانه در عصر حاضر با اقدامات درماني موثر و در دسترس بودن داروهاي بهتر، كم عارضه تر و مؤثرتر بسياري از بيماران روان گسيخته مانند ساير شهروندان مي توانند زندگي نسبتا معمولي داشته باشند.

الهه کرمی افزود: خانواده ها اين نكته را در نظر داشته باشند كه اگر مي خواهند زندگي بر مبناي صحيحي آغاز شود و ادامه يابد، بايد از ابتدا به سوالات همسر آينده بيمار با متانت و بدون مخفي كاري پاسخ داده شود.

وی تصریح کرد: در صورت لزوم همسر آينده بيمار مي تواند با اجازه بيمار، نزد پزشك معالج رفته و اطلاعات لازم در حد آگاهي هاي لازم براي خود كسب نمايد. هدف از اين توضيح ايجاد نگراني و وحشت در دل خانواده همسر احتمالي نيست بلكه ايجاد آگاهي لازم و اتخاذ تصميم آگاهانه است تا پس از ازدواج با مشكلات و اختلافات كمتري مواجه شوند.

این کارشناس ادامه داد: در مواردي كه با رعايت شرايط فوق، پيوند ازدواج بر قرار مي شود، زندگي موفقي برپا شده و در سير درمان و بهبودي بيمار نيز نقش مؤثر و بسيار مفيدي دارد. در غير اين صورت بايد منتظر بروز اختلافات بعدي و خانوادگي بود كه براي بيمار مسموم كننده بوده و مي تواند به عود و يا تشديد بيماري منجر شود.

صداقت در امر ازدواج نوشت: صداقت يکي از بنيادي ترين صفات اخلاقي و در عين حال يکي از اجزاء کليدي در ارتباط اجتماعي انسان است. انسان با تکيه بر صداقت ديگران مي تواند با اطمينان در کنار آنان احساس ايمني کرده و با آرامش، حدود ارتباطي خود را تعيين کند. صداقت در اصل نشانگر صاف و پيش بيني پذيري رفتار ديگران است. به کمک صداقت انسان مي تواند موضع گيري هاي ساده و روشني در مقابل رفتار ديگران داشته باشد. در صورت عدم اطمينان نسبت به صداقت ديگران، انسان به دليل ندانستن واقعيت امر در موضع گيري خود دچار سردر گمي، توقف و گاه حيله گري مي شود با چنين توصيفي صداقت يک اصل ضروري در زندگي زناشويي خواهد بود.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *